W powiecie

Ogromny sukces I Ogólnopolskiej Wystawy Królików Wiedeńskich w Nowej Dębie

Ogromny sukces I Ogólnopolskiej Wystawy Królików Wiedeńskich w Nowej Dębie

Deszcz nagród posypał się dla uczestników I Ogólnopolskiej Wystawy Królików Wiedeńskich w Nowej Dębie, jaka od piątku do niedzieli odbywała się w hali widowiskowej Zespołu Szkół Nr 2 w Nowej Dębie. Na wydarzenie, w którym swoje hodowlane okazały zaprezentowało 20 wystawców z całej Polski zaprosili bracia Przemysław i Damian Hajduk z Rozalina w gminie Nowa Dęba, których wspierał Andrzej Kołodziej wiceprzewodniczący Rady Powiatu Tarnobrzeskiego.

I wystawa pokazała, że króliki wiedeńskie mają swoich sympatyków zarówno w Nowej Dębie, jak i całym regionie. Przez trzy dni wspaniałe okazy obejrzały przedszkolaki, młodzież i dorośli. W niedzielne popołudnie, zainteresowanie zwiedzających było tak duże, że trudno było o wolne miejsce przy klatkach.

W sukces wystawy nie wątpił Andrzej Kołodziej wiceprzewodniczący Rady Powiatu Tarnobrzeskiego, który zapewnił pomoc pomysłodawcom wydarzenia. – Zaczęło się od tego, że Przemek Hajduk przyszedł do mnie i zaproponował zorganizowanie wystawy. Okazało, że pomysł złapał i ruszyły przygotowania. Pomocną dłoń podało Starostwo Powiatowe w Tarnobrzegu, Gmina Nowa Dęba. Włączyła się Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Izby Rolnicze – powiedział Andrzej Kołodziej.

Na wystawie zaprezentowano ponad 200 królików, które przyjechały z całej Polski. Były okazy młodsze, ale i kilkuletnie. Pomysłodawcy wystawy bracia Damian i Przemysław Hajduk hodowlą królika wiedeńskiego zajmują się od trzech lat. Obecnie hodują rasy królika wiedeńskiego niebieskiego i wiedeńskiego białego. Mają także kilka miniaturek. Ich hodowla liczy około 70 królików. Na swoim koncie bracia mają wiele sukcesów. Ich króliki zdobyły już tytuły championa na kilku wystawach. Obecnie bracia przygotowują się do wystawienia swoich królików na wystawie w Słowacji i Niemczech.

Podczas wręczenia nagród i pucharów dziękowano i gratulowano nie tylko hodowcom. Nie zapomniano o organizatorach i najmłodszych uczestnikach. Gratulacje wyróżnionym i nagrodzonym złożył także wicestarosta Powiatu Tarnobrzeskiego Krzysztof Pitra, który nie ukrywał zaskoczenia z faktu, że wystawa królików wiedeńskich zgromadziła tak liczną rzeszę zwiedzających. – To pokazuje, że w mieszkańcach powiatu tarnobrzeskiego i całego regionu, a nawet kraju drzemie siła i pasja, którą trzeba wspierać. Gratuluję organizatorom za to, że stanęli na wysokości zadania i przygotowali żywą i ciekawą ekspozycję. Jako powiat doceniamy te starania i jeśli tylko będzie druga edycja tego ogólnopolskiego wydarzenia, włączymy się w jego organizację. Dziś gratuluję zwycięzcom i wszystkim hodowcom, którzy znajdują czas i środki finansowe na hodowlę królików wiedeńskich – powiedział Krzysztof Pitra, wicestarosta Powiatu Tarnobrzeskiego.

Na wsparcie organizatorzy wystawy mogą liczyć także ze strony Wiesława Ordona, burmistrza Nowej Dęby, który gratulując uczestnikom zadeklarował pomoc przy realizacji kolejnej edycji wydarzenia. Ogromny wkład w organizację wystawy miała także dyrekcja ZS Nr 1 w Nowej Dębie, która na trzy dni udostępniła organizatorom nowoczesną halę widowiskowo – sportową.

Organizatorem, koordynatorem wystawy było Świętokrzyskie Stowarzyszenie Hodowców Królików Rasowych i Drobnego Inwentarza, Starostwo Powiatowe w Tarnobrzegu, gmina Nowa Dęba oraz Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, a także Izby Rolnicze.

Lista nagród I Ogólnopolskiej Specjalistycznej Wystawy Królików Wiedeńskich Nowa Dęba 2018:

1. Za promowanie rzadkiej rasy oraz pomoc w przygotowaniu wystawy – Durtka Andrzej
2. Za pomoc w organizacji, przygotowaniu oraz pracę podczas trwania wystawy: Klimek Sylwester Woźniak Dominik Wilk Adam Hajduk Dorota Hajduk Damian
3. Wyróżnienia: Płatek Daniel – Wiedeński Biały Druzgała Rafał – Wiedeński Niebiesko-szary Hałat Paweł – Wiedeński Niebieski Kubies Elżbieta – Wiedeński Niebieski Żaczkowski Dariusz – Wiedeński Niebieski Pięta Bartłomiej – Wiedeński Niebieski Zych Bartłomiej – Wiedeński Niebieski Młody Żak Łukasz – Wiedeński Niebieski Kujda Mirosław – Wiedeński Niebieski
4. Nagroda specjalna – Najmłodszy Wystawca – Pięta Weronika
5. Vice Championy Adamus Paweł – Wiedeński Szary Pięta Weronika – Wiedeński Biały Żaczkowski Dariusz – Wiedeński Niebiesko-szary Żak Łukasz – Niebieski Niebieski – Samica Pięta Bartłomiej – Wiedeński Niebieski – Samiec 6. Championy Zych Bartłomiej – Wiedeński Szary Żak Łukasz – Wiedeński Czarny Pięta Weronika – Wiedeński Biały Zieliński Dawid – Wiedeński Niebieski – samiec Sowa Grzegorz – Wiedeński Niebieski – samica Kochowski Mateusz – Wiedeński Niebiesko-szary
7. Najlepsza Okrywa w samcach – Zieliński Dawid
8. Najlepsza Okrywa w samicach – Kochowski Mateusz 9. Najlepsza Głowa w samicach – Żak Łukasz
10. Najlepsza Głowa w samcach – Zieliński Dawid
11. Najlepsza barwa okrywy w poszczególnych rasach Pięta Weronika – Wiedeński Biały Żak Łukasz – Wiedeński Czarny Zych Bartłomiej – Wiedeński Szary Kochowski Mateusz – Wiedeński Niebiesko-szary Zych Bartłomiej – Wiedeński Niebieski
12. Mistrzowska kolekcja Wiedeńskich Czarnych – Żak Łukasz
13. Mistrzowska kolekcja Wiedeńskich Szarych – Zych Bartłomiej
14. Mistrzowska kolekcja Wiedeńskich Białych – Hajduk Przemysław i Damian
15. Mistrzowska Kolekcja Wiedeńskich Niebiesko-szarych – Kochowski Mateusz
16. Vice Mistrzowska Kolekcja Wiedeńskich Niebiesko-szarych – Druzgała Rafał
17. Mistrzowska Kolekcja Wiedeńskich Niebieskich – Ex Aequo Zieliński Dawid, Hajduk Przemysław i damian
18. Vice Mistrzowska Kolekcja Wiedeńskich Niebieskich – Żak Łukasz
19. Champion wystawy – najlepszy królik – Sowa Grzegorz – Wiedeński Niebieski
20. Mistrzowska Kolecka Wystawy – Mateusz Kochowski – Wiedeński Niebiesko-szary

źródło: Powiat tarnobrzeski

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W powiecie

Więcej w W powiecie

Odciski palców i podpis. Nowe dowody już niebawem

rta24.eu15 października 2021

Stypendia Wójta Gminy Grębów dla najlepszych licealistów

rta24.eu14 października 2021

W Tarnobrzegu kobieta została okradziona na tzw. „przewałkę’

rta24.eu13 października 2021

Wójt Gminy Gorzyce zaprasza do akcji oddawania krwi

rta24.eu8 października 2021

Zajęcia z pasją w GOK Gorzyce

rta24.eu8 października 2021

Prace remontowe w gminie Gorzyce

rta24.eu7 października 2021

Ola Łuc Brązową Medalistką Mistrzostw Polski

rta24.eu6 października 2021

Przerwa w dostawie wody na terenie miasta i gminy Nowa Dęba

rta24.eu6 października 2021

Zakończenie sporu sądowego z byłym pracownikiem Spółki

rta24.eu4 października 2021