kultura i rozrywka

O małej i wielkiej Miłości Miłosiernej

O małej i wielkiej Miłości Miłosiernej

Taki tytuł nosił koncert kolęd w wykonaniu Sekcji Muzycznej Światowych Dni Młodzieży oraz Diakoni Muzycznej Ruchu Światło-Życie Diecezji Sandomierskiej.

Duże zainteresowanie melomanów wzbudził bożonarodzeniowo – noworoczny koncert kolęd, który odbył się 3 stycznia br. w kościele p.w. św. Barbary w Tarnobrzegu. Występ kilkudziesięciu młodych muzyków i chórzystów stanowił podsumowanie warsztatów muzycznych, po raz kolejny poprowadzonych przez znakomitego kompozytora Piotra Pałkę, mającego na swoim koncie szereg kompozycji głównie o charakterze religijnym.

Organizatorami koncertu kolęd pt. „O małej i wielkiej Miłości Miłosiernej” były: Sekcja Muzyczna Światowych Dni Młodzieży oraz Diakonia Muzyczna Ruchu Światło-Życie Diecezji Sandomierskiej.

W repertuarze znalazły kolędy znane, ale przygotowane w odmiennej nieco aranżacji przez Sebastiana Iwanowicza, znanego jazzmana oraz zupełnie nowe utwory, jak kolęda skomponowana specjalnie na ten koncert pt. „Narodził się Jezus Chrystus nasz Bóg i Pan”. W programie koncertu obok kolęd znalazły się również pieśni związane z kultem Miłosierdzia Bożego, którego rok obchodzony jest w Kościele katolickim oraz świadectwa osób, które opowiadały o swoich spotkaniach z Bogiem w pracy i domu. – Bardzo podobało mi się wykonanie kolędy „Narodził się Jezus Chrystus”, bo to coś zupełnie nowego, jeszcze nieznanego. Przypadła mi również kolęda, „Gdy się Chrystus rodzi”, niezwykle dynamicznie zaśpiewana. Miałam wrażenie, że jakby zaleciało gospel. Poza tym widać było ile serca i swoich talentów włożyli w jej śpiew i akompaniament moi rówieśnicy – mówiła Dominika. – Przyznam się, że porwał mnie również hymn Światowych Dni Młodzieży, który wprawdzie znam, ale po raz pierwszy słyszałam w tak licznym wykonaniu. A porwał mnie tym bardziej, że wybieram się naturalnie do Krakowa na spotkanie z ojcem świętym – dodała.

Zachwytu i słów wdzięczności nikt nie żałował, bo też i było za co. Zachwycili członkowie orkiestry, bandu, soliści, chórzyści, ale również osoby odpowiedzialne za efekty świetlne, które przydawały wykonywanym utworom dodatkowych wrażeń. – Miałam wrażenie, jakby to był nie ten kościół, który znam, ale zupełnie inna świątynia. Co też potrafi wyczarować odpowiednie światło – zachwycała się jedna z pań opuszczających świątynię na os. Siarkowiec.

W programie koncertu obok kolęd znalazły się również pieśni związane z kultem Miłosierdzia Bożego, którego rok obchodzimy w Kościele katolickim oraz świadectwa osób, w których mówiły i swoich spotkaniach z Bogiem w pracy, domu.
Występ kilkudziesięciu młodych muzyków i chórzystów stanowił podsumowanie warsztatów muzycznych, poprowadzonych od 29 grudnia ub. r. przez znakomitego kompozytora Piotra Pałkę, mającego na swoim koncie szereg kompozycji głównie o charakterze religijnym i jazzmana Sebastiana Iwanowicza. Warsztaty zaś były muzycznym przygotowaniem się solistów i muzyków do Światowych Dni Młodzieży w Diecezji Sandomierskiej. Uczestnicy warsztatów stworzyli chór, orkiestrę oraz sekcję rytmiczną.

2foto6080

2foto6077

2foto6076

2foto6065

2foto6056

2foto6054

2foto6053

2foto6051

źródło: Diecezja Sandomierska

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

kultura i rozrywka

Więcej w kultura i rozrywka

Wirtualne Dni Otwarte PUZ 8-12 marca

rta24.eu5 marca 2021

Kino Wisła zaprasza na filmy

rta24.eu4 marca 2021

Sandomierz – tam gdzie tradycja współgra z nowoczesnością

rta24.eu3 marca 2021

Na Dzień Kobiet – Babiniec on-line

rta24.eu3 marca 2021

Konkurs – Znów dobrze się czuję, gdy o bezpieczeństwie rymuję!

rta24.eu2 marca 2021
woda-wodociag-kran

Przerwa w dostawie wody

rta24.eu1 marca 2021

Atrakcyjna oferta sklepu rowerowego TIP-TOP Raty 0 %

rta24.eu1 marca 2021

Rozpoczęto prace przy Centrum Wspinaczkowym w Tarnobrzegu

rta24.eu26 lutego 2021

Małgorzata Jonaszek-Dul w gronie 9 osób z całego świata

rta24.eu23 lutego 2021