kultura i rozrywka

O używkach i cyberprzemocy w teatrze

O używkach i cyberprzemocy w teatrze

Profilaktyka nie musi być nudnym zestawem zakazów i straszenia. O konsekwencjach eksperymentowania z używkami, o cyberprzemocy i innych zjawiskach można mówić ciekawie, bez dydaktyzmu, językiem zrozumiałym dla młodzieży. Udowadnia to Teatr Kurtyna, który w Tarnobrzegu pokaże dwa interesujące spektakle.

W drugiej połowie kwietnia w Tarnobrzeskim Domu Kultury odbędzie się kolejna akcja profilaktyczna dla młodzieży. Będziemy mówić o niebezpieczeństwach związanych z używkami, przemocą, uzależnieniami. Wszystko to w formie ciekawej dla dzieci i młodzieży, czyli poprzez muzykę, plastykę i teatr.

19 kwietnia zostaną zaprezentowane dwa spektakle Teatru Kurtyna z Krakowa. Pierwszy z nich to przedstawienie „O jeden krok za daleko”. Jest to historia znana pewnie wielu młodym ludziom, opowiadająca o trudnych relacjach pomiędzy rówieśnikami, o silnych nastolatkach, które przytłaczają innych, wykorzystują internet i smartfony do zastraszania i oczerniania innych. Jak opisują jego autorzy, spektakl jest zapisem procesu narastania patologii w środowisku szkolnym, u których źródeł leżą problemy związane z uzależnieniami od wirtualnego świata gier komputerowych, braku zrozumienia, upośledzenie w wyrażaniu emocji oraz zanik empatii.
Spektakl można będzie obejrzeć 19 kwietnia o godz. 8.30. Jest przeznaczony dla uczniów klas IV-VI szkół podstawowych.

Kolejne przedstawienie pt. „Nie jesteś sam” porusza problem uzależnień i prób rozwiązywania problemów za pomocą używek. Widz może utwierdzić się w przekonaniu, że tylko przywiązanie się do weryfikowalnych autorytetów, rozwaga i intuicyjna mądrość oraz mocne przekonanie o własnej sile pozwala uniknąć pułapek w przeżywaniu życia „na skróty”.

Ten spektakl zostanie zaprezentowany również 19 kwietnia, o godz. 10.00. Jest on przeznaczony dla uczniów klas VI szkół podstawowych. Cena biletu to 5 zł. Można je kupić lub zarezerwować w Dziale Organizacji Imprez TDK.
Szczegółowy opis spektakli znajdziecie na stronie teatru www.kurtyna.krakow.pl. Teatr Kurtyna z siedzibą w Krakowie jest najstarszym Teatrem Profilaktycznym w Polsce i działa nieprzerwanie od 2000 r. Działalność Teatru skupia się przede wszystkim na realizacji przedstawień teatralnych oraz teatralno-profilaktycznych, organizowanych na terenie całej Polski.

W ramach akcji profilaktycznej w Tarnobrzeskim Domu Kultury odbędzie się również Konkurs Plastyczny „Stop! Przemocy, dopalaczom i używkom pod każdą postacią”. Z kolei 20 i 21 kwietnia odbędzie się recital Jarosława Wajka.
Więcej informacji na ten temat całej akcji można znaleźć na stronie www.tdk.tarnobrzeg.pl lub w Dziale Organizacji Imprez TDK, tel. 15 822 21 10 w. 32, e-mail: org.imprez@tdk.tarnobrzeg.pl.
Organizatorzy: Komisja ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy Prezydencie Miasta Tarnobrzega, Urząd Miasta Tarnobrzega i Tarnobrzeski Dom Kultury.

Impreza odbywa się pod patronatem Prezydenta Miasta Tarnobrzega.

źródło: TDK Tarnobrzeg

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

kultura i rozrywka

Więcej w kultura i rozrywka

Noc Muzeów na Zamku w Baranowie Sandomierskim

rta24.eu13 maja 2021

Projekt #PoznajMYTarnobrzeg w Dzień Dobry TVN

rta24.eu12 maja 2021

Znów trysną fontanny

rta24.eu10 maja 2021

Namalowali pastelami świat abstrakcji

rta24.eu8 maja 2021

XVIII Tydzień Bibliotek „Znajdziesz mnie w bibliotece”

rta24.eu5 maja 2021

Gorzyce – “Kanapa” po raz drugi

rta24.eu28 kwietnia 2021

Planowane wyłączenia prądu

rta24.eu23 kwietnia 2021
asf_kolej_oprysk_dziki

Komunikat o ASF – oprysk wzdłuż linii kolejowej

rta24.eu22 kwietnia 2021

Nie tracimy EkoDucha- sołecka zawierucha!

rta24.eu20 kwietnia 2021