W Tarnobrzegu

Piaskiem po oczach. „Co można za 50 tysięcy? Przykryć pety?”

Piaskiem po oczach. „Co można za 50 tysięcy? Przykryć pety?”

Plaża nad Jeziorem Tarnobrzeskim została przygotowana do sezonu w sposób skandaliczny – zarzucił radny Tarnobrzega Norbert Mastalerz. Twierdzi, że z roku na rok pogarszają się warunki wypoczynku nad perłą miasta.

Ponad miesiąc temu na plażę nawieziono nowy piach, którego jakość według radnego pozostawia wiele do życzenia. Żeby unaocznić problem na ostatnią sesję przyniósł gliniastą grudę piachu, którą zgarnął z plaży w okolicach plenerowej siłowni. Było to w kwietniu podczas wyjazdowego spotkania komisji jeziorowej, której jest członkiem.

Mastalerz nie byłby sobą, gdyby nie wtrącił przy okazji, że kiedy był prezydentem jakość plażowego piasku była oczkiem w głowie, a ten, chociaż certyfikowany, wyraźnie różni się barwą od tego nawożonego w 2015 roku. – Dosypywaliśmy piach na plażę czysty i przesiany. Wydawaliśmy na to rocznie 200 tysięcy złotych, nie jak teraz, jedną czwartą tej sumy. Na logikę, co można za 50 tysięcy, przykryć pety? Po takim skandalicznym przygotowaniu plaży do sezonu trzeba będzie wydać dwa razy więcej pieniędzy, aby wywieźć piach i i położyć nowy – zżymał się były prezydent.

– To skandal, że z roku na rok jezioro, które ma być naszą wizytówką, dziadzieje. I tak jak od mieszania łyżeczką herbata nie stanie się słodsza, tak od twierdzeń władz miasta, że nic złego się nie dzieje, że będzie dobrze sytuacja się nie poprawi – skomentował radny uspokajające wystąpienie Piotra Pawlika, naczelnika Wydziału Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej UM.

Jak informuje naczelnik Pawlik, miasto za nowy piach zapłaciło 50 tys. zł netto (ponad 60 tys. zł brutto). Wykonawcą zamówienia był Rejon Dróg Miejskich, które z kolei zleciło usługę przedsiębiorstwu Kruszgeo.

– Piach, który przyniósł radny już tak nie wygląda. Wtedy nie był jeszcze przebronowany i przesiany. Skąd zbrylenie? Przy niskim poziomie jeziora częściowo podciągnęliśmy na plażę piach, który był przykryty wodą. Teraz wygląda inaczej, na pewno nie ma takich grud – zastrzega w rozmowie z rta24.eu naczelnik Pawlik. Przyznaje jednak, że na piachu się nie zna a wyznacznikiem jego jakości jest dla urzędników certyfikat. – Certyfikat jest najważniejszy a firma go przedstawiła. Piasek rzeczywiście ma inną barwę niż ten wcześniejszy. W związku z zastrzeżeniami będziemy rozmawiać o problemie. Razem z prezesem RDM wybieram się do Kruszgeo- zapewnia Piotr Pawlik.

Wioletta Wojtkowiak

2 komentarze

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Uwaga! Ćwiczenia wojskowe

rta24.eu27 października 2021

W gotowości przed zimą

rta24.eu26 października 2021

Kontrole obowiązujących obostrzeń. Policja apeluje

rta24.eu26 października 2021

Janusz Malarz IKS JEZIORO Tarnobrzeg trzy razy na podium!

rta24.eu26 października 2021

Nowe propozycje zagospodarowania Jeziora Tarnobrzeskiego

rta24.eu21 października 2021

Przerwa w dostawie wody – 26 października 2021 r. (wtorek)

rta24.eu21 października 2021

Uczniowie z Prymasówki po praktykach w Maladze

rta24.eu20 października 2021

Lista projektów dopuszczonych do głosowania w ramach budżetu obywatelskiego

rta24.eu20 października 2021

Podsumowali płatny wjazd nad jezioro. Czy się opłacało ?

rta24.eu19 października 2021