W Tarnobrzegu

O seniorach, dla seniorów z seniorami

O seniorach, dla seniorów z seniorami

W opracowywanie Informatora Seniora, publikacji wydawanej przez samorząd Tarnobrzega, aktywnie włączają się adresaci tegoż wydawnictwa, sami seniorzy.  – Chcemy, by Informator Seniora ze swymi treściami trafiał w oczekiwania seniorów właśnie. Uznaliśmy, że najlepiej będzie, gdy w opracowaniu każdego kolejnego numeru uczestniczyć będą sami zainteresowani – mówi prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek.

Szósty numer Informatora, który właśnie trafił do dystrybucji, przygotowany został już we współpracy z seniorami. Zadania podjął się Jan Palacz, przewodniczący Zespołu ds. Kultury Rady Seniorów, który przedstawił propozycje tematów do poruszenia w tym numerze. Wszystkie zostały uwzględnione. – Pachnący jeszcze farbą drukarską Informator zawiera swoiste kompendium wiedzy z zakresu  zdrowia, bezpieczeństwa i aktywności seniorów.  Prócz tego, w jednym miejscu zawarte zostały przydatne adresy i telefony do placówek służby zdrowia,  pomocy społecznej, ale i kultury. Z łatwością będziemy mogli  wyszukać i skorzystać  z możliwości i ofert przygotowanych pod potrzeby i zainteresowania osób starszych – mówi Ewa Grabowska, Sekretarz Rady Seniorów  w Tarnobrzegu.

Przedstawiciele Rady Seniorów w Tarnobrzegu zapraszają wszystkie osoby „w sile wieku” do włączenia się w przygotowanie kolejnych numerów Informatora Seniora. – Mamy nadzieję, że po zapoznaniu się z obecnym wydaniem Informatora, tarnobrzescy seniorzy pomogą nam zredagować kolejną edycję. Liczymy na propozycje tematów do następnych numerów – dodaje Ewa Grabowska z tarnobrzeskiej Rady Seniorów. Wszelkie sugestie i pomysły można składać w siedzibie Klubu Seniora w Tarnobrzegu przy pl. B. Głowackiego 34.

Informator Seniora rozprowadzany jest bezpłatnie za pośrednictwem Rady Seniorów, Uniwersytetu  Trzeciego Wieku, MOPR-u, a także innych tarnobrzeskich placówek i instytucji.

 

 

 

Źródło U.M. Tarnobrzeg

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Jak zapłacić za parkowanie?

rta24.eu2 sierpnia 2021

Jarmark Dominikański już wkrótce w Tarnobrzegu

rta24.eu2 sierpnia 2021

Strzelał z wiatrówki do sąsiadki, bo go nie chciała

rta24.eu30 lipca 2021

Ćwiczenia i strzelanie z użyciem ostrej amunicji 

rta24.eu29 lipca 2021

Niebezpieczne zderzenia na drogach powiatu. Policjanci apelują

rta24.eu29 lipca 2021

Mobilny punkt spisowy w Tarnobrzegu

rta24.eu29 lipca 2021

Od 2 sierpnia parkowanie będzie płatne

rta24.eu28 lipca 2021

Kobieta okradła mieszkankę Nowej Dęby. Policja publikuje portret pamięciowy

rta24.eu27 lipca 2021

W Tarnobrzegu kierowca peugeota zderzył się z motocyklistą

rta24.eu26 lipca 2021