W Tarnobrzegu

Park przemysłowy nosi imię Grażyny Gęsickiej. Odsłonią tablicę

Park przemysłowy nosi imię Grażyny Gęsickiej. Odsłonią tablicę

Grażyna Gęsicka, zmarła tragicznie w katastrofie prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem minister rozwoju regionalnego w latach 2005-2007 i posłanka z Podkarpacia w latach 2007-2010 została patronką Tarnobrzeskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego. 

Inicjatywę nadania imienia TPPT świętej pamięci parlamentarzystki, z jaką wystąpiła do prezydenta miasta Tarnobrzeska Agencja Rozwoju Regionalnego SA, przypieczętowała, podjęta 27 lipca, uchwała rady miasta.

Przygotowania do oficjalnej uroczystości z udziałem rodziny śp. posłanki PiS wspólnie czynią już władze miasta, Tarnobrzeska Agencja Rozwoju Regionalnego wraz z Centrum Obsługi Inwestora, które zarządza parkiem technologicznym. Organizatorzy planują m.in. odsłonięcie tablicy pamiątkowej w budynku TPPT. Uroczystość odbędzie się nie wcześniej niż jesienią, w okolicach rocznicowej daty, która zaważyła na rozwoju tego miejsca.

11 października minie bowiem dziesięć lat od poparcia przez Grażynę Gęsicką inicjatywy utworzenia Tarnobrzeskiego Parku Przemysłowo – Technologicznego. Projekt pod tą nazwą znalazł się na liście projektów indykatywnych w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013.

– Ujęcie projektu na liście inwestycji kluczowych umożliwiło gminie Tarnobrzeg aplikowanie o środki dla tego zadania i uzyskanie dotacji w kwocie 22 mln zł – przypomina prezydent Tarnobrzega Grzegorz Kiełb, który przedłożył uchwałę radnym.

Uważa on, że upamiętnienie Grażyny Gęsickiej poprzez nadanie TPPT jej imienia to symboliczny gest wyrażający wdzięczność dla zaangażowania minister w proces rozwoju miasta. Jest też przekonany, że przyczyni się do zintensyfikowania promocji miasta oraz do szczególnego odznaczenia Tarnobrzega na mapie strategicznych inwestycji Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej.

Wioletta Wojtkowiak
fot. Bogdan Myśliwiec

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

rta24.eu2 listopada 2021

Ruch na Bema częściowo przywrócony

rta24.eu29 października 2021

Wszystkich Świętych – Zobacz zmiany organizacji ruchu

rta24.eu29 października 2021

Uwaga! Ćwiczenia wojskowe

rta24.eu27 października 2021

W gotowości przed zimą

rta24.eu26 października 2021

Kontrole obowiązujących obostrzeń. Policja apeluje

rta24.eu26 października 2021

Janusz Malarz IKS JEZIORO Tarnobrzeg trzy razy na podium!

rta24.eu26 października 2021

Nowe propozycje zagospodarowania Jeziora Tarnobrzeskiego

rta24.eu21 października 2021

Przerwa w dostawie wody – 26 października 2021 r. (wtorek)

rta24.eu21 października 2021