W powiecie

PGKiM ogłosiło przetarg rozbudowy głębinowego ujęcia wody

PGKiM ogłosiło przetarg rozbudowy głębinowego ujęcia wody

13 maja 2020 r. została podpisana umowa pomiędzy Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej i Przedsiębiorstwem Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Nowej Dębie o dofinansowanie przedsięwzięcia pn. “Poprawa zaopatrzenia w wodę i jej jakości dla Gminy Nowa Dęba – etap II” w ramach programu priorytetowego “Adaptacja do zmian klimatu oraz ograniczenie skutków zagrożeń środowiska”. 

Przedsięwzięcie polega na rozbudowie/przebudowie Stacji Uzdatniania Głębinowego Ujęcia Wody w Nowej Dębie. zakres rzeczowy projektu obejmuje m.in.: częściową likwidację istniejącego zbiornika ziemnego o pow. ok. 430 m2, przełożenie kanalizacji wód opadowych oraz przełożeniu kabli zasilających i sterowniczych, zbudowanie systemu kanalizacji wód opadowych i kanalizacji wód popłucznych, dostawę i montaż urządzeń technologicznych w SUW służących do uzdatniania wody, dostawę 3 wież strippingowych z armaturą i rurociągami technologicznymi wewnętrznymi, dostawę i montaż filtrów węglowych do oczyszczania powietrza z wież strippingowych oraz dostawę i montaż pomp odwadniających.

Zbudowane zostana także dwa zbiorniki retencyjne wody uzdatnionej o pojemności użytkowej ok. 750 m3 wraz z niezbędną infrastrukturą – rurociągami spustowymi i przelewowymi.  Montaż wież strippingowych umożliwi skuteczne oczyszczenie wód ze związków tri – tetrachloroetenu nawet w skrajnym przypadku. Natomiast zbiorniki retencyjne, w sytuacji kryzysowej, zabezpieczą co najmniej na okres doby gminę Nowa Dęba w wodę pitną.

Celem projektu jest podniesienie poziomu ochrony Głębinowego Ujęcia Wody w Nowej Dębie przed skutkami zmian klimatu i zagrożeń naturalnych, zgodnie z kierunkami działań zapisanymi w “Strategicznym Planie Adaptacji dla sektorów i obszarów wrażliwych na zmiany klimatu do 2030 r.” oraz poważnych awarii, usprawnia usuwanie ich skutków oraz daje większe bezpieczeństwo dobrej jakości wody pitnej dla całej Gminy Nowa Dęba.

 

Wartość projektu objętego dofinansowaniem wynosi 3 625 489 zł. Został już ogłoszony przetarg na realizację tej ważnej inwestycji.

 

Źródło U.M. i G. Nowa Dęba

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w W powiecie

Pamieć o Żołnierzach Wyklętych

rta24.eu1 marca 2021

Huta Stalowa Wola na rzecz walki z Covid-19

rta24.eu1 marca 2021

Uwaga! Szkolenie żołnierzy WOT na terenie gminy Nowa Dęba

rta24.eu25 lutego 2021

Poziom wód na rzekach powiatu tarnobrzeskiego

rta24.eu24 lutego 2021

Uratowana czapla w Alfredówce

rta24.eu24 lutego 2021

Małgorzata Jonaszek-Dul w gronie 9 osób z całego świata

rta24.eu23 lutego 2021

“Zakręcona akcja” pod OSP Grębów

rta24.eu23 lutego 2021

Jest praca. Iwamet rekrutuje.

rta24.eu22 lutego 2021

PSP w Tarnobrzegu zaprasza do udziału w akcji zbiórki krwi

rta24.eu18 lutego 2021