W Tarnobrzegu

Odwołany zastępca oskarżył prezydenta o zniesławienie. Ten nie przyszedł do sądu

Odwołany zastępca oskarżył prezydenta o zniesławienie. Ten nie przyszedł do sądu

-Zależy mi na tym, aby prezydent przeprosił mnie i moją rodzinę za fałszywe zarzuty, które poniżyły mnie i naraziły na utratę reputacji i zaufania-mówi Wojciech Brzezowski, były zastępca prezydenta Tarnobrzega. Zapowiada, że jeśli 2 czerwca znów nie dojdzie do posiedzenia pojednawczego, o dobre imię będzie walczył w procesie.

Brzezowski, który oskarżył Grzegorza Kiełba o popełnienie przestępstwa z art.212 kodeksu karnego daremnie czekał wczoraj w sądzie na swojego byłego pracodawcę. Prezydent Tarnobrzega nie przyszedł na posiedzenie pojednawcze wyznaczone przez wydział karny sądu rejonowego. Usprawiedliwił się zwolnieniem lekarskim, które obowiązuje do 15 maja włącznie. Jednak choroba nie uniemożliwiła mu w tym czasie pełnienia innych zajęć, co nie uszło to uwadze mieszkańców krytykujących takie zachowanie włodarza. Dla jego oponentów to teraz woda na młyn.

– Informację o przedłożonym zwolnieniu przyjąłem z pokorą. Nie miałbym o to żalu, gdyby nie fakt, że kiedy zaczynała się rozprawa prezydent wybrał się na spotkanie w przedszkolu, potem przyjmował interesantów w urzędzie. Według mnie powaga sądu została naruszona. Oczekuję, że zasadność zwolnienia lekarskiego prezydenta będzie zbadana. Ja taki wniosek na pewno złożę- mówi Wojciech Brzezowski.

Działacz podkarpackiego PiS dodaje, że ostatnia rzecz, której chciał to szum medialny wokół tej sprawy. Dlatego o terminie posiedzenia pojednawczego nie powiadomił nikogo. Liczył, że w komfortowych warunkach spotka się z prezydentem i usłyszy przeprosiny, które zadośćuczyniły by krzywdzie wyrządzonej jemu i jego rodzinie.

Przypomnijmy. Wojciech Brzezowski został odwołany ze stanowiska zastępcy prezydenta Tarnobrzega pod zarzutem rzekomego kumoterstwa. O tej sprawie pisaliśmy tu. W odpowiedzi prezydent Grzegorz Kiełb stwierdził, że nie zamierza odwoływać swoich zarzutów a z byłym zastępcą spotka się w sądzie. O tym tutaj.

Kolejny termin posiedzenia pojednawczego wyznaczono na 2 czerwca.

Czym jest zniesławienie ?

Zgodnie z definicją art. 212§1 Kodeksu karnego zniesławienie polega na pomawianiu o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności.

Wioletta Wojtkowiak
fot. Bogdan Myśliwiec

3 komentarze

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w W Tarnobrzegu

Ćwiczenia i strzelanie z użyciem ostrej amunicji 

rta24.eu29 lipca 2021

Niebezpieczne zderzenia na drogach powiatu. Policjanci apelują

rta24.eu29 lipca 2021

Mobilny punkt spisowy w Tarnobrzegu

rta24.eu29 lipca 2021

Od 2 sierpnia parkowanie będzie płatne

rta24.eu28 lipca 2021

Kobieta okradła mieszkankę Nowej Dęby. Policja publikuje portret pamięciowy

rta24.eu27 lipca 2021

W Tarnobrzegu kierowca peugeota zderzył się z motocyklistą

rta24.eu26 lipca 2021

1 sierpnia 1944 r. Pamiętamy

rta24.eu26 lipca 2021

XIV Turniej Słowian w Tenisie Stołowym na Wózkach -Tarnobrzeg 2021

rta24.eu26 lipca 2021

Rusza opłata za wjazd nad Jezioro Tarnobrzeskie

rta24.eu23 lipca 2021