W powiecie

Nowy partner ZS nr 2 w Nowej Dębie

Nowy partner ZS nr 2 w Nowej Dębie

W Zespole  Szkół nr 2 w Nowej Dębie podpisano umową współpracy z Zakładami Metalowymi „Dezemet” S.A.. W uroczystości uczestniczyli dyrektor szkoły Iwona Strojek i Prezes Grzegorz Niedzielski, a także starostowie Paweł Bartoszek i Krzysztof Pitra.

– Od jakiegoś czasu czyniliśmy starania by nawiązać współpracę z Zakładami Dezamet. Łączy nas bogata historia – mówiła dyrektor Iwona Strojek prezentując archiwalne artykuły i Kronikę Szkolną sięgającą 1960 roku. – Stawiamy na promocję kształcenia zawodowego, które wielu uczniom źle się kojarzy. Dziś pokazujemy jak wiele się zmieniło. Warunki, zaplecze, wyposażenie pracowni w specjalistyczne maszyny gwarantują naukę zawodu na najwyższym poziomie.

– Wierzę, że będzie to korzyść dla obu stron. Będziemy wspólnie kształcić specjalistów, których na obecnym rynku pracy brakuje. Zaszczepienie pasji do techniki to szansa na pracę ciekawą, za którą godnie się płaci – dodał prezes Dezametu Grzegorz Niedzielski.

tn_DSC08155

Dzięki współpracy uczniowie klas o profilu technik mechanik obrabiarki CNC oraz uczniowie szkoły branżowej pierwszego stopnia również kształcący się na operatora obrabiarek, będą mogli skorzystać z praktyk i staży w Zakładach.
Dezamet rozwija i produkuje szeroki i kompletny zakres wysokiej klasy amunicji. Obecnie zatrudnia blisko 600 pracowników.

– To ważny dzień dla powiatowej szkoły, kolejna umowa współpracy, kolejne możliwości na zdobycie zawodu. Wspólnie dążymy do tego, by kierunkować młodzież na taką ścieżkę kariery zawodowej, która da im realną szansę na zatrudnienie, by odpowiadać na bieżące zapotrzebowanie rynku pracy, a nie edukować etatowych bezrobotnych – mówił starosta Paweł Bartoszek.

To już druga umowa współpracy Zespołu Szkół Nr 2 w Nowej Dębie. Uczniowie korzystają już z nauki i praktyk w klasie pod patronatem Pilkington Automotive Poland.

tn_DSC08243

źródło: Powiat Tarnobrzeski 

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W powiecie

Więcej w W powiecie

Utrudnienia w ruchu drogowym w Trześni

rta24.eu19 października 2021

Odciski palców i podpis. Nowe dowody już niebawem

rta24.eu15 października 2021

Stypendia Wójta Gminy Grębów dla najlepszych licealistów

rta24.eu14 października 2021

W Tarnobrzegu kobieta została okradziona na tzw. „przewałkę’

rta24.eu13 października 2021

Wójt Gminy Gorzyce zaprasza do akcji oddawania krwi

rta24.eu8 października 2021

Zajęcia z pasją w GOK Gorzyce

rta24.eu8 października 2021

Prace remontowe w gminie Gorzyce

rta24.eu7 października 2021

Ola Łuc Brązową Medalistką Mistrzostw Polski

rta24.eu6 października 2021

Przerwa w dostawie wody na terenie miasta i gminy Nowa Dęba

rta24.eu6 października 2021