W Tarnobrzegu

Obchody Święta Policji tarnobrzeskich policjantów

Obchody Święta Policji tarnobrzeskich policjantów

W samo południe w Zamku w Baranowie Sandomierskim odbyła się uroczysta zbiórka z okazji 99. rocznicy powołania Policji. To szczególny dzień dla funkcjonariuszy, którzy otrzymywali nominacje na wyższe stopnie służbowe oraz wyróżnienia. Uroczystości przewodniczył Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie inspektor Paweł Filipek.

Tegoroczne obchody Święta Policji tarnobrzeskich policjantów, odbyły się w pięknej scenerii Zamku w Baranowie Sandomierskim. Uroczysta zbiórka rozpoczęła się o godz. 12, od złożenia meldunku Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie insp. Pawłowi Filipkowi przez dowódcę uroczystości, nadkom. Marka Pietrykowskiego. Po podniesieniu flagi na maszt, odegrano Hymn Rzeczypospolitej Polskiej.

Następnie Komendant Miejski Policji w Tarnobrzegu podinsp. Stanisław Sekuła przywitał zaproszonych gości, w wygłoszonym przemówieniu skierował słowa do podwładnych – “Święto Policji to doskonała okazja, by podziękować policjantom za ich codzienną, trudną służbę. To m.in. dzięki Waszej ciężkiej pracy, w powiecie tarnobrzeskim mieszkańcy czują się bezpiecznie”. Specjalne podziękowania Komendant skierował do pracowników służby cywilnej oraz przedstawicieli władz samorządowych. Święto Policji to okazja do uhonorowania policjantów i pracowników Policji. W tym roku nominacje otrzymało łącznie 69 policjantów, którzy odebrali z rąk Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie insp. Pawła Filipka awanse na wyższe stopnie policyjne.

Decyzją nr 6/P/2018 Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dn. 20.06.2018 r. za wzorową, wyjątkowo sumienną służbę złotym medalem Zasłużony Policjant odznaczony został I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Tarnobrzegu mł.insp. Zbigniew Brzyszcz. Brązową odznaką Zasłużony Policjant odznaczona została podinsp. Beata Jędrzejewska – Wrona. Awans na stopień nadkomisarza otrzymał Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Tarnobrzegu komisarz Marek Pietrykowski. Odznaczenia i awans policjanci odebrali podczas Wojewódzkich Obchodów Święta Policji w Przemyślu.

Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie wręczył zwycięzcom etapu powiatowego plebiscytu „Dzielnicowy bliżej nas” okolicznościowe dyplomy, otrzymali je:

sierż. szt. Damian Książkiewicz KP Gorzyce (powiat ziemski)
sierż. szt. Sławomir Niemiec KMP Tarnobrzeg (powiat grodzki).
Wyrazy szacunku i słowa uznania za trud policyjnej służby, a także serdeczne życzenia na ręce Komendanta Miejskiego Policji w Tarnobrzegu podinspektora Stanisława Sekuły złożyli: Wicestarosta Tarnobrzeski Krzysztof Pitra, Przewodniczący Rady Miasta Tarnobrzega Dariusz Bożek, Przewodniczący Powiatu Tarnobrzeskiego Dominik Szewc, Zastępca Prezydenta Miasta Tarnobrzega Anna Pekar, Prokurator Okręgowy w Tarnobrzegu Krzysztof Głuszak, Zastępca Prokuratora Rejonowego w Tarnobrzegu Mirosław Chamera, Zastępca Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Tarnobrzegu kap. Daniel Myszka burmistrzowie, wójtowie, przedstawiciele, duchowieństwa oraz instytucji działających na rzecz bezpieczeństwa publicznego, a także stowarzyszeń.

W okolicznościowym wystąpieniu Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie insp. Paweł Filipek podziękował wszystkim funkcjonariuszom za wzorową służbę na rzecz bezpieczeństwa lokalnego, a pracownikom Policji za ich pracę. Wiele ciepłych słów i życzeń skierował również do rodzin i bliskich policjantów i pracowników Policji.

Z okazji 99. rocznicy powołania Policji, Komendant Miejski Policji w Tarnobrzegu podinsp. Stanisław Sekuła wyróżnił okolicznościowymi adresami następujące osoby;

Starostę Tarnobrzeskiego Pawła Bartoszka,
Burmistrza Miasta i Gminy Nowa Dęba Wiesława Ordona
Burmistrza Miasta i Gminy Baranów Sandomierski Marka Mazura
Wójta Gminy Gorzyce Leszka Surdego
Wójta Gminy Grębów Kazimierza Skórę.
Dziękując za współpracę komendant podziękował samorządom za dostrzeganie potrzeb Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu.

Za wzorowe wykonywanie obowiązków i wspieranie pracy funkcjonariuszy policji Komendant Miejski Policji w Tarnobrzegu wyróżnił 6 pracowników służby cywilnej:

Cezarego Bartosika
Luliana Fudalę
Ewelinę Gąsowską
Edytę Grocholską
Grażynę Śmiech
Danutę Wilk.
Uroczystość uświetniła obecność sztandaru Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu wraz z asystą.

303-166128

303-166131

303-166141

Źródło: KMP Tarnobrzeg 

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Absolutorium dla „starych” i wybory nowych władz w OSP

rta24.eu15 września 2021

W 82. rocznicę śmierci por. Józefa Sarny rusza remont pomnika

rta24.eu13 września 2021

DEZAMET dostarczył 5500 pocisków do RAKÓW

rta24.eu13 września 2021

Spisobus w Tarnobrzegu

rta24.eu9 września 2021

W Tarnobrzegu rozpoczyna się kwalifikacja wojskowa

rta24.eu8 września 2021

I Tarnobrzeski Pchli Targ

rta24.eu8 września 2021

Kondakion o Nawróconej – Schola Węgajty. Koncert u dominikanów

rta24.eu8 września 2021

Trzyletni Leoś walczy z nowotworem. Pomóżmy!

rta24.eu8 września 2021

Pijana matka opiekowała się małymi dziećmi

rta24.eu7 września 2021