W powiecie

Nowy wóz strażacki w Gorzycach

Nowy wóz strażacki w Gorzycach

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Gorzycach wzbogaciła się o nowy samochód ratowniczo-gaśniczy.

Ponad 750 tys. zł – tyle kosztował nowy nabytek. Pieniądze na zakup samochodu gmina Gorzyce pozyskała m.in. z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej – 100 tys. zł, 100 tys. zł w formie dotacji przekazało Ministerstw Spraw Wewnętrznych, 200 tys. zł dołożył Krajowy System Ratowniczo-Gaśniczy.

Gmina otrzymała również promesę w wysokości 150 tys. zł od Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej. Zakup auta dofinansowało Starostwo Tarnobrzeskie – 15 tys. zł, 20 tys. – to środki własne OSP Gorzyce, 165 tys. zł wydano z budżetu gminy.

Samochód marki Volvo, wyprodukowany w 2016 r. moc silnika 285 KM, podwozie 4×4 – uterenowione. W samochodzie jest miejsce dla 6-osobowej załogi, zamontowana jest klimatyzacja i system łączności radiowej. Wóz ratowniczo-gaśniczy posiada zbiornik wody o pojemności 3000l oraz środka pia.

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej, której będzie służył nowy samochód ratowniczo-gaśniczy działa w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym. Gorzycka jednostka ze względu na położenie i teren, który obejmuje najczęściej bierze udział  działaniach rotowniczo-gaśniczych. W minionym roku jednostka uczestniczyła w działaniach ratowniczych 105 razy, w tym 87 razy przy gaszeniu pożarów, 28 razy przy usuwaniu miejscowych zagrożeń.

Samochód ze względu na swoje parametry pozwala na poruszanie się w trudnym terenie,  czego zupełnie pozbawiony był obecnie używany sprzęt. Pojazd z łatwością przemieszcza się   także w ciasnych osiedlowych uliczkach.

Wyposażenie daje możliwość prowadzenia działań w różnych zakresach ratowniczo-technicznym, wodnym wysokościowym i oczywiście związanym z gaszeniem pożarów , w tym z wykorzystaniem dwuzakresowej nowoczesnej pompy układu wodno-pianowego i gaszącego pod wysokim ciśnieniem wodą i piana systemem szybkiego natarcia.

Układ zasilania pojazdu w czasie postoju w strażnicy pozwala na wyjazd alarmowy w czasie poniżej 1 minuty.

źródło: UG Gorzyce

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W powiecie

Więcej w W powiecie

Noc Muzeów na Zamku w Baranowie Sandomierskim

rta24.eu13 maja 2021

Wypalając trawy stwarzasz zagrożenie i spalasz to co w niej żyje !!!

rta24.eu11 maja 2021

VI edycja porządków na Wiśle i Sanie

rta24.eu11 maja 2021

Łączymy siły, aby zagospodarować zdegradowane przestrzenie

rta24.eu6 maja 2021

Wypełnij ankietę i miej wpływ na rozwój Gminy Gorzyce

rta24.eu6 maja 2021

Akcja edukacyjna Głosu Seniora

rta24.eu6 maja 2021

Dzień Strażaka

rta24.eu4 maja 2021

HSW prezentuje nowe materiały z badań ZSSW-30 – strzelania z ppk SPIKE

rta24.eu29 kwietnia 2021

Czujność sąsiada uratowała życie mężczyźnie

rta24.eu29 kwietnia 2021