W powiecie

Nowębski szpital się rozwija

Nowębski szpital się rozwija

Dwie bardzo duże, warte ok. 9,5 mln złotych inwestycje, zostały właśnie zakończone w Szpitalu Powiatowym w Nowej Dębie. Pierwszą z nich jest nowy Oddział Intensywnej Terapii, drugą remont istniejącego już od lat Oddziału Rehabilitacji.

Dotychczas nowodębski szpital działał bez Oddziału Intensywnej Terapii . – Pacjentów w stanach krytycznych, wymagających natychmiastowej pomocy, woziliśmy do okolicznych szpitali – mówi Marta Piskór, dyrektor nowodębskiej lecznicy.

To zabierało niestety sporo czasu cennego dla zdrowia i życia pacjentów. Na miejscu mieliśmy tylko sale intensywnego nadzoru dla najciężej chorych pacjentów.

A takich pacjentów było niemało biorąc pod uwagę choćby to, że Nowa Dęba leży przy drodze krajowej nr 9, na której często dochodzi do poważnych wypadków drogowych. W okolicy miasta jest też poligon wojskowy.

Problem natychmiastowej pomocy ciężko chorym i rannym pacjentom zostanie wkrótce rozwiązany, bowiem niebawem ruszy nowoczesny oddział wyposażony w siedem lóżek i specjalistyczny sprzęt ratujący życie. Klimatyzowane sale, aparaty rentgenowskie przy łóżkach, sztuczna nerka i wszystko co niezbędne na tego rodzaju oddziale, już czeka. Ogłoszony został też konkurs na stanowiska ordynatora OIT i pielęgniarki koordynującej.

– Trzeba też zaznaczyć, że OIT podwyższy na pewno standard naszego szpitala i poprawi bezpieczeństwo pacjentów – dodaje Marta Piskór.

Cała inwestycja kosztowała powyżej 8 mln. zł. – Mogliśmy ją zrealizować głównie dzięki funduszom unijnym i ogromniej pomocy ze starostwa powiatowego – mówi dyrektor lecznicy.

W tym samym czasie, w którym tworzył się nowy szpitalny oddział, przeobrażeniom ulegała rehabilitacja, która cieszy się świetną renomą nie tylko w okolicy, ale na całym Podkarpaciu.

– Odział działał w starym budynku, potrzebna była wymiana instalacji, okien, drzwi, montaż systemów przywoływawczych – wylicza dyrektor lecznicy.

Dziś oddział wygląda jak nowy. I jak dotychczas obejmuje część dzienną i stacjonarną. – Remont przebiegał bardzo sprawnie. Trwał od początku lutego i jest już zakończony – mówi ordynator Rehabilitacji Lech Kruk. – Pierwsi pacjenci trafią tu zaraz na początku maja.

A chętnych jest niemało. Na szczęście czas oczekiwania na rehabilitację w Nowej Dębie jest krótszy niż w wielu podobnych placówkach w naszym województwie.

rehabilitacja2

rehabilitacja1

rehabilitacja

OIT4

OIT3

OIT1

OIT

Materiały prasowe 

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W powiecie

Więcej w W powiecie

Spotkanie tradycji z nowoczesnością w baranowskim zamku

rta24.eu3 sierpnia 2021

W Motyczu Poduchownym łowili i gotowali

rta24.eu29 lipca 2021

Ćwiczenia i strzelanie z użyciem ostrej amunicji 

rta24.eu29 lipca 2021

Zatrzymany podejrzany 29-latek z Nowej Dęby

rta24.eu27 lipca 2021

Kobieta okradła mieszkankę Nowej Dęby. Policja publikuje portret pamięciowy

rta24.eu27 lipca 2021

Akcja Zbiórki Krwi w Nowej Dębie

rta24.eu23 lipca 2021

Nowa Dęba – Powstaną nowe drogi

rta24.eu23 lipca 2021

Gorzyce – Zlot pełen dobrych serc

rta24.eu21 lipca 2021

Areszt tymczasowy dla sprawców rozboju

rta24.eu21 lipca 2021