W Tarnobrzegu

Patryk zbiera na protezę rączki. To dla niego nurek sięgnie dna Hańczy

Patryk zbiera na protezę rączki. To dla niego nurek sięgnie dna Hańczy

2,5 – letni Patryk Ordon z Tarnobrzega jest ślicznym, wesołym chłopcem. Pomimo braku prawej rączki radzi sobie wyśmienicie, ale dla prawidłowego rozwoju potrzebuje nowej protezy przedramienia. Pomożecie ?

jedenprocent

Jeśli wypełniacie właśnie roczny PIT i nie wiecie, komu przekazać 1 procent podatku, rodzice Patryka będą wam wdzięczni za podarowany datek na rzecz ich najmłodszego syna (szczegóły na załączonej ulotce). Chłopiec rośnie i co roku musi zmieniać protezę, której koszt przekracza możliwości domowego budżetu. Za ostatnią rodzice zapłacili 8,6 tys. zł, przy pomocy NFZ wynoszącej jedynie 1200 zł. Ale najważniejszy cel to uzbieranie z czasem na ruchomą protezę funkcjonalną, która kosztuje od 65 do 200 tysięcy. – Takiej kwoty nie da się tak po prostu odłożyć – mówi Agnieszka Ordon. Proteza jest ważna, bo zapobiega wadom postawy a poza tym ułatwia rozwój psychospołeczny. Każde dziecko chce być akceptowane i nie chce różnić się od rówieśników.

1-_DSC5458

A druga rączka? Gdzieś się schowała

O kalectwie dziecka Ordonowie dowiedzieli się dopiero po porodzie. Kiedy mama Patryka była w ciąży lekarz robiący USG zapewniał, że synek rozwija się prawidłowo. Na pytanie, a gdzie druga rączka, odpowiadał, że Patryś po prostu ją sobie schował… – Mam żal, bo nikt nie przygotował nas na taki szok. Bo czy któraś matka nie wierzy lekarzowi, który mówi, że wszystko będzie dobrze ? To były tak ciężkie chwile. Nie umiem nawet opisać, co czułam, gdy Patryś wyciągał prawą rączkę do misiów z karuzelki i nie mógł ich dotknąć – wspomina Agnieszka Ordon.
Stoczyli walkę z nawałem nerwowych myśli: dlaczego tak się stało, dlaczego właśnie ich syn i jak on sobie w życiu poradzi w przyszłości. A Patryk? Jest wesołym chłopcem i poza brakiem rączki, niczym nie różni się od innych dzieci. Stara się być samodzielny, radzi sobie nawet z wycinaniem nożyczkami.Rodziców dręczy jednak sen o przyszłości. Zwłaszcza ostatnie miesiące były dla rodziny wyjątkowo ciężkie, bo okazało się, że tata Patryka zmaga się ze złośliwą chorobą.

Nurek pomoże Patrykowi. Będzie o tym głośno !

Patryk jest podopiecznym stalowowolskiego stowarzyszenia „Dobro Powraca”. Musimy dodać, że historia zmagań rodziny z losem wzruszyła Sebastiana Marczewskiego, nurka głębinowego i weterana wojennego z Afganistanu. Mieszkaniec Stalowej Woli postanowił, że pomoże właśnie temu chłopcu. Od dłuższego czasu przygotowuje się bowiem do wyczynu, który zapewni mu rozgłos, tym większy, że postanowił przy okazji wesprzeć szczytny cel. Jako pierwszy Polak chce przepłynąć przy samym dnie najgłębszego w kraju jeziora Hańcza. Wyzwanie podejmie 28 lipca, a sama akcja potrwa około 11 godzin. Po nurkowaniu odbędzie się licytacja sprzętu, z której pieniądze zostaną przeznaczone na protezę dla Patryka.

1-_DSC5466

Wioletta Wojtkowiak

Zdjęcia Bogdan Myśliwiec

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Projekt #PoznajMYTarnobrzeg w Dzień Dobry TVN

rta24.eu12 maja 2021

Ruszają doraźne naprawy dróg

rta24.eu12 maja 2021

Odbierz swoje maseczki- Rusza drugi etap dystrybucji

rta24.eu12 maja 2021

Wypalając trawy stwarzasz zagrożenie i spalasz to co w niej żyje !!!

rta24.eu11 maja 2021

Uciekał przed policjantami drogówki, bo spanikował

rta24.eu10 maja 2021

Tarnobrzescy Policjanci oddali hołd zmarłemu aspirantowi

rta24.eu10 maja 2021

Znów trysną fontanny

rta24.eu10 maja 2021

Namalowali pastelami świat abstrakcji

rta24.eu8 maja 2021

Łączymy siły, aby zagospodarować zdegradowane przestrzenie

rta24.eu6 maja 2021