Kronika Policyjna

Oszuści metodą na wnuczka wyłudzili 22 tys. zł

Oszuści metodą na wnuczka wyłudzili 22 tys. zł

80-letnia kobieta straciła 22 tysiące złotych. Wczoraj zadzwoniła do niej oszustka podająca się za jej wnuczkę z prośbą o pieniądze, których potrzebuje, na pokrycie kosztów wypadku drogowego. Funkcjonariusze ustalili, że oszuści sześciokrotnie ponawiali próby oszukania starszych osób w Tarnobrzegu. Pamiętajmy o szczególnej rozwadze i ostrożności, gdy obce osoby proszą nas o pieniądze.

Oszczędności kilku lat, straciła 80-letnia mieszkanka Tarnobrzega. Wczoraj po godz. 15, na  jej telefon stacjonarny zadzwoniła oszustka podająca się za wnuczkę. Podczas rozmowy  młoda kobieta oznajmiła, że potrzebuje znacznej gotówki pieniędzy na pokrycie kosztów wypadku drogowego. Oszustka wyjaśniła, że kierując pojazdem potrąciła pieszą osobę. Zatroskana 80-latka zadeklarowała pomoc finansową w kwocie 22 tys. zl. Kobieta przystała na tę propozycję, na koniec rozmowy poszkodowana dowiedziała się, że po odbiór pieniędzy przyjdzie pracownik banku. Po pieniądze zgłosiła się młoda kobieta, zabrała przesyłkę i szybko wyszła z mieszkania.

Po jakimś czasie mieszkanka Tarnobrzega zdecydowała się zadzwonić do syna i sprawdzić co dzieje się z wnuczką. Wówczas zorientowała się, że padła ofiarą oszustwa. O tym zdarzeniu powiadomiła Policję. Podobne telefony odebrali mieszkańcy Tarnobrzega przy ul. Wianek, Pl. 1000 – lecia, Wyspiańskiego i Sienkiewicza.

Funkcjonariusze wyjaśniając sprawę ustalili rysopis młodej kobiety, która zgłosiła się po pieniądze:

Wiek ok. 24-lat, szczupłej budowy ciała, około 167 cm wzrostu, włosy krótkie jasny blond. Ubrana była w kurtkę pikowaną do pasa w kolorze lila, spodnie jeansowe, buty sznurowane  za kostkę w kolorze  beżowym. Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu, proszą o kontakt osoby, które posiadają informacje w tej sprawie. Kontakt tel. ( 15) 825 33 20 lub 997.

Policja po raz kolejny apeluje o ostrożność i szczególną rozwagę. Gdy odbierzemy taki telefon, koniecznie przed przekazaniem pieniędzy, zadzwońmy do  rodziny, aby potwierdzić autentyczność przekazanych nam  informacji. O każdym podejrzanym przypadku zgłoś policjantom pod nr  telefonu 997.

Źródło: KMP Tarnobrzeg

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Niebezpieczne zderzenia na drogach powiatu. Policjanci apelują

rta24.eu29 lipca 2021

Zatrzymany podejrzany 29-latek z Nowej Dęby

rta24.eu27 lipca 2021

Kobieta okradła mieszkankę Nowej Dęby. Policja publikuje portret pamięciowy

rta24.eu27 lipca 2021

W Tarnobrzegu kierowca peugeota zderzył się z motocyklistą

rta24.eu26 lipca 2021

Pijany kierowca tico jechał ulicami miasta

rta24.eu23 lipca 2021

Potrącenie rowerzysty przy pomniku Świętego Jana Pawła II w Tarnobrzegu

rta24.eu22 lipca 2021

Areszt tymczasowy dla sprawców rozboju

rta24.eu21 lipca 2021

Podsumowanie policyjnej akcji “Prędkość”

rta24.eu9 lipca 2021

Policjant po służbie zatrzymał pijanego kierowcę BMW

rta24.eu9 lipca 2021