W Tarnobrzegu

Parlamentarzyści pomagają bezpłatnie rozliczyć PIT

Parlamentarzyści pomagają bezpłatnie rozliczyć PIT

Biura senatorsko – poselskie Janiny Sagatowskiej i Rafała Webera rozpoczynają kolejny rok inicjatywy społecznej polegającej na bezpłatnej pomocy w rozliczaniu deklaracji PIT.

Każdego roku osoby pracujące mają obowiązek rozliczenia wysokości osiągniętego dochodu lub poniesionej straty w danym roku podatkowym. Pomagamy również emerytom i rencistom, który chcieliby przekazać 1% podatku na organizacje pozarządowe. W tym roku zeznania podatkowe należy złożyć do dnia 2 maja 2017 r. Obecnie zakłady pracy i ZUS przekazują druk PIT – 11, który jest podstawą do wypełnienia zeznania podatkowego- informuje Janina Sagatowska.

Chociaż wypełnianie deklaracji PIT ze względu na coraz mniejszą ilość odpisów i ulg, jest coraz prostsze to i tak wiele osób ma z tym problem. Pokazują to poprzednie lata, w których to udzielaliśmy bezpłatnie taką pomoc. W tym roku również bezpłatnie pomożemy przy wypełnianiu zeznania podatkowego. Odpowiedzialna za to będzie doświadczona osoba, pracująca od wielu lat w księgowości – zaznacza Rafał Weber.

W ramach prowadzonej inicjatywy będziemy również dysponować wykazem lokalnych organizacji pozarządowych na które można przekazać 1% podatku. Warto wspierać lokalne organizacje, szczególnie te zajmujące się zbieraniem środków na leczenie lub rehabilitację ciężko chorych dzieci – zachęca poseł Rafał Weber.
Codziennie zapraszamy do biura senatorsko – poselskiego w Stalowej Woli. Natomiast w filiach Mielcu, Tarnobrzegu, Gorzycach, Rudniku nad Sanem, Ulanowie, Nisku oraz Zaklikowie pomoc będzie udzielania po wcześniejszym umówieniu się telefonicznym z Małgorzatą Wojciechowską tel.15 824 22 44 i Pauliną Garbacik tel. 737 797 265.

Materiały prasowe

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

rta24.eu2 listopada 2021

Ruch na Bema częściowo przywrócony

rta24.eu29 października 2021

Wszystkich Świętych – Zobacz zmiany organizacji ruchu

rta24.eu29 października 2021

Uwaga! Ćwiczenia wojskowe

rta24.eu27 października 2021

W gotowości przed zimą

rta24.eu26 października 2021

Kontrole obowiązujących obostrzeń. Policja apeluje

rta24.eu26 października 2021

Janusz Malarz IKS JEZIORO Tarnobrzeg trzy razy na podium!

rta24.eu26 października 2021

Nowe propozycje zagospodarowania Jeziora Tarnobrzeskiego

rta24.eu21 października 2021

Przerwa w dostawie wody – 26 października 2021 r. (wtorek)

rta24.eu21 października 2021