W powiecie

Nowy partner ZS nr 2 w Nowej Dębie

Nowy partner ZS nr 2 w Nowej Dębie

W Zespole  Szkół nr 2 w Nowej Dębie podpisano umową współpracy z Zakładami Metalowymi “Dezemet” S.A.. W uroczystości uczestniczyli dyrektor szkoły Iwona Strojek i Prezes Grzegorz Niedzielski, a także starostowie Paweł Bartoszek i Krzysztof Pitra.

– Od jakiegoś czasu czyniliśmy starania by nawiązać współpracę z Zakładami Dezamet. Łączy nas bogata historia – mówiła dyrektor Iwona Strojek prezentując archiwalne artykuły i Kronikę Szkolną sięgającą 1960 roku. – Stawiamy na promocję kształcenia zawodowego, które wielu uczniom źle się kojarzy. Dziś pokazujemy jak wiele się zmieniło. Warunki, zaplecze, wyposażenie pracowni w specjalistyczne maszyny gwarantują naukę zawodu na najwyższym poziomie.

– Wierzę, że będzie to korzyść dla obu stron. Będziemy wspólnie kształcić specjalistów, których na obecnym rynku pracy brakuje. Zaszczepienie pasji do techniki to szansa na pracę ciekawą, za którą godnie się płaci – dodał prezes Dezametu Grzegorz Niedzielski.

tn_DSC08155

Dzięki współpracy uczniowie klas o profilu technik mechanik obrabiarki CNC oraz uczniowie szkoły branżowej pierwszego stopnia również kształcący się na operatora obrabiarek, będą mogli skorzystać z praktyk i staży w Zakładach.
Dezamet rozwija i produkuje szeroki i kompletny zakres wysokiej klasy amunicji. Obecnie zatrudnia blisko 600 pracowników.

– To ważny dzień dla powiatowej szkoły, kolejna umowa współpracy, kolejne możliwości na zdobycie zawodu. Wspólnie dążymy do tego, by kierunkować młodzież na taką ścieżkę kariery zawodowej, która da im realną szansę na zatrudnienie, by odpowiadać na bieżące zapotrzebowanie rynku pracy, a nie edukować etatowych bezrobotnych – mówił starosta Paweł Bartoszek.

To już druga umowa współpracy Zespołu Szkół Nr 2 w Nowej Dębie. Uczniowie korzystają już z nauki i praktyk w klasie pod patronatem Pilkington Automotive Poland.

tn_DSC08243

źródło: Powiat Tarnobrzeski 

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W powiecie

Więcej w W powiecie

W Motyczu Poduchownym łowili i gotowali

rta24.eu29 lipca 2021

Ćwiczenia i strzelanie z użyciem ostrej amunicji 

rta24.eu29 lipca 2021

Zatrzymany podejrzany 29-latek z Nowej Dęby

rta24.eu27 lipca 2021

Kobieta okradła mieszkankę Nowej Dęby. Policja publikuje portret pamięciowy

rta24.eu27 lipca 2021

Akcja Zbiórki Krwi w Nowej Dębie

rta24.eu23 lipca 2021

Nowa Dęba – Powstaną nowe drogi

rta24.eu23 lipca 2021

Gorzyce – Zlot pełen dobrych serc

rta24.eu21 lipca 2021

Areszt tymczasowy dla sprawców rozboju

rta24.eu21 lipca 2021

Rocznica Powstania Warszawskiego – Zawyją syreny

rta24.eu21 lipca 2021