W Tarnobrzegu

„Pani bije”. Rodzice boją się powrotu zwolnionej opiekunki do żłobka

„Pani bije”. Rodzice boją się powrotu zwolnionej opiekunki do żłobka

Dyrektorka żłobka w Tarnobrzegu zwolniła dyscyplinarnie opiekunkę, którą rodzice oskarżali o złe traktowanie dzieci. Tymczasem pod koniec czerwca sama straciła stanowisko. Powód? Utrata zaufania prezydenta miasta, który nie był zadowolony ze sposobu zarządzania placówką.

Przyczyny dyscyplinarnego zwolnienia nauczycielki, która według relacji rodziców stosowała wobec dzieci przemoc, bada wciąż tarnobrzeski sąd pracy, do którego odwołała się była pracownica żłobka. Jej zwolnienie poprzedziły skargi, jakie w marcu rodzice, zaniepokojeni płaczliwą reakcją maluchów i słowami: „pani bije”, skierowali do dyrektor żłobka. Ta, po rozmowie z prezydentem, zwolniła dyscyplinarnie opiekunkę.

Prezydent pomoże ? „To bezpodstawne plotki”

O tym, co dzieje się w żłobku rodzice nie mówili jednak głośno, dopóki nie okazało się, że 27 czerwca prezydent miasta wypowiedział umowę o pracę samej dyrektor placówki. Postanowili zainterweniować, bo, jak twierdzą, dowiedzieli się, że dzięki pomocy prezydenta zwolniona kobieta ma znów pracować z dziećmi.

Z listu trzech matek, który radny Kamil Kalinka odczytał na ostatniej sesji można było się dowiedzieć m.in. że zwolniona kobieta nadużywa alkoholu, ma założoną niebieską kartę za znęcanie się nad najbliższymi. Rodzice broniąc dyrektorki oskarżyli prezydenta o to, że z kata zrobił ofiarę, a z ofiary kata.

Ponieważ prezydent Grzegorz Kiełb, któremu podlega żłobek, wciąż przebywa na urlopie stanowisko w sprawie zajęli urzędnicy. Słyszymy od nich, że spraw zwolnionej opiekunki i dyrektor placówki nie należy ze sobą łączyć.

– Pogłoski o zamiarze przywrócenia przez prezydenta zwolnionej opiekunki do pracy to po prostu bezpodstawne plotki. Prezydent nikomu nie składał takiej deklaracji, nie ma takich kompetencji. To mógłby zrobić tylko sąd, który przecież bada okoliczności sprawy – podkreśla Jolanta Kociuba, naczelnik wydziału edukacji, promocji i kultury urzędu miasta.

Dyrektorka zwolniona, bo skargi nie ustały

Jakie były powody odwołania dotychczasowej dyrektor? W uzasadnieniu czytamy m.in, że ustalenia prezydenta wskazują na „nienależyte realizowanie przez żłobek przypisanych mu zadań o charakterze wychowawczo-dydaktycznym, za które odpowiada dyretor placówki poprzez właściwą organizację pracy oraz zachowanie właściwych relacji między pracownikami.”

Z odpowiedzi naczelnik Kociuby wynika, że prezydent uznał, iż w kierowanej przez byłą dyrektor placówce nie było dobrej atmosfery do pracy. – Przyczyną odwołania dyrektor jest utrata zaufania w związku z licznymi skargami pracowników na sytuację panującą w placówce. Prezydentowi nie podobało się zarządzanie kadrą i to, że personel jest skłócony ze sobą. Wciąż otrzymywał skargi na sposób zarządzania placówką, dodam, że po zwolnieniu opiekunki grono jeszcze bardziej podzieliło się – dodaje Jolanta Kociuba.

Od końca czerwca miejskim żłobkiem kieruje osoba wyznaczona tymczasowo do pełnienia tej funkcji. Pod koniec września prezydent ma ogłosić konkurs, który wyłoni nowego dyrektora.

Wioletta Wojtkowiak

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Jak zapłacić za parkowanie?

rta24.eu2 sierpnia 2021

Jarmark Dominikański już wkrótce w Tarnobrzegu

rta24.eu2 sierpnia 2021

Strzelał z wiatrówki do sąsiadki, bo go nie chciała

rta24.eu30 lipca 2021

Ćwiczenia i strzelanie z użyciem ostrej amunicji 

rta24.eu29 lipca 2021

Niebezpieczne zderzenia na drogach powiatu. Policjanci apelują

rta24.eu29 lipca 2021

Mobilny punkt spisowy w Tarnobrzegu

rta24.eu29 lipca 2021

Od 2 sierpnia parkowanie będzie płatne

rta24.eu28 lipca 2021

Kobieta okradła mieszkankę Nowej Dęby. Policja publikuje portret pamięciowy

rta24.eu27 lipca 2021

W Tarnobrzegu kierowca peugeota zderzył się z motocyklistą

rta24.eu26 lipca 2021