W Tarnobrzegu

Owadobójczy dym na plaży wystraszył ludzi

Owadobójczy dym na plaży wystraszył ludzi

Ten film przesłała nam czytelniczka, zirytowana brakiem ogłoszeń o planowanym odkomarzaniu nad Jeziorem Tarnobrzeskim. Właściciel firmy „Robak” przyznaje, że nie ustalał z nikim godzin opryskiwania ale środek nie jest szkodliwy dla ludzi.

Pani Katarzyna tak zrelacjonowała całą akcję: – Godzina 19.20. Na teren Jeziora Tarnobrzeskiego wjeżdża samochód osobowy z którego wydostają się kłęby białego dymu. Na plaży nadal jest dużo plażowiczów. Okazuje się, że samochodem jedzie dwóch mężczyzn w maskach gazowych i rozpylają silnie pachnący środek owadobójczy. Nasza czytelniczka twierdzi, że opary niesione wiatrem zamiast w zarośla poszły na plażowiczów, plażę i jezioro. Zarzuca miastu i firmie, że nikt nie poinformował mieszkańców o planowanym odkomarzaniu. Uważa też, że środki używane do prac zleconych przez miasto powinny być podane do wiadomości publicznej a samo odkomarzanie lepiej zaplanowane, by ludzie mieli wybór i unikali tych miejsc.

„Policja kazała nam pracować dalej”

Odkomarzanie, podobnie jak w poprzednich latach, przeprowadził w Tarnobrzegu Specjalistyczny Zakład Dezynsekcji Deratyzacji Tępienie Szkodników „Robak”. Właściciel firmy przyznał, że magistrat nie wiedział o godzinach pracy jego ludzi, bo ci zwykli przeprowadzać odkomarzanie nad wodą pod wieczór i nikomu to nie przeszkadzało. Jednak nie rozumie, o co ten krzyk i trochę kpi z całej sytuacji.

-Obawiam się, że nawet jak uprzedzimy, że oprysk przeprowadzimy od 20 do 21 to na plaży i tak będą ludzie.Tysiące razy mediom opowiadałem o tym środku i o tym, że nalepki na produktach trzeba umieć czytać, a nie od razu krzyczeć. Nad jeziorem była garstka osób, podjechała policja, spojrzeli na etykietę tego środka i kazali nam pryskać dalej.Przysięgam, że od 16 lat jak pracuję, nikt od odkomarzania nie umarł, a moi pracownicy mają się dobrze – mówi Krzysztof Wieczorek z firmy „Robak”.

ww

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Noc spisowa w Tarnobrzegu

rta24.eu22 września 2021

Czasu coraz mniej – mobilizacja dla Leosia!

rta24.eu21 września 2021

Absolutorium dla „starych” i wybory nowych władz w OSP

rta24.eu15 września 2021

W 82. rocznicę śmierci por. Józefa Sarny rusza remont pomnika

rta24.eu13 września 2021

DEZAMET dostarczył 5500 pocisków do RAKÓW

rta24.eu13 września 2021

Spisobus w Tarnobrzegu

rta24.eu9 września 2021

W Tarnobrzegu rozpoczyna się kwalifikacja wojskowa

rta24.eu8 września 2021

I Tarnobrzeski Pchli Targ

rta24.eu8 września 2021

Kondakion o Nawróconej – Schola Węgajty. Koncert u dominikanów

rta24.eu8 września 2021