W Tarnobrzegu

Parkingi, przebieralnie i co jeszcze? Powstaje projekt zagospodarowania terenów wokół Jeziora Tarnobrzeskiego

Parkingi, przebieralnie i co jeszcze? Powstaje projekt zagospodarowania terenów wokół Jeziora Tarnobrzeskiego

Miasto zamówiło wykonanie dokumentacji, która będzie podstawą do ubiegania się o dofinansowanie zagospodarowania terenów wzdłuż plaży nad Jeziorem Tarnobrzeskim. To pierwszy krok do tego, by kiedyś wypoczywać w lepszych warunkach.

Jak dowiedzieliśmy się w wydziale techniczno-inwestycyjnym i drogownictwa urzędu miasta, umowa w tej sprawie została podpisana wczoraj z wrocławską firmą SEPAGROUP Sebastian Pałczyński. Za ponad 118 tys. zł brutto opracuje ona dokumentację projektowo-kosztorysową wraz z nadzorem autorskim zadania inwestycyjnego pod nazwą „Rewitalizacja zdegradowanych obszarów poprzemysłowych miasta Tarnobrzega poprzez zagospodarowanie terenów wokół Jeziora Tarnobrzeskiego – etap I”.

Zanim przystąpią do opracowania dokumentacji projektanci mają teraz miesiąc na przedstawienie koncepcji zagospodarowania terenów wzdłuż ulicy Plażowej i Żeglarskiej. Chodzi o to, by architekci przenieśli na papier przedstawione im wczoraj przez urzędników propozycje urządzenia przestrzeni od półwyspu po Marinę. Jeśli obie strony uzgodnią koncepcję, pozostanie już tylko czekać na efekty. W połowie grudnia tego roku dokumentacja ma być gotowa.

Co ma uwzględniać projekt ? Parkingi, plac wodny dla dzieci obok Mariny, 15 przebieralni, małą architekturę- ławki, kosze na śmieci, stojaki na rowery, dwa slipy (jeden przy Marinie, drugi w okolicy wyspy dla potrzeb służb) a ponadto cztery budynki gastronomiczne z sanitariatami (ok. 70-80 m2), stoliki i parasole demontowane na zimę, budynek kubaturowy z pomieszczeniami dla policji, pomocy medycznej, matki karmiącej, toalety i toalety dla niepełnosprawnych m.in. przy parkingach.

Miasto chce też miejsc do aktywnego wypoczynku. Mowa tu o mini-ściance wspinaczkowej, placu zabaw, parku linowym dla dzieci. Plan zakłada też powstanie punktów widokowych czy altan-miejsc do grillowania.

Wioletta Wojtkowiak

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w W Tarnobrzegu

Podsumowali płatny wjazd nad jezioro. Czy się opłacało ?

rta24.eu19 października 2021

Otwarty Puchar Makroregionu Wschodniego Oyama w Tarnobrzegu

rta24.eu19 października 2021

Podkarpackie media ciekawe Jeziora Tarnobrzeskiego

rta24.eu19 października 2021

Odciski palców i podpis. Nowe dowody już niebawem

rta24.eu15 października 2021

Plaża w brajlu!

rta24.eu13 października 2021

W Tarnobrzegu kobieta została okradziona na tzw. „przewałkę’

rta24.eu13 października 2021

Wyniki weryfikacji projektów złożonych do budżetu obywatelskiego

rta24.eu13 października 2021

„Rolnik” złotą szkołą NBP

rta24.eu8 października 2021

Wójt Gminy Gorzyce zaprasza do akcji oddawania krwi

rta24.eu8 października 2021