Kronika Policyjna

Pijany kierował oplem. Zatrzymała go policja

Pijany kierował oplem. Zatrzymała go policja

Ponad 2 promile alkoholu w organizmie miał 51-letni kierowca opla corsy. Mężczyzna jechał w kierunku drogi krajowej nr 77 we Wrzawach, w sposób stwarzający zagrożenie dla bezpieczeństwa innych pojazdów. Funkcjonariusze udaremnili dalszą jazdę nieodpowiedzialnemu kierowcy. Za popełnione przestępstwo wkrótce odpowie przed sądem.

Mimo wielu apeli policjantów, za kierownicę pojazdów wciąż siadają kierowcy, którzy wcześniej pili alkohol. Wczoraj przed godz. 20, policjanci ruchu drogowego, pełniący służbę na terenie gminy Gorzyce, zauważyli pojazd marki Opel Corsa. Kierowca corsy prowadził jazdę w sposób zagrażający bezpieczeństwu innych użytkowników drogi. Policjanci podejrzewali, że może on być pod wpływem alkoholu.

Ich przypuszczenia potwierdziły się. Podczas prowadzonej kontroli drogowej okazało się, że za kierownicą pojazdu siedzi 51-letni mieszkaniec gminy Gorzyce, który jest pijany. Badanie wykazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie. Na dodatek kierowca nie posiadał przy sobie żadnych dokumentów. Wkrótce zostanie przesłuchany, policjanci przedstawią mu zarzuty popełnienia przestępstwa.

Przypominamy, że kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, gdy zawartość alkoholu we krwi przekracza 0,5 promila, to przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności do 2 lat, ograniczenia wolności lub grzywny oraz zakazem prowadzenia pojazdów. Osoby kierujące pojazdem w stanie nietrzeźwości muszą się także liczyć z dotkliwymi konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych – w przypadku osoby po raz pierwszy dopuszczającej się tego czynu, oraz nie mniejszej niż 10 tys. złotych – gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Apelujemy: Jeśli widzisz, że osoba nietrzeźwa chce prowadzić pojazd, nie pozwól na to! Uniemożliwiając jazdę pijanemu kierowcy, ochronisz przed nieszczęściem jego i tych, których może spotkać na swojej drodze.

źródło: KMP Tarnobrzeg 

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Kierowca jechał 112 km/h- Zatrzymany przez grupę SPEED

rta24.eu24 lutego 2021

31- latek kradł perfumy znanych marek

rta24.eu24 lutego 2021

Policjantka rozpoznała mężczyznę poszukiwanego listem gończym

rta24.eu22 lutego 2021

W Tarnobrzegu rodzice pozostawili niemowlę bez opieki

rta24.eu18 lutego 2021

Dwóch pijanych mężczyzn kierowało jednym samochodem

rta24.eu17 lutego 2021

Tarnobrzescy policjanci podsumowali 2020 r.- Było bezpieczniej !

rta24.eu16 lutego 2021

Policjanci pomogli mężczyznom śpiącym na mrozie

rta24.eu12 lutego 2021

Policjanci rozmawiali z uczniami o bezpiecznym korzystaniu z internetu

rta24.eu11 lutego 2021

Bądź ostrożny – Liczne zdarzenia na drodze z udziałem zwierzyny

rta24.eu10 lutego 2021