Kronika Policyjna

Odpowiedzą przed sądem za niestosowanie wprowadzonych obostrzeń

Odpowiedzą przed sądem za niestosowanie wprowadzonych obostrzeń

Sytuacja epidemiczna spowodowała, że od soboty każdy ma obowiązek zakrywania ust i twarzy w przestrzeni publicznej. Niestety, nie wszyscy stosują się do obowiązujących restrykcji. W miniony weekend jedenastu mieszkańców Tarnobrzega zlekceważyło obowiązujące przepisy i nie miało założonych maseczek. Teraz wszyscy będą odpowiadać przed sądem.

W związku z wprowadzeniem na terenie całego kraju „żółtej strefy” w celu zwalczania pandemii koronawirusa, od soboty w przestrzeni publicznej mamy obowiązek zasłaniania ust i nosa. Niestety, nie wszyscy respektują wprowadzone obostrzenia.

W niedzielę po godz. 1, policjanci pełniący służbę na terenie Tarnobrzega, zauważyli grupę osób, która przebywała za budynkiem stacji paliw przy ul. Sikorskiego. Dwóch mężczyzn zignorowało obowiązek dotyczący zasłaniania ust i nosa. Podczas interwencji obaj mężczyźni byli aroganccy i nie stosowali się do poleceń. W związku ze złamaniem obowiązujących przepisów i niestosowaniem się do wprowadzonych restrykcji, zarówno 20-latek jaki i jego 24-letni kompan odpowiedzą przed sądem. Dodatkowo 20-latek za spożywanie alkoholu w miejscu objętym zakazem został ukarany mandatem.

Tego dnia, przed godz. 11, na ul. 1-go Maja w Tarnobrzegu policjanci interweniowali wobec trzech osób, które siedziały na ławce nie stosując się do obowiązku zasłaniania ust i nosa. Po wylegitymowaniu mężczyzn okazało się, że  to mieszkańcy Tarnobrzega w wieku 47, 51 i 55  lat. Policjanci skierowali wnioski o ukaranie do sądu rejonowego.

W niedzielę po godz. 19 policjanci udali się na ul. Wyszyńskiego w Tarnobrzegu. W pobliżu sklepu spożywczego przebywała grupa osób bez zasłoniętych ust i nosa. Policjanci wylegitymowali te osoby. Byli nimi trzej mężczyźni w wieku 36, 37, 38 lat i 35-letnia kobieta. W związku ze złamaniem obowiązujących przepisów i niestosowaniem się do wprowadzonych restrykcji, osoby te będą odpowiadać przed sądem.

W sobotę po godz. 14, policjanci zostali wezwani na interwencję na ul. Sandomierską w Tarnobrzegu. 28-latek wezwał mundurowych, ponieważ nie został wpuszczony na ceremonię zaślubin. Okazało się, że pracownik urzędu odmówił mężczyźnie i jego 26-letniej żonie wejścia na uroczystość, ponieważ oboje nie mieli maseczek. Także podczas interwencji małżeństwo odmówiło ich założenia. Policjanci ustalili, że pozostałe osoby biorące udział w uroczystości stosują się do obowiązku zasłaniania ust i nosa. Wobec małżonków funkcjonariusze sporządzili wnioski o ukaranie do sądu rejonowego.

Ograniczenie kontaktów, unikanie skupisk ludzkich oraz zakrywanie nosa i ust w przestrzeni publicznej to jedna z podstawowych zasad w walce z epidemią. Policjanci apelują o odpowiedzialne i rozsądne zachowanie, w tym o przestrzeganie wprowadzonych ograniczeń, współpracę i realizowanie poleceń policjantów i służb sanitarnych.

 

Źródło KMP Tarnobrzeg

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

EUROPOL-pomóż złapać przestępców seksualnych ! Wśród ściganych obywatel Polski

rta24.eu27 października 2020

70-letnia kobieta odpowie za przywłaszczenie portfela

rta24.eu27 października 2020

W porę odnaleźli zaginionego 59- latka i uratowali mu życie

rta24.eu26 października 2020

25- latek odpowie za kradzież rozbójniczą

rta24.eu24 października 2020

Dymitrowie Dużym bus zderzył się z renault

rta24.eu23 października 2020

Policjanci zatrzymali mężczyznę z narkotykami

rta24.eu23 października 2020

Kampania policji – możesz sprawdzić światła w aucie za darmo

rta24.eu22 października 2020

24-letni kierowca stracił panowanie nad kierownicą, jest w stanie ciężkim

rta24.eu21 października 2020

Dwa pojazdy zderzyły się w Nowej Dębie

rta24.eu20 października 2020