sport

Ogromny sukces tenisistów stołowych IKS Jezioro Tarnobrzeg w Indywidualnych Mistrzostwach Polski

Ogromny sukces tenisistów stołowych IKS Jezioro Tarnobrzeg w Indywidualnych Mistrzostwach Polski

Z Indywidualnych Mistrzostw Polski z Zielonej Góry tenisiści stołowi IKS Jezioro Tarnobrzeg przywożą 14 medali (2 złote, 4 srebrne i 8 brązowych).To były bardzo, bardzo udane zawody i kolejne wspaniałe osiągnięcie IKS-u na arenach krajowych.Gratulacje dla wszystkich zawodników, trenerów Jacka Lachora, Feliksa Kordysia i Radosława Poświatowskiego oraz wszystkich osób którzy w mniejszym lub większym stopniu przyczynili się do naszych sukcesów w tym roku.

Maciej Nalepka zostaje Mistrzem Polski indywidualnie w klasie 3 „wózki” tak jak w 2017 roku.Ogrywa wszystkich swoich przeciwników, tracąc tylko jednego seta w grze finałowej 3:1 (6,2,-10,4) z kolegą z reprezentacji Polski Mariuszem Czerwińskim Start Radom.

Krzysztof Żyłka przywozi aż trzy medale z Zielonej Góry. Zostaje Mistrzem Polski w deblu wraz z Rafałem Lisem Szansa Start Gdańsk.Indywidualnie w klasie 4 „wózki” zdobywa srebrny medal ulegając w grze finałowej po zaciętym meczu Rafałowi Lisowi 2:3 (7,-5,8,-8,-10).Dorzuca jeszcze brązowy medal w mikście wywalczony w duecie z Emilią Kotarską.

Nasi dwaj zawodnicy najbardziej sprawni z najwyższych klas startowy 10 i 11 przywożą w sumie cztery medale po dwa każdy.
Paweł Włodyka w klasie 10 zdobywa srebrny medal w singlu, wygrywa po kolei pięć meczy i dopiero przegrywa grę finałową 3:0 z reprezentantem Polski Igorem Misztalem Start Zielona Góra.
W grze deblowej w klasie 6-10 wraz z Maksymem Chudzickim Start Radom dorzucają medal brązowy a w walce o finał ulegają 1:3 duetowi ze Start Zielona Góra Igor Misztal/Piotr Grudzień późniejszym Mistrzom Polski.
Jerzy Zajdel w klasie 11 w deblu wraz Wiktorem Kwiatkowskim Start Łódź zostaje Wicemistrzem Polski, przegrywają finał 3:0 z duetem TKS Opoka Trzebinia Kamil Bałuszek/Damian Słociński.
Indywidualnie w klasie 11 zdobywa medal brązowy, drogę do finału zamyka mu zawodnik Startu Gorzów Wielkopolski Marek Chybiński, z którym przegrywa po zaciętej i emocjonującej walce 2:3 (-4,8,7,-11,-10).

Jedyna nasza zawodniczka Emilia Kotarska zostaje Wicemistrzynią Polski w klasie kobiet 1-5 „wózki” w półfinale pokonuje 3:2 (-9,5,-7,7,4) Barbarę Rompę Szansa Start Gdańsk
by finale ulec 0:3 Dorocie Bucwał z IKS AWF Warszawa brązowej medalistce ostatnich Mistrzostw Świata. Dorzuca jeszcze brązowy medal w mikście wywalczony w duecie z Krzysztofem Żyłką.

Do naszych zdobyczy medalowych dołożyli swoje dwa brązowe medale w singlu „wózki” Janusz Chamot w klasie 3 i Piotr Sokalski w klasie 1-2.
Ten pierwszy w grze o wejście do strefy medalowej pokonał ”odwiecznego” rywala Ryszarda Papisa 3:0 (3,5,4) a w półfinale uległ 0:3 (-7,-9,-6) koledze klubowemu Maciejowi Nalepce przyszłemu Mistrzowi Polski.

Piotr grających z przybandażowaną rakietką do ręki pokonał 3:0 (6,0,5) Sławomira Gontarza Podaj Dalej Konin, 3:1 (1,-6,7,3) Wiesława Dzilińskiego Start Szczecin
oraz przegrał po 0:3 (-3,-5,-9) Tomaszem Jakimczukiem Start Zielona Góra oraz 0:3 (-5,-6,-7) Rafałem Czuperem Start Białystok.

Kolejny brązowy medal, w klasie 8 zdobył Paweł Mazuryk, który po wyjściu z drugiego miejsca z grupy wygrywa ćwierćfinał 3:2 (7,-8,6,-8,5) z Maciejem Połubuczko Start Szczecin.
W półfinale po równym i zaciętym meczu przegrywa 2:3 (12,11,-7,-6,-8) Marcinem Skrzyneckim Start Zielona Góra.

W klasie 9 dwaj nasi zawodnicy Mariusz Matejek i Antoni Biedziuk po wygraniu swoich grup mieli wielkiego pecha gdyż trafili w ćwierćfinale na siebie.
Z pojedynku tego wychodzi zwycięsko Mariusz pokonując po zaciętym meczu 3:2 (8,-8,7,-7,5) Antka i jest w strefie medalowej. W walce o finał przegrywa jednak z 0:3 (-4,-9,-5) Pawłem Konstantyn IKS AWF Warszawa.

Nasi zawodnicy w tych zawodach byli o krok o zdobycia jeszcze większej ilości medali bo uplasowali się na miejsca 5-8 czyli krok przed strefą medalową.
W grze podwójne w klasie 6-10 Nasz duet Matejek/ Mazuryk
Paweł Mazuryk w mikście klasa 6-10 z Joanną Ryba KS AZS UWM Olsztyn
Antoni Biedziuk w singlu klasa 9 i w deblu klasa 6-10 z Maciejem Połubuczko Start Szczecin

Paweł Włodyka w mikście klasa 6-10 z Moniką Borewicz Start Radom.
Maciej Nalepka w deblu klasa 1-5 w parze z Mariuszem Czerwińskim Start Radom
Janusz Chamot w deblu klasa 1-5 w parze z Markiem Szafrańcem SIKS Silesia Katowice.

Materiały prasowe 

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sport

Więcej w sport

XIV Turniej Słowian w Tenisie Stołowym na Wózkach -Tarnobrzeg 2021

rta24.eu26 lipca 2021

Stalowe Dzieciaki i Mistrz Polski w Football Freestyle w Gorzycach

rta24.eu9 lipca 2021

Pierwszy TRIATHLON KIDS za nami!

rta24.eu8 lipca 2021

Krzysztof Żyłka i Maciej Nalepka IKS JEZIORO Tarnobrzeg jadą na Igrzyska Paraolimpijskie do Japonii!

rta24.eu2 lipca 2021

Kajakiem po Wiśle i Sanie

rta24.eu2 lipca 2021

Magdalena Szczęsna 4 na Mistrzostwach Europy

rta24.eu30 czerwca 2021

Kolejny sukces Janusza Malarza zawodnika IKS JEZIORO Tarnobrzeg

rta24.eu23 czerwca 2021

Rajd Retro Carpathia już 3 lipca

rta24.eu23 czerwca 2021

„Turniej Czwórmiasta – Czwórbój Sportowy”

rta24.eu21 czerwca 2021