Kronika Policyjna

Oszuści metodą na wnuczka wyłudzili 22 tys. zł

Oszuści metodą na wnuczka wyłudzili 22 tys. zł

80-letnia kobieta straciła 22 tysiące złotych. Wczoraj zadzwoniła do niej oszustka podająca się za jej wnuczkę z prośbą o pieniądze, których potrzebuje, na pokrycie kosztów wypadku drogowego. Funkcjonariusze ustalili, że oszuści sześciokrotnie ponawiali próby oszukania starszych osób w Tarnobrzegu. Pamiętajmy o szczególnej rozwadze i ostrożności, gdy obce osoby proszą nas o pieniądze.

Oszczędności kilku lat, straciła 80-letnia mieszkanka Tarnobrzega. Wczoraj po godz. 15, na  jej telefon stacjonarny zadzwoniła oszustka podająca się za wnuczkę. Podczas rozmowy  młoda kobieta oznajmiła, że potrzebuje znacznej gotówki pieniędzy na pokrycie kosztów wypadku drogowego. Oszustka wyjaśniła, że kierując pojazdem potrąciła pieszą osobę. Zatroskana 80-latka zadeklarowała pomoc finansową w kwocie 22 tys. zl. Kobieta przystała na tę propozycję, na koniec rozmowy poszkodowana dowiedziała się, że po odbiór pieniędzy przyjdzie pracownik banku. Po pieniądze zgłosiła się młoda kobieta, zabrała przesyłkę i szybko wyszła z mieszkania.

Po jakimś czasie mieszkanka Tarnobrzega zdecydowała się zadzwonić do syna i sprawdzić co dzieje się z wnuczką. Wówczas zorientowała się, że padła ofiarą oszustwa. O tym zdarzeniu powiadomiła Policję. Podobne telefony odebrali mieszkańcy Tarnobrzega przy ul. Wianek, Pl. 1000 – lecia, Wyspiańskiego i Sienkiewicza.

Funkcjonariusze wyjaśniając sprawę ustalili rysopis młodej kobiety, która zgłosiła się po pieniądze:

Wiek ok. 24-lat, szczupłej budowy ciała, około 167 cm wzrostu, włosy krótkie jasny blond. Ubrana była w kurtkę pikowaną do pasa w kolorze lila, spodnie jeansowe, buty sznurowane  za kostkę w kolorze  beżowym. Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu, proszą o kontakt osoby, które posiadają informacje w tej sprawie. Kontakt tel. ( 15) 825 33 20 lub 997.

Policja po raz kolejny apeluje o ostrożność i szczególną rozwagę. Gdy odbierzemy taki telefon, koniecznie przed przekazaniem pieniędzy, zadzwońmy do  rodziny, aby potwierdzić autentyczność przekazanych nam  informacji. O każdym podejrzanym przypadku zgłoś policjantom pod nr  telefonu 997.

Źródło: KMP Tarnobrzeg

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Chciał umówić się z 13-latką, nie wiedział ze pisze z osoba dorosłą

rta24.eu21 kwietnia 2021

53-latek tymczasowo aresztowany za stalking

rta24.eu20 kwietnia 2021

Złamał obowiązek izolacji poszedł kupić alkohol

rta24.eu19 kwietnia 2021

Pijany kierowca wiózł poszukiwaną kobietę

rta24.eu16 kwietnia 2021

Minionej doby trzech kierowców straciło prawo jazdy

rta24.eu15 kwietnia 2021

Piła domowe nalewki i “opiekowała” się synkami

rta24.eu14 kwietnia 2021

42-latek usiłował podpalić stodołę swoich krewnych

rta24.eu13 kwietnia 2021

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku w Trześni

rta24.eu12 kwietnia 2021

Ostrzeżenie przed próbą wyłudzenia danych

rta24.eu12 kwietnia 2021