Kronika Policyjna

Pijany 64-latek kierował pojazdem, dalszą jazdę udaremnił świadek

Pijany 64-latek kierował pojazdem, dalszą jazdę udaremnił świadek

Wzorowa, obywatelska postawa zawsze zasługuje na pochwałę. Żołnierz Żandarmerii Wojskowej, wracający do domu, udaremnił dalszą jazdę pijanemu kierowcy. Jadąc za toyotą nabrał podejrzeń, że kierujący nią mężczyzna, może być pod wpływem alkoholu. O zaistniałej sytuacji powiadomił policjantów, a kiedy kierujący corollą zatrzymał się, zgłaszający wyciągnął kluczyki ze stacyjki. Okazało się, że 64-latek miał 2,36 promila alkoholu w organizmie. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i utrata prawa jazdy.

W momencie, gdy kierujący toyotą zjechał na parking przy cmentarzu, zgłaszający zablokował mu możliwość odjazdu swoim samochodem, otworzył drzwi kierowcy i wyciągnął kluczyki ze stacyjki.

Na miejsce zdarzenia przybyli policjanci z Nowej Dęby. Ustalili, że kierującym toyotą jest 64-letni mężczyzna, od którego mundurowi wyczuli alkohol.

64-latek został poddany badaniu na stan trzeźwości, które wykazało 2,36 promila w jego organizmie. Mężczyzna stracił prawo jazdy. Policjanci przedstawili mu zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności, wysoką grzywnę i utratę uprawnień do kierowania na kilka lat.

Kierujący toyotą za naruszenie przepisów prawo ruchu drogowego, spowodowania zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, został ukarany mandatem.

Zgodnie z treścią art. 243 kodeksu postępowania karnego – każdy ma prawo ująć sprawcę zarówno na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa jak i w pościgu podjętym bezpośrednio po jego popełnieniu. Następnie taką osobę należy niezwłocznie przekazać Policji.

Policjanci apelują, aby każdy reagował na niebezpieczne zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych. Każdy, nawet anonimowo, pod numerem telefonu 112 może powiadomić najbliższą jednostkę Policji o każdej niepokojącej sytuacji. Policjanci sprawdzą każdy sygnał !

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Źródło KMP Tarnobrzeg

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Kolizja w centrum Tarnobrzega

rta24.eu18 października 2021

25 policjantów szukało 11-latka, chłopiec bawił się u kolegi

rta24.eu18 października 2021

W Tarnobrzegu kobieta została okradziona na tzw. „przewałkę’

rta24.eu13 października 2021

Pamiętajmy o przestrzeganiu obowiązujących obostrzeń

rta24.eu13 października 2021

Tarnobrzescy Wodniacy zajęli II miejsce w zawodach stermotorzystów

rta24.eu8 października 2021

Trzech kierowców przekroczyło prędkość, stracili prawko

rta24.eu7 października 2021

„Bezpieczne Wakacje” konkurs dla dzieci i młodzieży

rta24.eu7 października 2021

Kobieta została potrącona podczas cofania samochodu dostawczego

rta24.eu6 października 2021

Wizyty mundurowych w szkołach

rta24.eu5 października 2021