W Tarnobrzegu

Oswajanie gżegżółki w Baranowie

Oswajanie gżegżółki w Baranowie

Ten popularny ptak – zmora każdego ucznia, patronuje już od lat rodzinnym zmaganiom z ortografią w Baranowie Sandomierskim. W przeddzień Święta Niepodległości dorośli, młodzież i dzieci sprawdzać będą swoją wiedzę o języku polskim. A potem uczestniczyć w ciekawym spotkaniu z dziennikarką Radia Leliwa.

Dyktando pod hasłem „Oswajanie gżegżółki” w MGOK-u rozpocznie się o godzinie 13.00 i odbywać się będzie w 3 kategoriach, różniących się stopniem trudności: dzieci, młodzież i dorośli. Każda praca będzie zakodowana, by komisja sprawdzająca nie znała nazwisk autorów konkretnych prac. Odkodowane zostaną jedynie trzy najlepsze teksty.

W tym roku głównym tematem dyktanda będzie szeroko pojęta profilaktyka. Organizatorzy chcą bowiem połączyć dbałość o język z troską o bezpieczeństwo, zwłaszcza młodych mieszkańców gminy.
– Impreza ma na celu uwrażliwienie ich na różne zagrożenia – tłumaczy Renata Domka, dyrektor MGOK-u, – a jednocześnie zaproponowanie pożytecznych i ciekawych sposobów spędzania czasu, zachęcenie do osobistego rozwoju. Chcemy też zwrócić uwagę wszystkich, zarówno młodych, jak i starszych uczestników – na dbałość o nasz język. Dyktando odbywa się tuż przed Świętem Niepodległości, postanowiliśmy przez to podkreślić, że posługiwanie się poprawnie naszym pięknym językiem jest także przejawem patriotyzmu.

gzegzolka

Podczas oczekiwania na wyniki dyktanda, odbędzie się spotkanie z dziennikarką, reporterką Radia Leliwa Ewą Wójcik-Lis.
– Nasz gość opowie o swojej pracy, o tym, jak ważna jest dbałość o język w tym zawodzie – dodaje Domka. – Porozmawiamy także o społecznej roli mediów, ich misji popularyzowania zdrowego stylu życia z dala od używek i innych zagrożeń.
Po spotkaniu zaplanowano wspólne śpiewanie patriotycznych piosenek oraz wręczenie nagród Mistrzom Ortografii. W każdej z trzech kategorii wyłoniony zostanie zwycięzca, który popełnił najmniej błędów ortograficznych. Mistrz otrzyma medal, dyplom oraz nagrodę niespodziankę ufundowaną ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
Dyktando jest otwarte dla wszystkich, którzy chcą sprawdzić swoją wiedzę o języku polskim.

– Ale też dla tych, którzy chcą wesprzeć swoją obecnością inicjatywę – mówi dyrektor MGOK-u, – którzy uważają, że należy dbać o naszą mowę i także w ten sposób prezentować swoją patriotyczną postawę. Przyjść może każdy.
Kulturalne dyktando „Oswajanie gżegżółki” odbędzie się w czwartek, 10 listopada w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Baranowie Sandomierskim. Początek o godzinie 13.00.

źródło: MGOK Baranów Sandomierski

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Sytuacja hydrologiczna i meteorologiczna na naszym obszarze jest korzystna

rta24.eu3 marca 2021

Konkurs – Znów dobrze się czuję, gdy o bezpieczeństwie rymuję!

rta24.eu2 marca 2021

Atrakcyjna oferta sklepu rowerowego TIP-TOP Raty 0 %

rta24.eu1 marca 2021

Huta Stalowa Wola na rzecz walki z Covid-19

rta24.eu1 marca 2021

Rozpoczęto prace przy Centrum Wspinaczkowym w Tarnobrzegu

rta24.eu26 lutego 2021

Geoportal Miasta Tarnobrzega – utrudnienia z dostępnością

rta24.eu26 lutego 2021

#ekowyzwanie – “Rolnik” wyróżniony

rta24.eu25 lutego 2021

Poranny pożar samochodu w Tarnobrzegu

rta24.eu23 lutego 2021

Kopernika z sercem dla dzieci

rta24.eu22 lutego 2021