sport

Pięć medali dla KK Jezior Tarnobrzeg w mistrzostwach Polski w Poznaniu

Pięć medali dla KK Jezior Tarnobrzeg w mistrzostwach Polski w Poznaniu

Z udziałem ponad 300 zawodników na poznańskim torze regatowym Malta odbyły się 26 Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w kajakarstwie klasycznym. Gwiazdą imprezy okazała się tarnobrzeżanka Magdalena Szczęsna. Już pierwszego dnia zawodów w konkurencji K-1 na dystansie 500 m. była najszybsza. Dzień później znów w „jedynkach” triumfowała na dystansie 1000 m. Natomiast ostatniego dnia regat Magda swój trzeci złoty medal i trzeci tytuł Mistrza Polski juniorek wywalczyła na dystansie 5000 m.

– Potrójne mistrzostwo Polski Magdy to największy sukces naszego klubu, ale również historyczny wyczyn w historii tarnobrzeskiego kajakarstwa, gdyż nie było jeszcze zawodniczki, która by tak zdominowała swój rocznik na 3 dystansach – nie kryje zadowolenia prezes Klubu Kajakowego Jezioro Tarnobrzeg – Małgorzata Kwasek.

Równolegle toczyła się rywalizacja w kategorii juniorów młodszych, gdzie nasi mistrzowie wioseł też mocno zaznaczyli swoją obecność. Dwukrotnie na podium stawała Zuzanna Błażejczak, która najpierw w konkurencji K1 była trzecia sięgając po brąz na dystansie 500 m., a dzień później zdobywając srebro i tytuł wicemistrzyni kraju w konkurencji „jedynek” na 3000 m.

Z dobrej strony pokazała się Urszula Opałka w „jedynkach” plasując się na 4 miejscu w finale B dystansu 500 m. i dopływając jako 9 w finale A dystansu 3000 m.

Wśród osad w konkurencji K2 na dystansie 3000 m. Martyna Gruszczyńska i Julia Jarocka zameldowały się na 12 pozycji. Natomiast  wśród reprezentantów KK Jezioro Tarnobrzeg – Jan Dzierzkowski dotarł do półfinału rywalizacji „jedynek” na dystansie 1000 m.

– Ze startu w Poznaniu należy być zadowolonym. Wracamy z mistrzostw Polski z 5 medalami i 63 punktami w rywalizacji klubowej. To spory sukces biorąc pod uwagę nasze skromne zaplecze finansowo – sprzętowe – mówi trener tarnobrzeskich kajakarzy – Piotr KwasekDodatkowo dwie nasze zawodniczki zostały powołane na zgrupowanie kadry narodowej PZKaj. Wierzę, że taki sukces zostanie dostrzeżony i najbliższym czasie doczekamy się kolejnych „naśladowców” Magdy i Zuzy.

Jezioro

Źródło U.M. Tarnobrzeg

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sport

Więcej w sport

Janusz Malarz IKS JEZIORO Tarnobrzeg trzy razy na podium!

rta24.eu26 października 2021

Otwarty Puchar Makroregionu Wschodniego Oyama w Tarnobrzegu

rta24.eu19 października 2021

Paweł Włodyka zawodnik IKS JEZIORO Tarnobrzeg zdobył dwa medale w Hiszpanii!!

rta24.eu19 października 2021

6 medali UKS DELIN w podkarpackiej lidze

rta24.eu13 października 2021

Ola Łuc Brązową Medalistką Mistrzostw Polski

rta24.eu6 października 2021

II miejsce Igora Majewskiego z tarnobrzeskiego UKS Delfin

rta24.eu4 października 2021

IKS Jezioro Tarnobrzeg Drużynowym Mistrzem Polski!

rta24.eu30 września 2021

12 medali UKS Delfin w  Ogólnopolskich Zawodach Pływackich

rta24.eu27 września 2021

Sukces IKS JEZIORO Tarnobrzeg w IMP w Gorzowie Wielkopolskim

rta24.eu23 września 2021