Fotorelacje

Opłatek Uniwersytetu III Wieku z udziałem władz powiatu

Opłatek Uniwersytetu III Wieku z udziałem władz powiatu

Na tradycyjnym spotkaniu opłatkowym 25 stycznia w Restauracji Jandura w Trześni zebrali się słuchacze Uniwersytetu III Wieku z Gorzyc. Seniorom w tym uroczystym spotkaniu towarzyszył Starosta Paweł Bartoszek i Krzysztof Pitra, wicestarosta Powiatu Tarnobrzeskiego. Wśród licznie zaproszonych gości byli także przyjaciele stowarzyszenia, Dariusz Bukowski – opiekun merytoryczny, gminni radni, dyrektorzy lokalnych firm, instytucji urzędów oraz przedstawiciele duchowieństwa. Na spotkanie przyjechała także europoseł Elżbieta Łukacijewska, która od początku wspiera stowarzyszenie i jego członków. Elżbieta Łukacijewska miała swój osobisty wkład w powstanie Uniwersytetu III Wieku w Gorzycach, który inaugurując swoją działalność siedem lat temu był jedynym Uniwersytetem działającym na terenach wiejskich. Dziś w swoich szeregach gorzyckie stowarzyszenie skupia ponad 120 osób. Około 40 procent uczestników to mężczyźni.

Spotkanie przebiegało w wyjątkowo uroczystej i świątecznej atmosferze, w którą wprowadziła wszystkich prezes stowarzyszenia Krystyna Gozdyra. Po życzeniach do głosu doszli seniorzy działający w chórze, którzy zaprosili wszystkich uczestników spotkania do wspólnego śpiewania kolęd. Najpiękniejsze polskie kolędy przypomniała także pani Urszula z Uniwersytetu III Wieku w Sandomierzu oraz pani Halina z gorzyckiego stowarzyszenia.

Przed połamaniem się opłatkiem, do słuchaczy zwróciła się Elżbieta Łukacijewska, która składając życzenia zdradziła swój patent na szczęście. – Trzeba kochać
i szanować drugiego człowieka. Kiedy moja rodzina lub sąsiad potrzebuje pomocy, trzeba wyciągnąć dłoń. Należy mieć szacunek do tradycji. Być pogodzonym z sobą i nie zazdrościć innym. Mało krytykować. Więcej dawać, niż brać. Potrzeba też trochę zdrowia – mówiła Elżbieta Łukacijewska.

W imieniu władz Powiatu Tarnobrzeskiego głos zabrał Paweł Bartoszek, tarnobrzeski Starosta, który podziękował za zaproszenie i kolejny raz pogratulował seniorom zaangażowania w różnego rodzaju inicjatywy i wydarzenia, do których zapraszają także lokalną społeczność. Starosta Paweł Bartoszek zapewnił słuchaczy, że nadal mogą liczyć na wsparcie ze strony władz powiatu. Wsparcie finansowe i merytoryczne.

Spotkanie umiliło wspólne kolędowanie i poczęstunek.

źródło: UTW Gorzyce

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Fotorelacje

Więcej w Fotorelacje

Uczcili pamięć Kawalerzystów

rta24.eu21 września 2021

Szpital wznawia przyjęcia pacjetów

rta24.eu2 kwietnia 2020

Zapłacą po 30 tysięcy. Nie przestrzegali Kwarantanny

rta24.eu24 marca 2020

Twoje auto nie musi czekać w kwarantannie – dzięki usłudze door to door

rta24.eu24 marca 2020

Bal Mistrzów Sportu. Fotorelacja

rta24.eu10 lutego 2020

Juwe, juwe… Juwenalia tarnobrzeskie

rta24.eu20 maja 2019

Niezapomniana noc z gwiazdami sportu – fotorelacja

rta24.eu11 lutego 2019

Piersi zagrały w Gorzycach. Była zabawa!

rta24.eu25 czerwca 2018

Tak Gorzyce kibicowały biało-czerwonym

rta24.eu25 czerwca 2018