Kronika Policyjna

PIJANI KIEROWCY NA DROGACH, W AKCJI “TRZEŹWY PORANEK”

PIJANI KIEROWCY NA DROGACH, W AKCJI “TRZEŹWY PORANEK”

Tarnobrzescy policjanci wyeliminowali wczoraj z ruchu dwóch nietrzeźwych kierowców. Jeden z nich siedział za kierownicą fiata, drugi to rowerzysta. Tego dnia funkcjonariusze skontrolowali ponad 580 kierowców. Pamiętajmy, że pijany kierowca to potencjalne zagrożenie dla wszystkich użytkowników dróg. Reagujmy, gdy pijany wsiada za kierownicę.

W poniedziałek policjanci ruchu drogowego ujawnili dwóch nietrzeźwych kierujących, którzy poruszali się po drogach powiatu tarnobrzeskiego. Tego dnia, w ramach akcji “Trzeźwy poranek”, funkcjonariusze skontrolowali 582 kierowców.

  • Pierwszy kierowca został zatrzymany wczoraj, przed godz. 11, na ul. Warszawskiej w Tarnobrzegu. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości 52-letniego kierowcy fiata. Badanie wykazało 0,64 promila alkoholu w jego organizmie.
  • Przed godz. 12, policjanci ruchu drogowego podjęli interwencję wobec pijanego rowerzysty. Do zdarzenia doszło w Krawcach gmina Grębów. Mężczyzna będąc pod silnym działaniem alkoholu, jadąc w kierunku posesji, nie mógł utrzymać równowagi i spadł z roweru na jezdnię. Policjanci natychmiast udaremnili jazdę rowerzyście. 62-latek trafił do policyjnego aresztu. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie 2,46 promila alkoholu.

Obaj kierujący poniosą teraz odpowiedzialność przed sądem. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i utrata uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi na wiele lat.

Reagujmy, gdy pijany wsiada za kierownicę, nie pozwólmy na to. Pamiętajmy, że pijany kierowca to potencjalne zagrożenie dla wszystkich użytkowników dróg.

 

Żródło KMP Tarnobrzeg

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

„Być kobietą, być kobietą…..”

rta24.eu8 marca 2021

Wydarzenia drogowe w powiecie tarnobrzeskim

rta24.eu5 marca 2021

Rodzeństwo z Tarnobrzega odpowie za uszkodzenie mienia

rta24.eu5 marca 2021

Zabezpieczajmy swoje rowery przed kradzieżą!

rta24.eu4 marca 2021

SPEED zatrzymało 8 kierowców, wszyscy stracili prawko

rta24.eu3 marca 2021
policja baranów

Nowy Kierownik Posterunku Policji w Baranowie Sandomierskim

rta24.eu3 marca 2021

Nietrzeźwa seniorka spała przy drodze

rta24.eu2 marca 2021

Pijani kierowcy na drogach powiatu tarnobrzeskiego

rta24.eu1 marca 2021

W Nowej Dębie seniorka straciła oszczędności – Policja szuka złodzieja

rta24.eu25 lutego 2021