Fotorelacje

Piknik i orkiestry, czyli impreza z zadęciem

Piknik i orkiestry, czyli impreza z zadęciem

250 muzyków zagrało wspólnie w niedzielę na Placu Bartosza Głowackiego w Tarnobrzegu, gdzie odbyła się I Parada Orkiestr Dętych i piknik rodzinny zorganizowany przez Gimnazjum nr 1.

Wiadomo, że orkiestrach jest siła, ale wczoraj przed ich występem najpierw zadął silny wiatr. Powietrze zawirowało i uniosło wysoko ponad dachy kamienic namiot ze sceny, a kilka stoisk rozsypało się na oczach zaskoczonych uczestników. Na szczęście nikomu nic się nie stało i żartowano potem, że była to impreza z rozmachem i zadęciem.

Przez osiedla przemaszerowały Miejska Orkiestra Dęta z Tarnobrzega, Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Chmielowa i mażoretki, Olek Orkiestra z Janowa Lubelskiego, Orkiestra Dęta OSP Gać z zespołem tanecznym, Orkiestra Dęta z Niebylca razem z mażoretkami, Orkiestra Dęta Gminy Miejsce Piastowe z zespołem tanecznym Black Stars, Młodzieżowa Parafialna Orkiestra Dęta w Komorowie i Parafialna Orkiestra Dęta z Gwoźnicy Górnej. Kulminacyjnym punktem wydarzenia było wspólne odegranie kilku utworów.

Parada, której inicjatorem był Marek Kosior, od ponad 20 lat kapelmistrz Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Chmielowa wywarła niesamowite wrażenie. – Kolor, piękno, muzyka, młodość. Jest w orkiestrach wszystko, co najpiękniejsze – mówi Marek Kosior, który poświęcił muzykowaniu 35 lat życia i którego dziadek grał w przedwojennej chmielowskiej orkiestrze.

Innych atrakcji podczas pikniku nie brakowało – były konkursy, loterie, malowanie twarzy, wata cukrowa za darmo oraz najbardziej oczekiwane przez rodziców występy przedszkolaków i uczniów z tarnobrzeskich szkół. Wcześniej mieszkańcom zaprezentowały się zawodniczki Klubu Tenisa Stołowego SPAR ZAMEK Tarnobrzeg, które w sobotę wywalczyły po raz 25. tytuł Drużynowych Mistrzyń Polski.


Wioletta Wojtkowiak

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Fotorelacje

Więcej w Fotorelacje

Szpital wznawia przyjęcia pacjetów

rta24.eu2 kwietnia 2020

Zapłacą po 30 tysięcy. Nie przestrzegali Kwarantanny

rta24.eu24 marca 2020

Twoje auto nie musi czekać w kwarantannie – dzięki usłudze door to door

rta24.eu24 marca 2020

Bal Mistrzów Sportu. Fotorelacja

rta24.eu10 lutego 2020

Juwe, juwe… Juwenalia tarnobrzeskie

rta24.eu20 maja 2019

Niezapomniana noc z gwiazdami sportu – fotorelacja

rta24.eu11 lutego 2019

Piersi zagrały w Gorzycach. Była zabawa!

rta24.eu25 czerwca 2018

Tak Gorzyce kibicowały biało-czerwonym

rta24.eu25 czerwca 2018

W rodzinie siła

rta24.eu5 czerwca 2018