W Tarnobrzegu

„Pani bije”. Rodzice boją się powrotu zwolnionej opiekunki do żłobka

„Pani bije”. Rodzice boją się powrotu zwolnionej opiekunki do żłobka

Dyrektorka żłobka w Tarnobrzegu zwolniła dyscyplinarnie opiekunkę, którą rodzice oskarżali o złe traktowanie dzieci. Tymczasem pod koniec czerwca sama straciła stanowisko. Powód? Utrata zaufania prezydenta miasta, który nie był zadowolony ze sposobu zarządzania placówką.

Przyczyny dyscyplinarnego zwolnienia nauczycielki, która według relacji rodziców stosowała wobec dzieci przemoc, bada wciąż tarnobrzeski sąd pracy, do którego odwołała się była pracownica żłobka. Jej zwolnienie poprzedziły skargi, jakie w marcu rodzice, zaniepokojeni płaczliwą reakcją maluchów i słowami: „pani bije”, skierowali do dyrektor żłobka. Ta, po rozmowie z prezydentem, zwolniła dyscyplinarnie opiekunkę.

Prezydent pomoże ? „To bezpodstawne plotki”

O tym, co dzieje się w żłobku rodzice nie mówili jednak głośno, dopóki nie okazało się, że 27 czerwca prezydent miasta wypowiedział umowę o pracę samej dyrektor placówki. Postanowili zainterweniować, bo, jak twierdzą, dowiedzieli się, że dzięki pomocy prezydenta zwolniona kobieta ma znów pracować z dziećmi.

Z listu trzech matek, który radny Kamil Kalinka odczytał na ostatniej sesji można było się dowiedzieć m.in. że zwolniona kobieta nadużywa alkoholu, ma założoną niebieską kartę za znęcanie się nad najbliższymi. Rodzice broniąc dyrektorki oskarżyli prezydenta o to, że z kata zrobił ofiarę, a z ofiary kata.

Ponieważ prezydent Grzegorz Kiełb, któremu podlega żłobek, wciąż przebywa na urlopie stanowisko w sprawie zajęli urzędnicy. Słyszymy od nich, że spraw zwolnionej opiekunki i dyrektor placówki nie należy ze sobą łączyć.

– Pogłoski o zamiarze przywrócenia przez prezydenta zwolnionej opiekunki do pracy to po prostu bezpodstawne plotki. Prezydent nikomu nie składał takiej deklaracji, nie ma takich kompetencji. To mógłby zrobić tylko sąd, który przecież bada okoliczności sprawy – podkreśla Jolanta Kociuba, naczelnik wydziału edukacji, promocji i kultury urzędu miasta.

Dyrektorka zwolniona, bo skargi nie ustały

Jakie były powody odwołania dotychczasowej dyrektor? W uzasadnieniu czytamy m.in, że ustalenia prezydenta wskazują na „nienależyte realizowanie przez żłobek przypisanych mu zadań o charakterze wychowawczo-dydaktycznym, za które odpowiada dyretor placówki poprzez właściwą organizację pracy oraz zachowanie właściwych relacji między pracownikami.”

Z odpowiedzi naczelnik Kociuby wynika, że prezydent uznał, iż w kierowanej przez byłą dyrektor placówce nie było dobrej atmosfery do pracy. – Przyczyną odwołania dyrektor jest utrata zaufania w związku z licznymi skargami pracowników na sytuację panującą w placówce. Prezydentowi nie podobało się zarządzanie kadrą i to, że personel jest skłócony ze sobą. Wciąż otrzymywał skargi na sposób zarządzania placówką, dodam, że po zwolnieniu opiekunki grono jeszcze bardziej podzieliło się – dodaje Jolanta Kociuba.

Od końca czerwca miejskim żłobkiem kieruje osoba wyznaczona tymczasowo do pełnienia tej funkcji. Pod koniec września prezydent ma ogłosić konkurs, który wyłoni nowego dyrektora.

Wioletta Wojtkowiak

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Nowe propozycje zagospodarowania Jeziora Tarnobrzeskiego

rta24.eu21 października 2021

Przerwa w dostawie wody – 26 października 2021 r. (wtorek)

rta24.eu21 października 2021

Uczniowie z Prymasówki po praktykach w Maladze

rta24.eu20 października 2021

Lista projektów dopuszczonych do głosowania w ramach budżetu obywatelskiego

rta24.eu20 października 2021

Podsumowali płatny wjazd nad jezioro. Czy się opłacało ?

rta24.eu19 października 2021

Otwarty Puchar Makroregionu Wschodniego Oyama w Tarnobrzegu

rta24.eu19 października 2021

Podkarpackie media ciekawe Jeziora Tarnobrzeskiego

rta24.eu19 października 2021

Odciski palców i podpis. Nowe dowody już niebawem

rta24.eu15 października 2021

Plaża w brajlu!

rta24.eu13 października 2021