W Tarnobrzegu

Nowy kierunek w „Prymasówce”

Nowy kierunek w „Prymasówce”

Technik obsługi pasażerów w przewozach lotniczych, morskich i lądowych (stewardessy i stewarda lotniczego, morskiego i stewarda pociągu) – to nowy kierunek w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Tarnobrzegu.

Nowy kierunek, na który obecnie trwa rekrutacja, to wynik eksperymentu pedagogicznego, który trwał od września 2016 roku do stycznia 2017 roku. Opracowano podstawy programowe nowego kierunku, stworzono plan nauczanie, określono obowiązkowe zajęcia edukacyjne, a szkoła uzyskała pozytywną ocenę Ministerstwa Edukacji Narodowej. Jest to jedyny taki kierunek w Polsce.

Absolwenci nowego kierunku powinni być przygotowani o wykonywania takich zadań: przygotowania i realizowania prac związanych z obsługą bezpośrednią pasażerów w portach lotniczych, morskich i na dworcach; przygotowania i realizowania prac związanych z obsługą bezpośrednią pasażerów na pokładzie środków transportu pasażerskiego; zapewnienia bezpieczeństwa pasażerów; przygotowania i prowadzenia dokumentacji związanej z transportem osób. Po ukończeniu szkoły absolwenci będą mieli możliwość zatrudnienia np. w portach lotniczych i morskich, w liniach lotniczych, u armatorów morskich, u przewoźników w transporcie lądowym , jako przewodnicy turystyczni, rezydenci lub będą mogli kontynuować naukę w Wyższej Szkole Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie lub na innych uczelniach w kraju i za granicą.

Władze szkoły zawarły szereg współprac z m.in. Wyższą Szkołą Oficerską Sił Powietrznych w Dęblinie, Polską Żeglugą Bałtycką, Association of Flight Attendants w Waszyngtonie największym stowarzyszeniem stewardess.

ZSP nr 1 Tarnobrzeg / M.Petecka

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Odciski palców i podpis. Nowe dowody już niebawem

rta24.eu15 października 2021

Plaża w brajlu!

rta24.eu13 października 2021

W Tarnobrzegu kobieta została okradziona na tzw. „przewałkę’

rta24.eu13 października 2021

Wyniki weryfikacji projektów złożonych do budżetu obywatelskiego

rta24.eu13 października 2021

„Rolnik” złotą szkołą NBP

rta24.eu8 października 2021

Wójt Gminy Gorzyce zaprasza do akcji oddawania krwi

rta24.eu8 października 2021

Tarnobrzescy Dominikanie zapraszają na kolejny koncert

rta24.eu7 października 2021

Utrudnienia w ruchu

rta24.eu6 października 2021

Święto Pieczonego Ziemniaka w Sobowie

rta24.eu6 października 2021