W powiecie

PGKiM ogłosiło przetarg rozbudowy głębinowego ujęcia wody

PGKiM ogłosiło przetarg rozbudowy głębinowego ujęcia wody

13 maja 2020 r. została podpisana umowa pomiędzy Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej i Przedsiębiorstwem Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Nowej Dębie o dofinansowanie przedsięwzięcia pn. “Poprawa zaopatrzenia w wodę i jej jakości dla Gminy Nowa Dęba – etap II” w ramach programu priorytetowego “Adaptacja do zmian klimatu oraz ograniczenie skutków zagrożeń środowiska”. 

Przedsięwzięcie polega na rozbudowie/przebudowie Stacji Uzdatniania Głębinowego Ujęcia Wody w Nowej Dębie. zakres rzeczowy projektu obejmuje m.in.: częściową likwidację istniejącego zbiornika ziemnego o pow. ok. 430 m2, przełożenie kanalizacji wód opadowych oraz przełożeniu kabli zasilających i sterowniczych, zbudowanie systemu kanalizacji wód opadowych i kanalizacji wód popłucznych, dostawę i montaż urządzeń technologicznych w SUW służących do uzdatniania wody, dostawę 3 wież strippingowych z armaturą i rurociągami technologicznymi wewnętrznymi, dostawę i montaż filtrów węglowych do oczyszczania powietrza z wież strippingowych oraz dostawę i montaż pomp odwadniających.

Zbudowane zostana także dwa zbiorniki retencyjne wody uzdatnionej o pojemności użytkowej ok. 750 m3 wraz z niezbędną infrastrukturą – rurociągami spustowymi i przelewowymi.  Montaż wież strippingowych umożliwi skuteczne oczyszczenie wód ze związków tri – tetrachloroetenu nawet w skrajnym przypadku. Natomiast zbiorniki retencyjne, w sytuacji kryzysowej, zabezpieczą co najmniej na okres doby gminę Nowa Dęba w wodę pitną.

Celem projektu jest podniesienie poziomu ochrony Głębinowego Ujęcia Wody w Nowej Dębie przed skutkami zmian klimatu i zagrożeń naturalnych, zgodnie z kierunkami działań zapisanymi w “Strategicznym Planie Adaptacji dla sektorów i obszarów wrażliwych na zmiany klimatu do 2030 r.” oraz poważnych awarii, usprawnia usuwanie ich skutków oraz daje większe bezpieczeństwo dobrej jakości wody pitnej dla całej Gminy Nowa Dęba.

 

Wartość projektu objętego dofinansowaniem wynosi 3 625 489 zł. Został już ogłoszony przetarg na realizację tej ważnej inwestycji.

 

Źródło U.M. i G. Nowa Dęba

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w W powiecie

TDK zaprasza na kolejne letnie warsztaty

rta24.eu8 lipca 2020

Trwa Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej

rta24.eu8 lipca 2020

Ogłoszenie Zarządu Huty Stalowa Wola S.A. o wypłacie dywidendy za rok obrotowy 2019

rta24.eu7 lipca 2020

Odkomarzanie w Tarnobrzegu

rta24.eu7 lipca 2020

Napadali na rowerzystów i okradali

rta24.eu7 lipca 2020

Startują letnie zajęcia w TDK

rta24.eu7 lipca 2020

Policjant w czasie wolnym zatrzymał pijanego kierowcę

rta24.eu7 lipca 2020

Nowości wydawnicze w MBP w Tarnobrzegu

rta24.eu3 lipca 2020

Ruszył remont drogi w Ślęzakach

rta24.eu3 lipca 2020