W powiecie

Pierwszy dzień lekcji w Gminie Gorzyce

Pierwszy dzień lekcji w Gminie Gorzyce

Po ponad 5-miesięcznej przerwie uczniowie w końcu zasiedli w szkolnych ławach. Do placówek oświatowych w roku szkolnym 2020/2021 będzie uczęszczało 1370 dzieci i młodzieży.

Gmina Gorzyce jest organem prowadzącym dla 6 szkół podstawowych: Szkoły Podstawowej nr 1 im. ks. Adama Osetka w Gorzycach, Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Gorzycach, Szkoły Podstawowej we Wrzawach, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. M. Konopnickiej w Trześni, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. ks. Jana Twardowskiego oraz Szkoły Podstawowej im. Stanisława Jachowicza w Furmanach.

W klasach „0” rok szkolny 2020/2021 rozpoczęło łącznie 135 dzieci, zaś w klasach 1-8 – prawie 930 osób.

Przedszkola, które funkcjonują w 3 szkołach – w Sokolnikach, Furmanach oraz Trześni swoją opieką otaczają 87 dzieci w wieku 3-5 lat. Gmina prowadzi również Samorządowe Przedszkole w Gorzycach, które posiada swoje oddziały także w Orliskach i we Wrzawach. Do placówki w tym roku szkolnym uczęszczać będzie ponad 200 dzieci.

Od 1 września br. dwadzieścioro dzieci będzie otoczonych opieką Samorządowego Żłobka w Gorzycach, utworzonego w bieżącym roku.

Rok szkolny zgodnie z zaleceniami będzie prowadzony w reżimie sanitarnym. Każda z placówek zobligowana została do opracowania swoich wewnętrznych procedur postępowania w okresie pandemii COVID-19, każda z nich otrzymała pozytywną opinię tarnobrzeskiego sanepidu.

Wszystkie szkoły zostały wyposażone w ozonatory, dodatkowo z pomocy rządowej placówki otrzymały termometry, płyny do dezynfekcji oraz ponad 10 tys. maseczek dla nauczycieli i pracowników obsługi.

– Uczniowie nie muszą mieć założonych maseczek podczas lekcji. Obowiązek taki dotyczy głównie wspólnych pomieszczeń tj. np. szatnia czy korytarze. Z reguły uczniowie danej klasy wszystkie lekcje odbywają w tej samej sali, zmieniają się tylko nauczyciele. W dużych szkołach w Gorzycach czy Sokolnikach przerwy zaplanowano tak, żeby na korytarzu nie spotykało się zbyt wielu uczniów. Na wypadek podejrzenia zakażenia koronawirusem, w każdej szkole zostało przygotowane izolatorium. Wyznaczony został również koordynator, który jest przeszkolony i wyposażony w odpowiedni sprzęt – kombinezon, maseczkę, tak więc dziecko na czas oczekiwania na rodziców i służby medyczne nie pozostanie samo – informuje Leszek Surdy, wójt gminy Gorzyce.

Wszystkie obowiązujące procedury zostały opublikowane na stronach internetowych placówek, rodzice oraz dzieci zostali poinformowani o nowych zasadach przez e-dziennik.

– To dla wszystkich całkiem nowa i wcale nie łatwa sytuacja, dlatego apeluję zarówno do uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników obsługi o rozsądek, wzajemne zrozumienie i chronienie się nawzajem przed zarażeniem. Ostrożności nigdy dość! Dbajmy o siebie – zachęca wójt.

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W powiecie

Więcej w W powiecie

W Motyczu Poduchownym łowili i gotowali

rta24.eu29 lipca 2021

Ćwiczenia i strzelanie z użyciem ostrej amunicji 

rta24.eu29 lipca 2021

Zatrzymany podejrzany 29-latek z Nowej Dęby

rta24.eu27 lipca 2021

Kobieta okradła mieszkankę Nowej Dęby. Policja publikuje portret pamięciowy

rta24.eu27 lipca 2021

Akcja Zbiórki Krwi w Nowej Dębie

rta24.eu23 lipca 2021

Nowa Dęba – Powstaną nowe drogi

rta24.eu23 lipca 2021

Gorzyce – Zlot pełen dobrych serc

rta24.eu21 lipca 2021

Areszt tymczasowy dla sprawców rozboju

rta24.eu21 lipca 2021

Rocznica Powstania Warszawskiego – Zawyją syreny

rta24.eu21 lipca 2021