Pięć medali tenisistów IKS Jezioro Tarnobrzeg

Złoty medal, cztery srebrne i brązowy zdobyli tenisiści stołowi Integracyjnego Klubu Sportowego Jezioro Tarnobrzeg w pierwszym Grand Prix Polski Niepełnosprawnych w Gdańsku.

Jak informuje prezes IKS Rajmund Zięba, świetny występ w klasie startowej 9 uzyskał Dawid Sowa, który pokonał wszystkich przeciwników (stracił tylko jednego seta w zawodach) i zdobył złoty medal. Nie mniej zadowolony ze swojego występu był debiutant Jerzy Zajdel, który w klasie 11 wywalczył srebrny medal. Jurek w fazie grupowej pokonał ubiegłorocznego Mistrza Polski Marka Chybińskiego ze START Gorzów Wielkopolski 3:2 by z tym samym zawodnikiem przegrać grę finałową.

SONY DSC

Pozostałe medale i to srebrne wywalczyli Emilia Kotarska w klasie 3, Maciej Nalepka w klasie 3 (oboje grający na wózku), Paweł Mazuryk w klasie 8.
Natomiast w klasie 9 brązowy medal zdobył Mariusz Matejek. Należy odnotować też niezłe występy Janusza Chamota, któremu tak niewiele zabrakło do zdobycia brązowego medalu oraz Łukasza Delekty, który wyszedł z grupy lecz w następnym pojedynku musiał uznać wyższość kolegi klubowego Pawła Mazuryka.

SONY DSC

– Zawody w Gdańsku to kolejne zawody, z których wracamy pokaźną liczbą medali, a nasz sukces jest doskonałą promocją miasta. Cieszy też dobra forma naszych zawodników, którzy wystąpią teraz w turnieju w Tarnobrzegu – mówi Rajmund Zięba.

ww

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

KTS drużynowym mistrzem Polski! Po raz 30-ty!