W powiecie

Otwarcie sezonu nad zalewem

Otwarcie sezonu nad zalewem

11 czerwca zapraszamy na otwarcie sezonu nad zalewem Przybyłów. W programie imprezy gry i zabawy dla dzieci i młodzieży, a także gwiazdy muzyki disco polo: SPONTAN, ERATOX i CZADOMAN.

W najbliższą niedzielę od godziny 10.00 miłośnicy plażowania oraz sportów wodnych będą mogli bezpłatnie korzystać z dostępnego sprzętu. Do dyspozycji plażowiczów Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji oddaje kajaki i rowerki wodne.
Po południu zapraszamy fanów muzyki disco polo. O godz. 17.30 wystąpi zespół Spontan. Po nim zwycięzcy 3. Eedycji programu Disco Star – zespół Eratox. Natomiast gwiazdą wieczoru będzie znany z hitów takich jak „ Ruda tańczy jak szalona”, „Hej, hej bawmy się” – Czadoman. O godz. 21.30 planowana jest dyskoteka pod gwiazdami.
Organizatorem wydarzenia jest Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji. Patronat honorowy sprawują Wójt Gminy Gorzyce.

plakatA2net

Zalew Przybyłów jest zbiornikiem sztucznym powstałym w wyniku prowadzonych tu niegdyś prac związanych z wydobywaniem piasku. Zalew przez kilkanaście lat był dzierżawiony przez prywatnych właścicieli. Od 2016 r. Zalewem Przybyłów zarządza Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji. Obecnie nad zalewem prowadzone są inwestycje mające na celu stworzenie nowoczesnego i przyjaznego miejsca wypoczynku i rekreacji.

Powierzchnia zalewu to ponad 8 ha, zbiornik w części okala piaszczysta plaża o długości około 1 km, głębokość wody sięga 2 metrów. Zbiornik to doskonałe miejsc do uprawiania sportów wodnych, ale także wędkowania.
Obiektem pod względem utrzymania wody i zarybiania zajmuje się Stowarzyszenie Wędkarskie Szczupak Przybyłów. Zainteresowani wędkowaniem mogą wykupić opłatę jednodniową, turystyczną lub karnet upoważniający do łowienia ryb. Na terenie zalewu nie obowiązują karty wydane przez PZW.
W sezonie funkcjonuje tu kąpielisko strzeżone czynne od godz. 10.00 do 18.00. Zainteresowani mogą skorzystać z wypożyczalni sprzętu, gdzie dostępne są m.in. kajaki, i rowerki wodne. Do dyspozycji jest również pole namiotowe, altanka z grillem, boisko do gry w piłkę plażową, mała gastronomia, przebieralnie i sanitariaty.

źródło: UG Gorzyce

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W powiecie

Więcej w W powiecie

II miejsce Zespołu Grębowianki

rta24.eu27 października 2021

Uwaga! Ćwiczenia wojskowe

rta24.eu27 października 2021

Zamknięcie drogi powiatowej 1030 R Krawce-Stany na okres ćwiczeń

rta24.eu27 października 2021

Uczennica ze Ślęzaków laureatem konkursu wiedzy o Sejmie RP

rta24.eu26 października 2021

W gotowości przed zimą

rta24.eu26 października 2021

Kontrole obowiązujących obostrzeń. Policja apeluje

rta24.eu26 października 2021

Znamy wyniki „Złotej Szpili” – Ogólnopolskiego Turnieju Satyry im. Ignacego Krasickiego

rta24.eu22 października 2021

Podsumowanie sezonu lotowego

rta24.eu22 października 2021

Utrudnienia w ruchu drogowym w Trześni

rta24.eu19 października 2021