W Tarnobrzegu

Orkiestrowy rozkład jazdy: Kwesta, bieg, licytacje, koncerty

Orkiestrowy rozkład jazdy: Kwesta, bieg, licytacje, koncerty

Niedzielna zbiórka rozpocznie się po 5 rano a zakończy o 22. Wolontariuszy tarnobrzeskiego sztabu spotkacie w Tarnobrzegu oraz Gorzycach, Trześni i Wydrzy. Kwestują także seniorzy Środowiskowego Domu Samopomocy.

Oj, będzie się działo na Placu Bartosza Głowackiego

O godz. 13 rusza rozgrzewka przed 3. lokalną edycją ogólnopolskiego biegu „Policz się z cukrzycą i ucz się pierwszej pomocy”. Trasa liczy 3 kilometry.

Do biegu sztab WOŚP zaprasza biegaczy jak i entuzjastów Nordic Walking. Ruszyły zapisy on-line, link do formularza zgłoszeniowego znajdziecie TUTAJ. Uczestników do biegu przygotują instruktorzy klubu Fitneska.

Start o 13.30.  Na mecie chętni zawodnicy mogą zbadać poziom cukru we krwi. Oberża „Bocianówka” serwować będzie po biegu darmową kawę i herbatę dla uczestników biegu.

14:30  – Pokaz pierwszej pomocy.

15:30 – koncert Julii Roman

16:30 – koncert zespołu Eerie

17:30   Licytacje sceniczne

Podczas licytacji można będzie płacić kartą przez specjalny terminal

Pod młotek idą m.in. gadżety, w tym koszulki i kubki Fundacji WOŚP, Złote Serduszko od złotnika Waldemara Wichra, koszulka meczowa z autografami zawodników Siarki Tarnobrzeg.

Zwolennicy aktywnego wypoczynku mogą licytować wycieczkę motocyklową po Górach Świętokrzyskich czy weekendowy odpoczynek w Sosnowej Oazie. Na naszej stronie www.wosp.tarnobrzeg.pl jest odnośnik do aukcji allegro.

18:30 –  Pokaz tańca z ogniem w wykonaniu Grupy Artystycznej Leśne Licho

19:00  Koncert gwiazdy. Zespół RED LIPS

20:00  Światełko do Nieba!

25final_plakat

Po czym poznasz wolontariuszy

Michał Bartyzel ze sztabu WOŚP w Tarnobrzegu: – Wolontariusze będą kwestować na Placu Bartosza Głowackiego, pod kościołami i supermarketami oraz na wszelkich imprezach towarzyszących. W gminie Gorzyce w miejscowościach Gorzyce, Trześń i Wydrza pod kościołami w czasie mszy oraz podczas Koncertu Kolęd w Gorzycach. Podczas wieczornych koncertów i licytacji na placu będzie można rozpoznać wolontariuszy po czerwonych różkach na głowie, co ma polepszyć ich widoczność.

Na identyfikatorze znajduje się imię, nazwisko oraz zdjęcie wolontariusza, numer zbiórki, hologram potwierdzający oryginalność identyfikatora, pieczątka Fundacji oraz kod QR. Każda puszka ma swój numer, przypisana jest do danego wolontariusza, dodatkowo jest zabezpieczona banderolami.

Po ubiegłorocznym wypadku – kradzieży puszki jednej z wolontariuszek, w tym roku priorytetem dla nas będzie bezpieczeństwo naszych wolontariuszy. Co nie znaczy, że do tej pory nie było. Podobnie jak w latach ubiegłych pomagać nam będą tarnobrzescy Strzelcy. W okolice, gdzie będą wolontariusze, będą jeździć osoby ze sztabu. Nieletni kwestować będą z pełnoletnim opiekunem. Spotkanie z wolontariuszami odnośnie bezpieczeństwa poprowadzi KMP Tarnobrzeg. Liczymy, że w tym roku obejdzie się bez najmniejszych incydentów.

ww

Fot. Bogdan Myśliwiec

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Absolutorium dla „starych” i wybory nowych władz w OSP

rta24.eu15 września 2021

W 82. rocznicę śmierci por. Józefa Sarny rusza remont pomnika

rta24.eu13 września 2021

DEZAMET dostarczył 5500 pocisków do RAKÓW

rta24.eu13 września 2021

Spisobus w Tarnobrzegu

rta24.eu9 września 2021

W Tarnobrzegu rozpoczyna się kwalifikacja wojskowa

rta24.eu8 września 2021

I Tarnobrzeski Pchli Targ

rta24.eu8 września 2021

Kondakion o Nawróconej – Schola Węgajty. Koncert u dominikanów

rta24.eu8 września 2021

Trzyletni Leoś walczy z nowotworem. Pomóżmy!

rta24.eu8 września 2021

Pijana matka opiekowała się małymi dziećmi

rta24.eu7 września 2021