Pasieczny pobiegł i wygrał na Roztoczu

Robert Pasieczny z Klubu Fartlek Go w Gorzycach wygrał drugą edycję biegu Ultra Roztocze. Pokonanie 60 kilometrów z Krasnobrodu do Józefowa zajęło mu 5:09:34.46.

Impreza biegowa, której trasy prowadziły po malowniczych terenach Roztocza, została rozegrana w dniach 18-20 maja na dystansach: 30, 60, 90 i 120 km. Pasieczny swój dystans wygrał ze znaczną przewagą, kolejny zawodnik na mecie stawił się kwadrans później. – Zaliczyłem udany rewanż za historię z ubiegłego roku i udowodniłem, że nie był to przypadek – cieszy się sportowiec.

Tydzień przed biegiem na Roztoczu Pasieczny triumfował w Biegu Kwitnących Sadów w Sandomierzu na dystansie 10 km. Przed gorzyckim biegaczem wyzwanie – Bieg 7 Dolin w Krynicy Górskiej na 100 km we wrześniu tego roku.