W Tarnobrzegu

Owadobójczy dym na plaży wystraszył ludzi

Owadobójczy dym na plaży wystraszył ludzi

Ten film przesłała nam czytelniczka, zirytowana brakiem ogłoszeń o planowanym odkomarzaniu nad Jeziorem Tarnobrzeskim. Właściciel firmy „Robak” przyznaje, że nie ustalał z nikim godzin opryskiwania ale środek nie jest szkodliwy dla ludzi.

Pani Katarzyna tak zrelacjonowała całą akcję: – Godzina 19.20. Na teren Jeziora Tarnobrzeskiego wjeżdża samochód osobowy z którego wydostają się kłęby białego dymu. Na plaży nadal jest dużo plażowiczów. Okazuje się, że samochodem jedzie dwóch mężczyzn w maskach gazowych i rozpylają silnie pachnący środek owadobójczy. Nasza czytelniczka twierdzi, że opary niesione wiatrem zamiast w zarośla poszły na plażowiczów, plażę i jezioro. Zarzuca miastu i firmie, że nikt nie poinformował mieszkańców o planowanym odkomarzaniu. Uważa też, że środki używane do prac zleconych przez miasto powinny być podane do wiadomości publicznej a samo odkomarzanie lepiej zaplanowane, by ludzie mieli wybór i unikali tych miejsc.

„Policja kazała nam pracować dalej”

Odkomarzanie, podobnie jak w poprzednich latach, przeprowadził w Tarnobrzegu Specjalistyczny Zakład Dezynsekcji Deratyzacji Tępienie Szkodników „Robak”. Właściciel firmy przyznał, że magistrat nie wiedział o godzinach pracy jego ludzi, bo ci zwykli przeprowadzać odkomarzanie nad wodą pod wieczór i nikomu to nie przeszkadzało. Jednak nie rozumie, o co ten krzyk i trochę kpi z całej sytuacji.

-Obawiam się, że nawet jak uprzedzimy, że oprysk przeprowadzimy od 20 do 21 to na plaży i tak będą ludzie.Tysiące razy mediom opowiadałem o tym środku i o tym, że nalepki na produktach trzeba umieć czytać, a nie od razu krzyczeć. Nad jeziorem była garstka osób, podjechała policja, spojrzeli na etykietę tego środka i kazali nam pryskać dalej.Przysięgam, że od 16 lat jak pracuję, nikt od odkomarzania nie umarł, a moi pracownicy mają się dobrze – mówi Krzysztof Wieczorek z firmy „Robak”.

ww

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Cena za odprowadzanie wód opadowych w Tarnobrzegu nie wzrośnie!

rta24.eu13 maja 2021

Projekt #PoznajMYTarnobrzeg w Dzień Dobry TVN

rta24.eu12 maja 2021

Ruszają doraźne naprawy dróg

rta24.eu12 maja 2021

Odbierz swoje maseczki- Rusza drugi etap dystrybucji

rta24.eu12 maja 2021

Wypalając trawy stwarzasz zagrożenie i spalasz to co w niej żyje !!!

rta24.eu11 maja 2021

Uciekał przed policjantami drogówki, bo spanikował

rta24.eu10 maja 2021

Tarnobrzescy Policjanci oddali hołd zmarłemu aspirantowi

rta24.eu10 maja 2021

Znów trysną fontanny

rta24.eu10 maja 2021

Namalowali pastelami świat abstrakcji

rta24.eu8 maja 2021