W Tarnobrzegu

Parkingi, przebieralnie i co jeszcze? Powstaje projekt zagospodarowania terenów wokół Jeziora Tarnobrzeskiego

Parkingi, przebieralnie i co jeszcze? Powstaje projekt zagospodarowania terenów wokół Jeziora Tarnobrzeskiego

Miasto zamówiło wykonanie dokumentacji, która będzie podstawą do ubiegania się o dofinansowanie zagospodarowania terenów wzdłuż plaży nad Jeziorem Tarnobrzeskim. To pierwszy krok do tego, by kiedyś wypoczywać w lepszych warunkach.

Jak dowiedzieliśmy się w wydziale techniczno-inwestycyjnym i drogownictwa urzędu miasta, umowa w tej sprawie została podpisana wczoraj z wrocławską firmą SEPAGROUP Sebastian Pałczyński. Za ponad 118 tys. zł brutto opracuje ona dokumentację projektowo-kosztorysową wraz z nadzorem autorskim zadania inwestycyjnego pod nazwą „Rewitalizacja zdegradowanych obszarów poprzemysłowych miasta Tarnobrzega poprzez zagospodarowanie terenów wokół Jeziora Tarnobrzeskiego – etap I”.

Zanim przystąpią do opracowania dokumentacji projektanci mają teraz miesiąc na przedstawienie koncepcji zagospodarowania terenów wzdłuż ulicy Plażowej i Żeglarskiej. Chodzi o to, by architekci przenieśli na papier przedstawione im wczoraj przez urzędników propozycje urządzenia przestrzeni od półwyspu po Marinę. Jeśli obie strony uzgodnią koncepcję, pozostanie już tylko czekać na efekty. W połowie grudnia tego roku dokumentacja ma być gotowa.

Co ma uwzględniać projekt ? Parkingi, plac wodny dla dzieci obok Mariny, 15 przebieralni, małą architekturę- ławki, kosze na śmieci, stojaki na rowery, dwa slipy (jeden przy Marinie, drugi w okolicy wyspy dla potrzeb służb) a ponadto cztery budynki gastronomiczne z sanitariatami (ok. 70-80 m2), stoliki i parasole demontowane na zimę, budynek kubaturowy z pomieszczeniami dla policji, pomocy medycznej, matki karmiącej, toalety i toalety dla niepełnosprawnych m.in. przy parkingach.

Miasto chce też miejsc do aktywnego wypoczynku. Mowa tu o mini-ściance wspinaczkowej, placu zabaw, parku linowym dla dzieci. Plan zakłada też powstanie punktów widokowych czy altan-miejsc do grillowania.

Wioletta Wojtkowiak

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w W Tarnobrzegu

Ćwiczenia i strzelanie z użyciem ostrej amunicji 

rta24.eu29 lipca 2021

Niebezpieczne zderzenia na drogach powiatu. Policjanci apelują

rta24.eu29 lipca 2021

Mobilny punkt spisowy w Tarnobrzegu

rta24.eu29 lipca 2021

Od 2 sierpnia parkowanie będzie płatne

rta24.eu28 lipca 2021

Kobieta okradła mieszkankę Nowej Dęby. Policja publikuje portret pamięciowy

rta24.eu27 lipca 2021

W Tarnobrzegu kierowca peugeota zderzył się z motocyklistą

rta24.eu26 lipca 2021

1 sierpnia 1944 r. Pamiętamy

rta24.eu26 lipca 2021

XIV Turniej Słowian w Tenisie Stołowym na Wózkach -Tarnobrzeg 2021

rta24.eu26 lipca 2021

Rusza opłata za wjazd nad Jezioro Tarnobrzeskie

rta24.eu23 lipca 2021