W powiecie

Parafianie oddali hołd poległym bohaterom

Parafianie oddali hołd poległym bohaterom

W 100. rocznicę „Cudu nad Wisłą” pod pomnikiem wrzawskim mieszkańcy oddali cześć bohaterom, którzy walczyli o naszą wolność.

Uroczystości odbyły się w ramach prowadzonego przez dziekana ks. Mariusza Kozłowskiego –Parafialnego Rajdu Rowerowego. W każdy wtorek ksiądz mobilizuje swoich parafian do aktywności połączonej z modlitwą. Zainteresowanie rajdami rowerowymi jest bardzo duże – średnio uczestniczy w nich od 150 do nawet 200 miłośników jednośladów. Rowerzyści na czele ze swoim kapłanem pokonują trasy 20-30 km, po drodze odwiedzając sanktuaria i ważne historycznie miejsca.

Tym razem z racji 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej rowerzyści złożyli hołd pod pomnikiem we Wrzawach. Uroczystość rozpoczęło wciągniecie flagi na maszt i odśpiewanie Hymnu Polski, następnie Piotr Duma – dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury odczytał Apel Poległych. Po nim krótką modlitwę za tych, którzy walczyli o wolność odmówił proboszcz gorzyckiej parafii.

U stóp pomnika wójt gminy Gorzyce Leszek Surdy wraz z dziekanem ks. Mariuszem Kozłowskim oraz harcerzami z Gorzyc złożyli kwiaty i znicze. – Dbajmy naszą ojczyznę, różnijmy się, ale nie dzielmy. To podziały są przyczyną konfliktów i wojen – podkreślał wójt Leszek Surdy.

W przygotowanie wydarzenia włączył się Gminny Ośrodek Kultury w Gorzycach, Ochotnicza Straż Pożarna w Gorzycach oraz Stowarzyszenie Historyczno-Rekonstrukcyjne Lanca.

Kolejna, już ostatnia w tym sezonie wycieczka rowerowa odbędzie się w najbliższy wtorek tj. 25 sierpnia. Rowerzyści odwiedzą Motycze Poduchowne.

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W powiecie

Więcej w W powiecie

Serce na nakrętki

rta24.eu4 marca 2021

Boisko z nową instalacją do nawadniania

rta24.eu3 marca 2021
policja baranów

Nowy Kierownik Posterunku Policji w Baranowie Sandomierskim

rta24.eu3 marca 2021

Sytuacja hydrologiczna i meteorologiczna na naszym obszarze jest korzystna

rta24.eu3 marca 2021

Remont wieży strażackiej w Dąbrowicy

rta24.eu2 marca 2021

Nietrzeźwa seniorka spała przy drodze

rta24.eu2 marca 2021

Konkurs – Znów dobrze się czuję, gdy o bezpieczeństwie rymuję!

rta24.eu2 marca 2021

Pamieć o Żołnierzach Wyklętych

rta24.eu1 marca 2021

Huta Stalowa Wola na rzecz walki z Covid-19

rta24.eu1 marca 2021