kultura i rozrywka

Odwracasz tabele Siarka viceLIDEREM

Siarka z Legionowa wraca z niczym

Czwartą porażkę po sobotnim meczu mają już na swoim koncie piłkarze tarnobrzeskiej Siarki. Chociaż w Legionowie w pierwszej połowie, to tarnobrzeżanie lepiej się prezentowali na boisku, to do domu wracają znowu na tarczy po przegranej 0:2 z tamtejszą Legionovią. Siarka po sześciu kolejkach zajmuje przedostatnie miejsce w ligowej tabeli.

To kolejny mecz, którego ani trener Włodzimierz Gąsior, ani jego zawodnicy nie będą dobrze wspominać. Tarnobrzeżanie chociaż dominowali w pierwszej połowie, to do bramki gospodarzy niestety nie trafili ani razu. Świetną sytuację miał już w dziewiątej minucie Mateusz Broź, który z kilkunastu metrów posłał piłkę po ziemi, ale niestety tuż obok słupka. Siarkowcy atakowali, ale niestety zabrakło przysłowiowej kropki nad „i”. Gospodarze nieco zepchnięci do obrony poradzili sobie z napastnikami i zachowali czyste konto.

Druga połowa to już odmienione obie drużyny. Gospodarze ruszyli od pierwszych minut do ataku, za to Siarkowcy nieco „przysiedli”. Ataki piłkarzy Legionovii szybko przyniosły zakładany efekt. W sześćdziesiątej pierwszej minucie Mateusz Żebrowski po dośrodkowaniu z lewej strony, głową skierował piłkę do bramki i dał swojej drużynie prowadzenie. Uskrzydleni zdobytym golem gospodarze walczyli dalej, jednak drugą bramkę zdobyli tuż przed końcem meczu, kiedy arbiter podyktował rzut karny. Wykonawcą „jedenastki” był Żebrowski, który pewnym strzałem po raz drugi pokonał bramkarza Siarki, Karola Dybowskiego.

Niestety sobotni mecz, to już czwarta ligowa porażka drużyny Włodzimierza Gąsiora w nowym sezonie. Siarkowcy wygrali tylko na inaugurację rozgrywek z Wisłą Puławy i zremisowali ostatnio z Rozwojem Katowice. Niestety gra tarnobrzeżan pozostawia wiele do życzenia. Dodatkowo w drugim już meczu na boisku zabrakło Konrada Stępnia, który nabawił się kontuzji na jednym z treningów.

Siarka w ligowej tabeli spadła na przedostatnie, siedemnaste miejsce. Jeśli tarnobrzeżanie nie chcą walczyć o utrzymanie w tym sezonie, to muszą zacząć zdobywać punkty, bo sytuacja wygląda nieciekawie. W przerwie letniej tarnobrzeską drużynę opuściło kilku znaczących zawodników, jednak znając doświadczenie trenera Gąsiora, można mieć nadzieję, że nowy zespół w końcu „zaskoczy” i zacznie wygrywać.

W siódmej kolejce Siarkowcy podejmować będą na stadionie przy Al. Niepodległości drużynę ROW 1964 Rybnik. Spotkanie zaplanowano na sobotę, 2 września, początek o godz. 17:00.

LEGIONOVIA LEGIONOWO – SIARKA TARNOBRZEG 2:0 (0:0)

1:0 – Mateusz ŻEBROWSKI 61′
2:0 – Mateusz ŻEBROWSKI 85′(k)

Legionovia: 12. Dominik Pusek – 16. Mikołaj Grzelak, 4. Tomasz Wojcinowicz, 5. Mateusz Zając, 27. Konrad Trzmiel – 77. Mateusz Żebrowski (89, 11. Przemysław Rybkiewicz), 14. Patryk Koziara, 28. Konrad Zaklika (46, 8. Grzegorz Mazurek), 9. Guram Lukawa (46, 17. Ołeksij Kłak), 23. Filip Kowalczyk (81, 7. Krystian Jajko) – 10. Mateusz Kwiatkowski.

Siarka: Karol Dybowski – Jan Grzesik, Dawid Kubowicz, Jakub Księżniakiewicz, Piotr Witasik (65 Konrad Zaradny), Michał Dawidowicz (71 Dawid Witkowski) – Kamil Radulj (62 Mateusz Janeczko), Grzegorz Płatek, Mateusz Czyżycki (81 Damian Toczydłowski), Mateusz Broź – Krzysztof Ropski.

żółte kartki: Koziara – Witasik.

sędziował: Sebastian Załęski (Ostrołęka)