Pierwsza porażka na koncie Siarki

Podopieczni trenera Włodzimierza Gąsiora nie będą dobrze wspominać sobotniej wyprawy do Niepołomic. W ramach drugiej kolejki sezonu 2016/2017 piłkarze drugoligowej Siarki Tarnobrzeg zdecydowanie ulegli 0:3 ekipie Puszczy Niepołomice i do domu wracają w kiepskich humorach.

Po tym spotkaniu trener Gąsior może mieć trochę pretensji do swoich zawodników. Siarkowcy chociaż walczyli, to nie potrafili stworzyć żadnej sytuacji, która mogłaby zagrozić bramce Marcina Staniszewskiego. Niemrawa pierwsza połowa nie zapowiadała jednak takiego wyniku. Przez 40 minut obie drużyny bardziej się „badały” niż stwarzały sytuacje. Zmieniło się to dopiero w 43 minucie, kiedy gospodarze świetnie rozegrali rzut wolny. Zupełnie niepilnowany w polu karnym Marcin Orłowski bez jakichkolwiek problemów pokonał golkipera Siarki. W przerwie trener Gąsior dokonał dwóch zmian i ściągnął z boiska Mateusza Czyżyckiego i Marcina Stromeckiego. W ich miejsce pojawili się Jakub Głaz i Grzegorz Płatek. Chwilę później Krzysztof Suchecki zmienił Patryka Szewca.
Tarnobrzeżanom ten mecz się ewidentnie nie układał. Fatalna końcówka pierwszej połowy i jeszcze gorszy początek drugiej, kiedy w 52 minucie arbiter dyktuje „jedenastkę” dla Puszczy po faulu Jana Grzesika na Kamilu Łączku. Pewnie karnego na bramkę zamienia Maciej Domański, który jeszcze niedawno reprezentował barwy tarnobrzeskiej Siarki.
Siarkowcy próbowali odpowiedzieć na ataki gospodarzy, jednak szybko tracili piłkę. W tarnobrzeskiej ekipie brakowało dokładności i pomysłu na grę, co wykorzystali gospodarze stawiając w 86 minucie przysłowiową kropkę nad „i”. Kapitalne zagranie Domańskiego, który wypuścił na czyste pole Filipa Wójcika, który bez problemu pokonał Dybowskiego.
W następnej kolejce tarnobrzeska Siarka podejmować będzie na własnym stadionie spadkowicza z pierwszej ligi, drużynę Rozwoju Katowice. Mecz zaplanowano na sobotę, 13 sierpnia, początek o godz. 17:00.

Puszcza Niepołomice – Siarka Tarnobrzeg 3-0 (1-0)
1-0 43′ Marcin Orłowski
2-0 54’k. Maciej Domański
3-0 86′ Filip Wójcik