Kronika Policyjna

Osiemnastolatek przygnieciony motocyklem

Osiemnastolatek przygnieciony motocyklem

Z każdym cieplejszym dniem na naszych drogach pojawia się coraz więcej motocyklistów. Podczas minionego weekendu, 18-letni motocyklista podczas jazdy wywrócił się, a następnie został przygnieciony przez jednoślad. Mężczyzna trafił do szpitala. Pamiętajmy, że tylko rozsądek, odpowiedzialność oraz ostrożność wszystkich uczestników ruchu pozwoli na bezpieczne dotarcie do celu.

18-letni mężczyzna podczas jazdy motocyklem typu cross, stracił panowanie nad pojazdem przewrócił się, a następnie został przygnieciony przez jednoślad. Do zdarzenia doszło w piątek po godz. 17, na terenie gminy Grębów w powiecie tarnobrzeskim. Poszkodowany został ranny i trafił do szpitala. Z uwagi na odniesione urazy, mężczyźnie pobrano krew, aby ustalić jego stan trzeźwości. Policjanci wyjaśniają okoliczności i przebieg zdarzenia.

Policjanci apelują:

  • Zawsze staraj się dostosować prędkość do warunków panujących na drodze.
  • Pamiętaj o tym, że jakość niektórych dróg po zimie, może nie być najlepsza.
  • Motocyklisto, bierz pod uwagę, że możesz znajdować się w “martwym polu” innego kierowcy. Błędem jest założenie przez motocyklistę, że inni, prowadzący samochód go widzą.
  • Należy również mieć na uwadze, że środek pasa nie jest najbezpieczniejszym miejscem do jazdy, ponieważ może znajdować się na nim olej z innych pojazdów, który w czasie deszczu może przyczynić się do poślizgu. Motocyklista powinien zawsze zakładać ubranie z długimi rękawami i nogawkami, rękawiczki, specjalne stroje z wzmocnieniami na kolanach i łokciach. Zawsze należy zakładać dopasowany indywidualnie kask.
  • Ważnym jest też, aby motocykl utrzymywać w nienagannym stanie technicznym przez cały okres jego użytkowania, jak i po zakończeniu sezonu. Przed samym sezonem należy bezwzględnie dokonać dokładnego przeglądu jego stanu technicznego, zwracając szczególną uwagę na układ hamulcowy, stan ogumienia oraz układ napędowy. Motocyklista powinien dokonać wymiany płynów eksploatacyjnych, zgodnie z danymi technicznymi pojazdu.

Apelujemy też, do kierowców samochodów: pamiętajmy, że o tej porze roku coraz więcej jednośladów pojawia się na naszych drogach. Koniecznie patrzcie w lusterka i zwracajcie uwagę, czy nie wymuszacie mniej widocznemu użytkownikowi drogi pierwszeństwa przejazdu.

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Płatności zbliżeniowe ujawniły sprawcę przestępstwa

rta24.eu4 czerwca 2020

Motocyklista wjechał do rowu

rta24.eu2 czerwca 2020

Zatrzymał pijanego sprawcę kolizji

rta24.eu2 czerwca 2020

Pijany spowodował kolizje, uszkodził latarnie i uciekł

rta24.eu1 czerwca 2020

Pies policyjny Leser trafił do tarnobrzeskich policjantów

rta24.eu1 czerwca 2020

Obowiązkowe wyposażenie roweru

rta24.eu30 maja 2020

Senior przekroczył dozwoloną prędkość- stracił prawo jazdy

rta24.eu29 maja 2020

Kolizja z sarną w Gorzycach

rta24.eu28 maja 2020

Nowa Dęba- poszukiwani mężczyźni trafili do zakładu karnego

rta24.eu28 maja 2020