Kronika Policyjna

Obrabowali kiosk. 3 miesiące spędzą w areszcie

Obrabowali kiosk. 3 miesiące spędzą w areszcie

Wczoraj Sąd Rejonowy w Tarnobrzegu zdecydował o objęciu tymczasowym aresztem na okres 3 miesięcy 26-letniego mężczyznę. Na podstawie zabranego materiału dowodowego policjanci przedstawili mu zarzuty dotyczące kradzieży oraz włamania. Łupem rabusia padło łącznie 9 tyś. złotych. Do policyjnego aresztu trafił jego wspólnik.

W ubiegłym tygodniu policjanci otrzymali informację, o kradzieży pieniędzy z kiosku ruchu. Do przestępstwa doszło po godz. 14, przy jednej z ulic w Tarnobrzegu. Funkcjonariusze wyjaśniając sprawę ustalili, że młody mężczyzna pod pretekstem zakupu zabawki, poprosił sprzedawczynię o wyjście na zewnątrz, aby mógł wskazać towar. W tym czasie jego wspólnik wszedł do środka i zabrał z szuflady pieniądze. Łupem rabusia padło ponad 2 tys. złotych. Po krótkiej chwili sprzedawczyni zauważyła brak utargu. Gdy zorientowała się, że padła ofiarą kradzieży wybiegła z kiosku, lecz po mężczyznach nie było już śladu. Pokrzywdzona o zdarzeniu powiadomiła policjantów.

1115150778

Funkcjonariusze przystąpili do wyjaśnienia sprawy. Podczas ustalania okoliczności zdarzenia wytypowali dwóch mężczyzn mogących mieć związek z tym przestępstwem. Ich przypuszczenia potwierdziły się. Kilka godzin po zdarzeniu zatrzymali pierwszego z nich. Okazał się nim 28-letni mieszkaniec Tarnobrzega. Mężczyzna trafił do policyjnej izby zatrzymań, następnie został przesłuchany. Policjanci przedstawili mu zarzut.

W trakcie dalszych czynności funkcjonariusze ustalili tożsamość drugiego z mężczyzn, który brał udział w kradzieży. Policjanci zapukali do jego mieszkania, lecz nikt nie otwierał drzwi. Mężczyzna pozamykał okna sugerując, że nie ma go w mieszkaniu. Na miejsce zostali wezwani strażacy. Mężczyzna widząc, że ma odciętą drogę ucieczki, wyszedł na balkon i zaczął uciekać wspinając się po barierkach na wyższe piętra mieszkań. Został zatrzymany, gdy wszedł przez balkon do mieszkania znajdującego się dwa piętra wyżej. 26-letni mieszkaniec Tarnobrzega trafił do policyjnej izby zatrzymań.

Zebrany materiał dowodowy wykazał, iż mężczyzna podejrzany jest o popełnienie jeszcze dwóch innych przestępstw, których dopuścił się w ostatnim czasie. Jest to kradzież sklepowa, włamanie do automatu do gier oraz kradzież 6 tyś złotych z salonu gier.

26-latek został przesłuchany, usłyszał 5 zarzutów. Decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

źródło: KMP Tarnobrzeg

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Kierowca jechał 112 km/h- Zatrzymany przez grupę SPEED

rta24.eu24 lutego 2021

31- latek kradł perfumy znanych marek

rta24.eu24 lutego 2021

Policjantka rozpoznała mężczyznę poszukiwanego listem gończym

rta24.eu22 lutego 2021

W Tarnobrzegu rodzice pozostawili niemowlę bez opieki

rta24.eu18 lutego 2021

Dwóch pijanych mężczyzn kierowało jednym samochodem

rta24.eu17 lutego 2021

Tarnobrzescy policjanci podsumowali 2020 r.- Było bezpieczniej !

rta24.eu16 lutego 2021

Policjanci pomogli mężczyznom śpiącym na mrozie

rta24.eu12 lutego 2021

Policjanci rozmawiali z uczniami o bezpiecznym korzystaniu z internetu

rta24.eu11 lutego 2021

Bądź ostrożny – Liczne zdarzenia na drodze z udziałem zwierzyny

rta24.eu10 lutego 2021