W powiecie

PGKiM ogłosiło przetarg rozbudowy głębinowego ujęcia wody

PGKiM ogłosiło przetarg rozbudowy głębinowego ujęcia wody

13 maja 2020 r. została podpisana umowa pomiędzy Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej i Przedsiębiorstwem Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Nowej Dębie o dofinansowanie przedsięwzięcia pn. “Poprawa zaopatrzenia w wodę i jej jakości dla Gminy Nowa Dęba – etap II” w ramach programu priorytetowego “Adaptacja do zmian klimatu oraz ograniczenie skutków zagrożeń środowiska”. 

Przedsięwzięcie polega na rozbudowie/przebudowie Stacji Uzdatniania Głębinowego Ujęcia Wody w Nowej Dębie. zakres rzeczowy projektu obejmuje m.in.: częściową likwidację istniejącego zbiornika ziemnego o pow. ok. 430 m2, przełożenie kanalizacji wód opadowych oraz przełożeniu kabli zasilających i sterowniczych, zbudowanie systemu kanalizacji wód opadowych i kanalizacji wód popłucznych, dostawę i montaż urządzeń technologicznych w SUW służących do uzdatniania wody, dostawę 3 wież strippingowych z armaturą i rurociągami technologicznymi wewnętrznymi, dostawę i montaż filtrów węglowych do oczyszczania powietrza z wież strippingowych oraz dostawę i montaż pomp odwadniających.

Zbudowane zostana także dwa zbiorniki retencyjne wody uzdatnionej o pojemności użytkowej ok. 750 m3 wraz z niezbędną infrastrukturą – rurociągami spustowymi i przelewowymi.  Montaż wież strippingowych umożliwi skuteczne oczyszczenie wód ze związków tri – tetrachloroetenu nawet w skrajnym przypadku. Natomiast zbiorniki retencyjne, w sytuacji kryzysowej, zabezpieczą co najmniej na okres doby gminę Nowa Dęba w wodę pitną.

Celem projektu jest podniesienie poziomu ochrony Głębinowego Ujęcia Wody w Nowej Dębie przed skutkami zmian klimatu i zagrożeń naturalnych, zgodnie z kierunkami działań zapisanymi w “Strategicznym Planie Adaptacji dla sektorów i obszarów wrażliwych na zmiany klimatu do 2030 r.” oraz poważnych awarii, usprawnia usuwanie ich skutków oraz daje większe bezpieczeństwo dobrej jakości wody pitnej dla całej Gminy Nowa Dęba.

 

Wartość projektu objętego dofinansowaniem wynosi 3 625 489 zł. Został już ogłoszony przetarg na realizację tej ważnej inwestycji.

 

Źródło U.M. i G. Nowa Dęba

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w W powiecie

Akcja Zbiórki Krwi w Nowej Dębie

rta24.eu23 lipca 2021

Nowa Dęba – Powstaną nowe drogi

rta24.eu23 lipca 2021

Gorzyce – Zlot pełen dobrych serc

rta24.eu21 lipca 2021

Areszt tymczasowy dla sprawców rozboju

rta24.eu21 lipca 2021

Rocznica Powstania Warszawskiego – Zawyją syreny

rta24.eu21 lipca 2021

„Podkarpackie Inicjatywy Lokalne 2021-2023” – złóż wniosek!

rta24.eu20 lipca 2021

Koło Wędkarskie Nr 8 w Baranowie Sandomierskim nagrodziło wędkarzy

rta24.eu20 lipca 2021

Widowisko Nocy Świętojańskiej we Wrzawach

rta24.eu9 lipca 2021

Stalowe Dzieciaki i Mistrz Polski w Football Freestyle w Gorzycach

rta24.eu9 lipca 2021