W Tarnobrzegu

Owadobójczy dym na plaży wystraszył ludzi

Owadobójczy dym na plaży wystraszył ludzi

Ten film przesłała nam czytelniczka, zirytowana brakiem ogłoszeń o planowanym odkomarzaniu nad Jeziorem Tarnobrzeskim. Właściciel firmy „Robak” przyznaje, że nie ustalał z nikim godzin opryskiwania ale środek nie jest szkodliwy dla ludzi.

Pani Katarzyna tak zrelacjonowała całą akcję: – Godzina 19.20. Na teren Jeziora Tarnobrzeskiego wjeżdża samochód osobowy z którego wydostają się kłęby białego dymu. Na plaży nadal jest dużo plażowiczów. Okazuje się, że samochodem jedzie dwóch mężczyzn w maskach gazowych i rozpylają silnie pachnący środek owadobójczy. Nasza czytelniczka twierdzi, że opary niesione wiatrem zamiast w zarośla poszły na plażowiczów, plażę i jezioro. Zarzuca miastu i firmie, że nikt nie poinformował mieszkańców o planowanym odkomarzaniu. Uważa też, że środki używane do prac zleconych przez miasto powinny być podane do wiadomości publicznej a samo odkomarzanie lepiej zaplanowane, by ludzie mieli wybór i unikali tych miejsc.

„Policja kazała nam pracować dalej”

Odkomarzanie, podobnie jak w poprzednich latach, przeprowadził w Tarnobrzegu Specjalistyczny Zakład Dezynsekcji Deratyzacji Tępienie Szkodników „Robak”. Właściciel firmy przyznał, że magistrat nie wiedział o godzinach pracy jego ludzi, bo ci zwykli przeprowadzać odkomarzanie nad wodą pod wieczór i nikomu to nie przeszkadzało. Jednak nie rozumie, o co ten krzyk i trochę kpi z całej sytuacji.

-Obawiam się, że nawet jak uprzedzimy, że oprysk przeprowadzimy od 20 do 21 to na plaży i tak będą ludzie.Tysiące razy mediom opowiadałem o tym środku i o tym, że nalepki na produktach trzeba umieć czytać, a nie od razu krzyczeć. Nad jeziorem była garstka osób, podjechała policja, spojrzeli na etykietę tego środka i kazali nam pryskać dalej.Przysięgam, że od 16 lat jak pracuję, nikt od odkomarzania nie umarł, a moi pracownicy mają się dobrze – mówi Krzysztof Wieczorek z firmy „Robak”.

ww

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

rta24.eu2 listopada 2021

Ruch na Bema częściowo przywrócony

rta24.eu29 października 2021

Wszystkich Świętych – Zobacz zmiany organizacji ruchu

rta24.eu29 października 2021

Uwaga! Ćwiczenia wojskowe

rta24.eu27 października 2021

W gotowości przed zimą

rta24.eu26 października 2021

Kontrole obowiązujących obostrzeń. Policja apeluje

rta24.eu26 października 2021

Janusz Malarz IKS JEZIORO Tarnobrzeg trzy razy na podium!

rta24.eu26 października 2021

Nowe propozycje zagospodarowania Jeziora Tarnobrzeskiego

rta24.eu21 października 2021

Przerwa w dostawie wody – 26 października 2021 r. (wtorek)

rta24.eu21 października 2021