Kronika Policyjna

Pijany prowadził samochód. Stanie przed sądem

Pijany prowadził samochód. Stanie przed sądem

Ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie miał 72-letni kierowca peugeota. Mężczyzna jechał przez gminę Grębów w sposób stwarzający zagrożenie dla bezpieczeństwa pieszych i innych pojazdów. Jego zachowanie wzbudziło podejrzenie świadków zdarzenia, którzy zaalarmowali policjantów. Funkcjonariusze udaremnili dalszą jazdę mężczyźnie, trafił on do policyjnego aresztu. Za popełnione przestępstwo wkrótce odpowie przed sądem.

Po godzinie 16.00 dyżurny tarnobrzeskiej jednostki policji otrzymał zgłoszenie, że drogą powiatową w gminie Grębów jedzie osobowy peugeot, którego kierujący stwarza zagrożenie dla bezpieczeństwa innych użytkowników drogi. Świadkowie tej jazdy podejrzewali, że kierowca auta prawdopodobnie jest pod pod wpływem alkoholu.

Funkcjonariusze natychmiast pojechali we wskazany rejon. Na terenie prywatnej posesji zauważyli peugeota, za kieronicą którego siedział mężczyzna. 72-letni kierujący był pijany. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że posiada 2,68 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna był agresywny wobec interweniujących policjantów. Został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu celem wytrzeźwienia i wyjaśnienia sprawy.

Teraz odpowie przed sądem za jazdę w stanie nietrzeźwości.

Przypominamy, że kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, gdy zawartość alkoholu we krwi przekracza 0,5 promila, to przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności do 2 lat, ograniczenia wolności lub grzywny oraz zakazem prowadzenia pojazdów. Osoby kierujące pojazdem w stanie nietrzeźwości muszą się także liczyć z dotkliwymi konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych-w przypadku osoby po raz pierwszy dopuszczającej się tego czynu, oraz nie mniejszej niż 10 tys. złotych, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Apelujemy:

Jeśli widzisz, że osoba nietrzeźwa chce prowadzić pojazd, nie pozwól na to! Uniemożliwiając jazdę pijanemu kierowcy, ochronisz przed nieszczęściem jego i tych, których może spotkać na swojej drodze.

źródło: KMP Tarnobrzeg 

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Strzelał z wiatrówki do sąsiadki, bo go nie chciała

rta24.eu30 lipca 2021

Niebezpieczne zderzenia na drogach powiatu. Policjanci apelują

rta24.eu29 lipca 2021

Zatrzymany podejrzany 29-latek z Nowej Dęby

rta24.eu27 lipca 2021

Kobieta okradła mieszkankę Nowej Dęby. Policja publikuje portret pamięciowy

rta24.eu27 lipca 2021

W Tarnobrzegu kierowca peugeota zderzył się z motocyklistą

rta24.eu26 lipca 2021

Pijany kierowca tico jechał ulicami miasta

rta24.eu23 lipca 2021

Potrącenie rowerzysty przy pomniku Świętego Jana Pawła II w Tarnobrzegu

rta24.eu22 lipca 2021

Areszt tymczasowy dla sprawców rozboju

rta24.eu21 lipca 2021

Podsumowanie policyjnej akcji “Prędkość”

rta24.eu9 lipca 2021