W Tarnobrzegu

Osiedla marzą o inwestycjach. Co już zrobiono, a co dopiero będzie?

Osiedla marzą o inwestycjach. Co już zrobiono, a co dopiero będzie?

Z mieszkańcami tarnobrzeskich osiedli Sobów i Sielec spotkał się w niedzielę prezydent miasta Grzegorz Kiełb, towarzyszyli mu m.in. przewodniczący rady miasta Dariusz Bożek, radny Witold Zych oraz naczelnicy i urzędnicy.

Jak relacjonuje magistrat, rozmowy dotyczyły inwestycji osiedlowych, tych zrealizowanych w ubiegłym roku, jak i i tych zaplanowanych na ten rok.

Sobów: rondo, przebudowa przystanku i boiska

W ubiegłym roku na osiedlu Sobów wybudowano ciąg pieszo–rowerowy wzdłuż ulicy Litewskiej i Bema o wartości niemal 400 tys. zł. Opracowano również Programu funkcjonalno-użytkowego dla budowy obwodnicy miasta Tarnobrzega. Koszt opracowania dokumentacji projektowej wyniósł ponad 355 tys. zł. Zmodernizowany został budynek Szkoły Podstawowej nr 11. Wybudowano w niej nowe ścianki działowe, wymieniono lampy oświetleniowe w salach lekcyjnych oraz odmalowano ściany w salach lekcyjnych. Oczekiwaną przez mieszkańców osiedla inwestycją ubiegłego roku była budowa placu zabaw dla dzieci przy ul. Olszowej. Inwestycja o wartości ponad 116 tys. zł zrealizowana została w ramach budżetu obywatelskiego. Głębokiej modernizacji poddany został budynek użyteczności publicznej przy ul. Kościelnej. Docieplono ściany, stropodach, wykonano nową wentylację, instalację elektryczną i fotowoltaiczną. Na wspomniane roboty wydano ponad 441 tys. zł., a dofinansowanie zewnętrzne wyniosło 85% kosztów całkowitych.

sobow

Sztandarową inwestycją zaplanowaną do realizacji w 2018 roku jest budowa obwodnicy miasta Tarnobrzega. Przygotowanie do realizacji tego zadania związanego z wybudowaniem nowego połączenia drogowego o długości około 9 km, wraz z budową chodnika, ścieżki rowerowej i oświetlenia ulicznego. W osiedlu Sobów powstanie rondo na skrzyżowaniu z ul. Bema. W ramach inwestycji powstaną również drogi serwisowe i ekrany dźwiękochłonne. Przebudowane będą także drogi gminne i wojewódzkie na odcinkach bezpośredniego powiązania obwodnicą. Inwestycja zakończy się 31 lipca 2020 roku.

W tym roku opracowana będzie dokumentacja projektowo-kosztorysowa dla budowy nowych miejsc parkingowych i nowego wjazdu na cmentarz komunalny. Przebudowany będzie pobliski przystanek komunikacji miejskiej. W ramach budżetu obywatelskiego rozpocznie się również budowa „Osiedla Marzeń”. W tym roku remontowi podlegać będzie boisko wielofunkcyjne przy Szkole Podstawowej nr 11. Powstanie nowe oświetlone boisko o nawierzchni poliuretanowej do piłki ręcznej, siatkówki, koszykówki i tenisa.

Sielec: docieplą dom osiedlowy, zbudują siłownię

W ubiegłym roku dla osiedla Sielec opracowana została dokumentacja projektowa dla przebudowy ul. Dąbrowa w obrębie skrzyżowania z ul. Sielecką. W ramach budżetu obywatelskiego docieplony został budynek komunalny przedszkola niepublicznego i mieszkanie komunalne, w którym wymieniono również stolarkę okienną oraz tynki. W 2018 roku plany inwestycyjne obejmują docieplenie ścian oraz położenie nowych tynków w budynku Domu Osiedlowego przy ul. Sieleckiej. Wymianie ulegnie również ogrodzenie. Drugą inwestycją będzie budowa siłowni plenerowej. Zainstalowane w niej będzie sześć urządzeń. A w strefie relaksu znajdą się stoły do gry w szachy/warcaby, cztery ławeczki z oparciem, kosz na śmieci oraz trzy stojaki na rowery. Będzie także nawierzchnia bezpieczna ze sztucznej trawy, amortyzująca upadek.

sobow4

Wioletta Wojtkowiak
Zdjęcia UM Tarnobrzeg

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Uwaga! Ćwiczenia wojskowe

rta24.eu27 października 2021

W gotowości przed zimą

rta24.eu26 października 2021

Kontrole obowiązujących obostrzeń. Policja apeluje

rta24.eu26 października 2021

Janusz Malarz IKS JEZIORO Tarnobrzeg trzy razy na podium!

rta24.eu26 października 2021

Nowe propozycje zagospodarowania Jeziora Tarnobrzeskiego

rta24.eu21 października 2021

Przerwa w dostawie wody – 26 października 2021 r. (wtorek)

rta24.eu21 października 2021

Uczniowie z Prymasówki po praktykach w Maladze

rta24.eu20 października 2021

Lista projektów dopuszczonych do głosowania w ramach budżetu obywatelskiego

rta24.eu20 października 2021

Podsumowali płatny wjazd nad jezioro. Czy się opłacało ?

rta24.eu19 października 2021