Bez kategorii

Odnaleziono 62-letniego mężczyznę

Odnaleziono 62-letniego mężczyznę

Blisko stu policjantów i strażaków, przez dwa dni, poszukiwało 62-letniego podopiecznego domu pomocy społecznej. Mężczyzna jest poważnie chory, więc obawiano się o jego życie. Wczoraj wieczorem zaginionego odnalazł ratownik STORAT-u. Mocno wyziębiony człowiek trafił do szpitala.

W sobotę późnym popołudniem dyżurny policji z Tarnobrzega został powiadomiony o zaginięciu pensjonariusza domu pomocy społecznej w Nowej Dębie. 62-letni mężczyzna wyszedł z placówki i oddalił się w nieznanym kierunku. Zaginiony jest osobą poważnie chorą, cierpiącą na zaniki pamięci, dlatego istniała obawa, że mogło mu się coś stać. W poszukiwania zaangażowano blisko 50 funkcjonariuszy.

Policjanci, strażacy z jednostki w Nowej Dębie, strażacy ochotnicy z okolicznych miejscowości i strażnicy miejscy przeszukiwali okolice. Przeanalizowano nagrania monitoringu miejskiego. Sprawdzono teren miasta, w szczególności klatki schodowe, piwnice i poddasza bloków mieszkalnych, placówki medyczne, sklepy, bary i stacje paliw. Do działań wykorzystano psa tropiącego. Poszukiwania prowadzono w rejonie rzeki i zalewu. Przeszukiwano tereny leśne i nieużytki w okolicach Nowej Dęby. Akcję poszukiwawczą prowadzono przez całą noc. Niestety nie udało się trafić na ślad zaginionego.

Działania kontynuowano od samego rana. Policjanci, strażacy i strażnicy miejscy przeszukiwali lasy oraz nieużytki na terenie Nowej Dęby, ale też obszary i drogi prowadzące do pobliskich miejscowości. W poszukiwania mężczyzny włączyli się też ratownicy ze Stowarzyszenia Cywilnych Zespołów Ratowniczych z Psami STORAT. 10 ratowników oraz cztery specjalnie wyszkolone psy szukały zaginionego w wytypowanym rejonie.

Wieczorem, tuż przed godz. 21, ratownik STORAT-u odnalazł zaginionego. Mężczyzna siedział na ziemi, w zaroślach, był mocno wyziębiony. Z trudem nawiązano z nim kontakt. 62-letni mężczyzna trafił pod opiekę lekarzy.

źródło: KWP Rzeszów

Bez kategorii

Więcej w Bez kategorii

Modernizacja linii 220 kV Połaniec – Chmielów

rta24.eu1 września 2021

SMA zabiera Bartusiowi oddech. Dorzuć się do kolejnego miliona na leczenie

rta24.eu20 maja 2021

8 osób zajmujących się „biznesem narkotykowym”, w rękach policji

rta24.eu28 kwietnia 2021

Zmarł ks. Tomasz Kotulski

rta24.eu27 kwietnia 2021

Rozpoczęła się dystrybucja bezpłatnych jednorazowych maseczek

rta24.eu19 kwietnia 2021

Uwaga na oszukańcze serwisy, które oferują kryptowaluty i inwestycje

rta24.eu24 marca 2021

Konkurs – Znów dobrze się czuję, gdy o bezpieczeństwie rymuję!

rta24.eu2 marca 2021

Pomoc dla Tomka zawodnika piłki siatkowej

rta24.eu17 lutego 2021

Zderzenie trzech pojazdów w Gorzycach

rta24.eu18 stycznia 2021