Rozrywka

Piękne zwycięstwo Siarki

Zasłużenie triumfują dziś piłkarze drugoligowej Siarki Tarnobrzeg, którzy na własnej murawie pokonali wicelidera tabeli, drużynę Warty Poznań 2:0. Podopieczni trenera Włodzimierza Gąsiora mogli pokusić się o okazalszą wygraną, bo byli dziś o klasę lepszym zespołem.

Pierwsza połowa rozpoczęła się w strugach deszczu i przy silnym wietrze. Niestety stan murawy był fatalny. Piłkarze mieli problem nie tylko z graniem piłką, ale i z samym poruszaniem się po boisku. Jednak murawa była taka sama dla obu ekip i o wiele lepiej poradzili sobie z trudnymi warunkami gospodarze. Drużyna z Poznania, to wicelider rozgrywek, który dotychczas stracił tylko osiem bramek i zanotował tylko trzy porażki. Siarkowcy jednak postawili trudne warunki przyjezdnym. Świetnie zagrali w obronie.

Już w pierwszych czterdziestu pięciu minutach gospodarze dominowali zamykając przyjezdnych na ich własnej połowie boiska. Dobre sytuacje podbramkowe mieli Mateusz Janeczko, Krzysztof Ropski oraz Patryk Mikita, jednak dobrze w bramce interweniował Adrian Lis.

O wiele więcej emocji, jak i bramek przyniosła druga połowa. Już w pięćdziesiątej szóstej minucie w sytuacji sam na sam z golkiperem Warty znalazł się Kamil Radulji, lecz posłał piłkę wprost w ręce Lisa. Jednak minutę później bramkarz z Poznania skapitulował, a po ładnej akcji bramkę dla Siarkowców zdobył Patryk Mikita. Stracona bramka zmusiła rywali do ataku, jednak tarnobrzeżanie świetnie grali dziś w obronie. W siedemdziesiątej ósmej minucie na listę strzelców mógł wpisać się Mateusz Broź, który przebiegł z piłką pół boiska, jednak jego strzał był za słaby. Poznanianie w ostatnich dziesięciu minutach spotkania mocno ruszyli do ataku i stojący między słupkami Karol Dybowski miał ręce pełne roboty. Siarkowcy jednak ambitnie walczyli do końca i w osiemdziesiątej siódmej minucie po świetnym zagraniu Jana Grzesika, Dawid Witkowski pokonał ponownie bramkarza Warty i tarnobrzeżanie mogli już cieszyć się ze zwycięstwa i kompletu punktów.

W dzisiejszym meczu Siarkowcy dominowali w każdym elemencie. Cieszy, że do gry po kontuzji wrócił Jan Grzesik, który wprawdzie wszedł dopiero w osiemdziesiątej czwartej minucie, ale od razu pomógł drużynie i po jego zagraniu gospodarze zdobyli drugiego gola. W składzie Siarki nadal brakuje jednak Jakuba Księżniakiewicza, a także Grzegorza Płatka oraz Konrada Zaradnego.

Mecz z Wartą Poznań był ostatnim w rundzie jesiennej. Tarnobrzeska Siarka kończy tę rundę na szóstej pozycji w tabeli z dorobkiem dwudziestu sześciu punktów i bilansem ośmiu zwycięstw, dwóch remisów i siedmiu porażek. To jednak nie koniec piłkarskich zmagań, bowiem przed przerwą zimową rozegrane zostaną jeszcze dwie kolejki z rundy wiosennej. Za tydzień, w sobotę 18 listopada, Siarka podejmować będzie na własnym boisku Wisłę Puławy. Początek meczu zaplanowano na godzinę 13:00. Tydzień później Siarkowców czeka jeszcze wyjazd do Radomia na mecz z tamtejszym Radomiakiem.

SIARKA TARNOBRZEG – WARTA POZNAŃ 2:0 (0:0)

1:0 – Patryk MIKITA 57′

2:0 – Dawid WITKOWSKI 87′

SIARKA: 1. Karol Dybowski – 8. Mateusz Janeczko (84, 13. Jan Grzesik), 23. Dawid Kubowicz, 10. Konrad Stępień, 25. Piotr Witasik, 27. Dawid Witkowski – 17. Kamil Radulj, 6. Cezary Kabała (46, 11. Mateusz Broź), 16. Mateusz Czyżycki (90, 15. Mateusz Wawrylak) – 77. Patryk Mikita, 9. Krzysztof Ropski.

WARTA: 1. Adrian Lis – 24. Mateusz Wypych, 5. Bartosz Kieliba, 2. Tomasz Dejewski, 14. Radosław Jasiński – 11. Krystian Sanocki (46 Michał Przybyła), 20. Adrian Cierpka, 23. Bartosz Kalupa, 13. Adrian Szynka (46 Łukasz Spławski), 6. Nikodem Fiedosewicz – 18. Przemysław Kita (72 Adrian Laskowski).

żółte kartki: Witkowski, Stępień – Spławski.

sędziował: Karol Rudziński (Olsztyn)

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *