Rozrywka

Od dziś oscarowe filmy w kinie Wisła

Od dziś oscarowe filmy w kinie Wisła

Po długiej przerwie ponownie rusza kino Wisła. Na początek oscarowe hity: animacja „Co w duszy gra” i dramat „Ojciec”.

Kino Wisła od dziś 21 maja ponownie zaprasza przed ekrany. Po przerwie spowodowanej pandemią, znów będzie można tutaj obejrzeć ciekawy film. W repertuarze są projekcje zarówno dla dzieci, jak i dla widzów dorosłych.

Pierwszy kinowy weekend to dwie filmowe propozycje. Dzieci, a nawet całe rodziny będą mogły obejrzeć niezwykle popularną animację Pixara pt. „Co w duszy gra”. To historia o muzyku prowadzącym młodzieżowy zespół, który marzy o wielkiej jazzowej scenie. Jego sen jednak nie spełnia się, a on sam przeżywa kryzys. Wtedy, przez jedno nieoczekiwane zdarzenie trafia do fantastycznego miejsca, gdzie zostaje zmuszony, by ponownie zastanowić się nad tym, co to znaczy mieć duszę. Film został obsypany najważniejszymi nagrodami świata, m.in. dwoma Oscarami, dwoma Złotymi Globami i dwiema nagrodami BAFTA w kategorii najlepszy film i najlepsza muzyka.

Dla dorosłych w repertuarze jest także doskonała propozycja: „Ojciec” w reżyserii Floriana Zellera. Nagrodzony Oscarem za najlepszą rolę męską Anthony Hopkins mistrzowsko wciela się w rolę starszego człowieka, u którego pojawiają się oznaki demencji, ale za wszelką cenę chce pozostać samodzielny i niezależny. Opiekuje się nim córka – w tej roli wspaniała Olivia Colman. Także ten film zdobył wiele prestiżowych nagród. Oprócz najlepszej roli męskiej, Oscara otrzymał także za scenariusz. Ponadto przyznano mu dwie nagrody BAFTA.

Organizatorzy zapewniają, że widzowie w kinie mogą się czuć bezpiecznie. TDK przestrzega wszelkich zaleceń sanitarnych i o to samo prosi także uczestników pokazów. Należy nosić maseczkę, nie można spożywać napojów, czy przekąsek, a w sali pozostawić wolne co drugie miejsce. Ta ostatnia zasada nie dotyczy członków rodziny, a także opiekunów dzieci i osób niepełnosprawnych. Należy też pamiętać o dezynfekcji rąk po wejściu do budynku.

Zaleca się również bezgotówkowe zakupy biletów. Można to zrobić poprzez stronę www.kino.tdk.tarnobrzeg.pl. Tam także znajduje się pełny repertuar.

informacja prasowa

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Rozrywka

Więcej w Rozrywka

Drogi nad Jeziorem Tarnobrzeskim oddano do użytku

rta24.eu15 czerwca 2021

Maleńczuk wystąpi w TDK-u

rta24.eu15 czerwca 2021

W Gorzycach dzień Dziecka się nie kończy

rta24.eu10 czerwca 2021

Konkurs na maskotkę „Przedsiębiorczy Wisłosanek” rozstrzygnięty

rta24.eu9 czerwca 2021

Zespół Jamniczanki zdobył nagrodę publiczności

rta24.eu9 czerwca 2021

Jezioro Tarnobrzeskie zwyciężyło w Plebiscycie “Turystyczne Perły Podkarpacia” 2021

rta24.eu26 maja 2021

Dzień Dziecka w TDK

rta24.eu26 maja 2021

V Zjazd Starych Motocykli PRL

rta24.eu26 maja 2021

Noc Muzeów na Zamku w Baranowie Sandomierskim

rta24.eu13 maja 2021