W Tarnobrzegu

Nowy kierunek w „Prymasówce”

Nowy kierunek w „Prymasówce”

Technik obsługi pasażerów w przewozach lotniczych, morskich i lądowych (stewardessy i stewarda lotniczego, morskiego i stewarda pociągu) – to nowy kierunek w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Tarnobrzegu.

Nowy kierunek, na który obecnie trwa rekrutacja, to wynik eksperymentu pedagogicznego, który trwał od września 2016 roku do stycznia 2017 roku. Opracowano podstawy programowe nowego kierunku, stworzono plan nauczanie, określono obowiązkowe zajęcia edukacyjne, a szkoła uzyskała pozytywną ocenę Ministerstwa Edukacji Narodowej. Jest to jedyny taki kierunek w Polsce.

Absolwenci nowego kierunku powinni być przygotowani o wykonywania takich zadań: przygotowania i realizowania prac związanych z obsługą bezpośrednią pasażerów w portach lotniczych, morskich i na dworcach; przygotowania i realizowania prac związanych z obsługą bezpośrednią pasażerów na pokładzie środków transportu pasażerskiego; zapewnienia bezpieczeństwa pasażerów; przygotowania i prowadzenia dokumentacji związanej z transportem osób. Po ukończeniu szkoły absolwenci będą mieli możliwość zatrudnienia np. w portach lotniczych i morskich, w liniach lotniczych, u armatorów morskich, u przewoźników w transporcie lądowym , jako przewodnicy turystyczni, rezydenci lub będą mogli kontynuować naukę w Wyższej Szkole Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie lub na innych uczelniach w kraju i za granicą.

Władze szkoły zawarły szereg współprac z m.in. Wyższą Szkołą Oficerską Sił Powietrznych w Dęblinie, Polską Żeglugą Bałtycką, Association of Flight Attendants w Waszyngtonie największym stowarzyszeniem stewardess.

ZSP nr 1 Tarnobrzeg / M.Petecka

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Ćwiczenia i strzelanie z użyciem ostrej amunicji 

rta24.eu29 lipca 2021

Niebezpieczne zderzenia na drogach powiatu. Policjanci apelują

rta24.eu29 lipca 2021

Mobilny punkt spisowy w Tarnobrzegu

rta24.eu29 lipca 2021

Od 2 sierpnia parkowanie będzie płatne

rta24.eu28 lipca 2021

Kobieta okradła mieszkankę Nowej Dęby. Policja publikuje portret pamięciowy

rta24.eu27 lipca 2021

W Tarnobrzegu kierowca peugeota zderzył się z motocyklistą

rta24.eu26 lipca 2021

1 sierpnia 1944 r. Pamiętamy

rta24.eu26 lipca 2021

XIV Turniej Słowian w Tenisie Stołowym na Wózkach -Tarnobrzeg 2021

rta24.eu26 lipca 2021

Rusza opłata za wjazd nad Jezioro Tarnobrzeskie

rta24.eu23 lipca 2021