W powiecie

Otwórzmy serca dla Mariusza

Otwórzmy serca dla Mariusza

Czy znajdą się chętni do pomocy dla 30-letniego Mariusza, który przeszedł udar mózgu i jest sparaliżowany? Dyrekcja, grono pedagogiczne i absolwenci Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Ślęzakach mają nadzieję , że tak. Koncert charytatywny, z którego pieniądze zostaną przeznaczone na pomoc choremu trzydziestolatkowi, zaplanowany został na 7 marca w Tarnobrzeskim Domu Kultury.

Mariusz Bajda z Dąbrowicy, w styczniu 2018 roku przeszedł udar pnia mózgu, w wyniku którego rozwarstwiła się lewa tętnica szyjna i doszło do udaru niedokrwiennego. W jednej chwili życie młodego człowieka legło w gruzach. Został całkowicie sparaliżowany.

Jest w domu, ale wciąż potrzebuje opieki oraz, a może nawet przede wszystkim, rehabilitacji i leczenia. Utrzymuje kontakt wzrokowy, słyszy i rozumie, siada na wózku, kiedy ktoś mu pomoże, ale nie jest w stanie samodzielnie funkcjonować.

Rurka tracheotomiczna spowodowała zanik głosu, a paraliż ograniczył pana Mariusza fizycznie, dlatego wymaga ciągłej opieki i pomocy przy najprostszych czynnościach. Jest zdany na pomoc swojej żony i najbliższej rodziny. By móc lepiej funkcjonować, potrzeba mu logopedy oraz rehabilitanta, aby usprawnić mowę i ciało.Wszystko to wymaga ogromnych nakładów pieniężnych, na które nie stać jego rodziny.

Mariusz Bajda ma czteromiesięcznego synka, który potrzebuje opieki taty, a jego żona marzy o tym, by kiedyś to on ją wspierał. Czy się uda spełnić te marzenia? Wszystko zależy od tego, czy znajdą się osoby, które 7 marca przyjdą do TDK i otworzą serca na tę prośbę.

Koncertowi patronują Prezydent Miasta Tarnobrzega, Wicestarosta Tarnobrzeski oraz Burmistrz Miasta i Gminy Baranów Sandomierski.

Materiały prasowe 

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W powiecie

Więcej w W powiecie

Pożar aut ciężarowych w Baranowie Sandomierskim.

rta24.eu15 września 2021

Ulice Zastawie i Szkolna po remoncie

rta24.eu13 września 2021

DEZAMET dostarczył 5500 pocisków do RAKÓW

rta24.eu13 września 2021

Potracenie rowerzysty w Nowej Dębie

rta24.eu8 września 2021

W Tarnobrzegu rozpoczyna się kwalifikacja wojskowa

rta24.eu8 września 2021

Trzyletni Leoś walczy z nowotworem. Pomóżmy!

rta24.eu8 września 2021

Kolejna dostawa amunicji dla wojska z DEZAMET S.A.

rta24.eu3 września 2021

Nadzieja na nowe pokolenie mistrzów. Ruszyła klasa tenisa stołowego

rta24.eu3 września 2021

Uroczyste wręczenie aktu mianowania

rta24.eu1 września 2021