W Tarnobrzegu

Owadobójczy dym na plaży wystraszył ludzi

Owadobójczy dym na plaży wystraszył ludzi

Ten film przesłała nam czytelniczka, zirytowana brakiem ogłoszeń o planowanym odkomarzaniu nad Jeziorem Tarnobrzeskim. Właściciel firmy „Robak” przyznaje, że nie ustalał z nikim godzin opryskiwania ale środek nie jest szkodliwy dla ludzi.

Pani Katarzyna tak zrelacjonowała całą akcję: – Godzina 19.20. Na teren Jeziora Tarnobrzeskiego wjeżdża samochód osobowy z którego wydostają się kłęby białego dymu. Na plaży nadal jest dużo plażowiczów. Okazuje się, że samochodem jedzie dwóch mężczyzn w maskach gazowych i rozpylają silnie pachnący środek owadobójczy. Nasza czytelniczka twierdzi, że opary niesione wiatrem zamiast w zarośla poszły na plażowiczów, plażę i jezioro. Zarzuca miastu i firmie, że nikt nie poinformował mieszkańców o planowanym odkomarzaniu. Uważa też, że środki używane do prac zleconych przez miasto powinny być podane do wiadomości publicznej a samo odkomarzanie lepiej zaplanowane, by ludzie mieli wybór i unikali tych miejsc.

„Policja kazała nam pracować dalej”

Odkomarzanie, podobnie jak w poprzednich latach, przeprowadził w Tarnobrzegu Specjalistyczny Zakład Dezynsekcji Deratyzacji Tępienie Szkodników „Robak”. Właściciel firmy przyznał, że magistrat nie wiedział o godzinach pracy jego ludzi, bo ci zwykli przeprowadzać odkomarzanie nad wodą pod wieczór i nikomu to nie przeszkadzało. Jednak nie rozumie, o co ten krzyk i trochę kpi z całej sytuacji.

-Obawiam się, że nawet jak uprzedzimy, że oprysk przeprowadzimy od 20 do 21 to na plaży i tak będą ludzie.Tysiące razy mediom opowiadałem o tym środku i o tym, że nalepki na produktach trzeba umieć czytać, a nie od razu krzyczeć. Nad jeziorem była garstka osób, podjechała policja, spojrzeli na etykietę tego środka i kazali nam pryskać dalej.Przysięgam, że od 16 lat jak pracuję, nikt od odkomarzania nie umarł, a moi pracownicy mają się dobrze – mówi Krzysztof Wieczorek z firmy „Robak”.

ww

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Sytuacja hydrologiczna i meteorologiczna na naszym obszarze jest korzystna

rta24.eu3 marca 2021

Konkurs – Znów dobrze się czuję, gdy o bezpieczeństwie rymuję!

rta24.eu2 marca 2021

Atrakcyjna oferta sklepu rowerowego TIP-TOP Raty 0 %

rta24.eu1 marca 2021

Huta Stalowa Wola na rzecz walki z Covid-19

rta24.eu1 marca 2021

Rozpoczęto prace przy Centrum Wspinaczkowym w Tarnobrzegu

rta24.eu26 lutego 2021

Geoportal Miasta Tarnobrzega – utrudnienia z dostępnością

rta24.eu26 lutego 2021

#ekowyzwanie – “Rolnik” wyróżniony

rta24.eu25 lutego 2021

Poranny pożar samochodu w Tarnobrzegu

rta24.eu23 lutego 2021

Kopernika z sercem dla dzieci

rta24.eu22 lutego 2021