Kronika Policyjna

ODPOWIE ZA POMOC W OSZUKIWANIU SENIORÓW

ODPOWIE ZA POMOC W OSZUKIWANIU SENIORÓW

Policjanci ustalili i zatrzymali 47-latka, któremu oszuści działający metodą na ” wnuczka”, zlecili odebranie pieniędzy od mieszkanki Tarnobrzega. Przekazane pieniądze, w kwocie 34 tys. złotych, miały polubowne załatwić sprawę wypadku jej najbliższego członka rodziny. Mieszkaniec gminy Gorzyce usłyszał już prokuratorskie zarzuty. Grozi mu od 6 miesięcy do lat 8 pozbawienia wolności.

Policjanci z wydziału kryminalnego z Tarnobrzega, zajmujący się rozpracowaniem osób dokonujących oszustw metodą na „wnuczka”, ustalili tożsamość mężczyzny, który pracował dla  nich jako kurier. Odebrał on od seniorki 34 tys. złotych, w zamian za polubowne załatwienie sprawy. Do przekazania pieniędzy doszło na początku grudniu 2018 r. W tym czasie 47-latek za pomocą portalu internetowego, szukał pracy jako kurier. Nie czekał długo na ofertę. Następnego dnia, skontaktował się z nim mężczyzna podający się za pracownika firmy windykacyjnej i zaproponował mu kurs do Tarnobrzega. Miał odebrać od seniorki pieniądze i przelać je na podane konto. Za swoją pracę otrzymał 400 zł.

Na podstawie zebranych informacji i ustaleń, w połowie stycznia 2020 r., policjanci zatrzymali 47-letniego mieszkańca gminy Gorzyce. Mężczyzna usłyszał zarzuty i przyznał się do popełnienia przestępstwa. Prokurator Rejonowy w Tarnobrzegu wobec podejrzanego zastosował środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru.

Za popełnione przestępstwo grozi  mężczyźnie kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8. Wkrótce będzie odpowiadał przed sądem.

KPP Tarnobrzeg

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Niebezpieczne zderzenia na drogach powiatu. Policjanci apelują

rta24.eu29 lipca 2021

Zatrzymany podejrzany 29-latek z Nowej Dęby

rta24.eu27 lipca 2021

Kobieta okradła mieszkankę Nowej Dęby. Policja publikuje portret pamięciowy

rta24.eu27 lipca 2021

W Tarnobrzegu kierowca peugeota zderzył się z motocyklistą

rta24.eu26 lipca 2021

Pijany kierowca tico jechał ulicami miasta

rta24.eu23 lipca 2021

Potrącenie rowerzysty przy pomniku Świętego Jana Pawła II w Tarnobrzegu

rta24.eu22 lipca 2021

Areszt tymczasowy dla sprawców rozboju

rta24.eu21 lipca 2021

Podsumowanie policyjnej akcji “Prędkość”

rta24.eu9 lipca 2021

Policjant po służbie zatrzymał pijanego kierowcę BMW

rta24.eu9 lipca 2021