Kronika Policyjna

Pijany kierował oplem. Zatrzymała go policja

Pijany kierował oplem. Zatrzymała go policja

Ponad 2 promile alkoholu w organizmie miał 51-letni kierowca opla corsy. Mężczyzna jechał w kierunku drogi krajowej nr 77 we Wrzawach, w sposób stwarzający zagrożenie dla bezpieczeństwa innych pojazdów. Funkcjonariusze udaremnili dalszą jazdę nieodpowiedzialnemu kierowcy. Za popełnione przestępstwo wkrótce odpowie przed sądem.

Mimo wielu apeli policjantów, za kierownicę pojazdów wciąż siadają kierowcy, którzy wcześniej pili alkohol. Wczoraj przed godz. 20, policjanci ruchu drogowego, pełniący służbę na terenie gminy Gorzyce, zauważyli pojazd marki Opel Corsa. Kierowca corsy prowadził jazdę w sposób zagrażający bezpieczeństwu innych użytkowników drogi. Policjanci podejrzewali, że może on być pod wpływem alkoholu.

Ich przypuszczenia potwierdziły się. Podczas prowadzonej kontroli drogowej okazało się, że za kierownicą pojazdu siedzi 51-letni mieszkaniec gminy Gorzyce, który jest pijany. Badanie wykazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie. Na dodatek kierowca nie posiadał przy sobie żadnych dokumentów. Wkrótce zostanie przesłuchany, policjanci przedstawią mu zarzuty popełnienia przestępstwa.

Przypominamy, że kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, gdy zawartość alkoholu we krwi przekracza 0,5 promila, to przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności do 2 lat, ograniczenia wolności lub grzywny oraz zakazem prowadzenia pojazdów. Osoby kierujące pojazdem w stanie nietrzeźwości muszą się także liczyć z dotkliwymi konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych – w przypadku osoby po raz pierwszy dopuszczającej się tego czynu, oraz nie mniejszej niż 10 tys. złotych – gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Apelujemy: Jeśli widzisz, że osoba nietrzeźwa chce prowadzić pojazd, nie pozwól na to! Uniemożliwiając jazdę pijanemu kierowcy, ochronisz przed nieszczęściem jego i tych, których może spotkać na swojej drodze.

źródło: KMP Tarnobrzeg 

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Policjanci odnaleźli 81-latkę i otoczyli ją opieką

rta24.eu17 września 2021

Wypadek w Stalach- Ranni dwaj policjanci

rta24.eu17 września 2021

Coraz więcej osób bez maczek w pomieszczeniach, będą wzmożone kontrole

rta24.eu16 września 2021

47-latek z Tarnobrzega z zarzutami o nękanie i groźby

rta24.eu16 września 2021

Pożar aut ciężarowych w Baranowie Sandomierskim.

rta24.eu15 września 2021

Wypadek w Dymitrowie Dużym. Piesza zginęła pod kołami ciężarówki

rta24.eu15 września 2021

Policyjni wodniacy podsumowali działania nad Jeziorem

rta24.eu15 września 2021

Areszt tymczasowy dla 25-latka podejrzanego o zabójstwo

rta24.eu14 września 2021

Zatrzymany 22-latek, poszukiwany Europejskim Nakazem Zatrzymania

rta24.eu13 września 2021