W Tarnobrzegu

Park przemysłowy nosi imię Grażyny Gęsickiej. Odsłonią tablicę

Park przemysłowy nosi imię Grażyny Gęsickiej. Odsłonią tablicę

Grażyna Gęsicka, zmarła tragicznie w katastrofie prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem minister rozwoju regionalnego w latach 2005-2007 i posłanka z Podkarpacia w latach 2007-2010 została patronką Tarnobrzeskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego. 

Inicjatywę nadania imienia TPPT świętej pamięci parlamentarzystki, z jaką wystąpiła do prezydenta miasta Tarnobrzeska Agencja Rozwoju Regionalnego SA, przypieczętowała, podjęta 27 lipca, uchwała rady miasta.

Przygotowania do oficjalnej uroczystości z udziałem rodziny śp. posłanki PiS wspólnie czynią już władze miasta, Tarnobrzeska Agencja Rozwoju Regionalnego wraz z Centrum Obsługi Inwestora, które zarządza parkiem technologicznym. Organizatorzy planują m.in. odsłonięcie tablicy pamiątkowej w budynku TPPT. Uroczystość odbędzie się nie wcześniej niż jesienią, w okolicach rocznicowej daty, która zaważyła na rozwoju tego miejsca.

11 października minie bowiem dziesięć lat od poparcia przez Grażynę Gęsicką inicjatywy utworzenia Tarnobrzeskiego Parku Przemysłowo – Technologicznego. Projekt pod tą nazwą znalazł się na liście projektów indykatywnych w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013.

– Ujęcie projektu na liście inwestycji kluczowych umożliwiło gminie Tarnobrzeg aplikowanie o środki dla tego zadania i uzyskanie dotacji w kwocie 22 mln zł – przypomina prezydent Tarnobrzega Grzegorz Kiełb, który przedłożył uchwałę radnym.

Uważa on, że upamiętnienie Grażyny Gęsickiej poprzez nadanie TPPT jej imienia to symboliczny gest wyrażający wdzięczność dla zaangażowania minister w proces rozwoju miasta. Jest też przekonany, że przyczyni się do zintensyfikowania promocji miasta oraz do szczególnego odznaczenia Tarnobrzega na mapie strategicznych inwestycji Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej.

Wioletta Wojtkowiak
fot. Bogdan Myśliwiec

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Rozmawiali o możliwości budowy sali sportowej.

rta24.eu15 kwietnia 2021

Krok do kariery – ciekawe warsztaty rozwijające zainteresowania w „Rolniku”

rta24.eu15 kwietnia 2021

Poldery tematem rozmów samorządu z Wodami Polskimi

rta24.eu14 kwietnia 2021

„Kto ma, niech coś wrzuci. Kto nie ma, niech sobie weźmie”

rta24.eu12 kwietnia 2021

Ostrzeżenie przed próbą wyłudzenia danych

rta24.eu12 kwietnia 2021

Sprawdź kiedy i gdzie odbierzesz swoje maseczki

rta24.eu8 kwietnia 2021

Dni teatru i wyobraźni już w ten weekend

rta24.eu8 kwietnia 2021

Uwaga! Zmiana czasu na letni

rta24.eu26 marca 2021

Nowe ograniczenia. Co zmieni się od soboty 27 marca?

rta24.eu25 marca 2021