Fotorelacje

Piknik i orkiestry, czyli impreza z zadęciem

Piknik i orkiestry, czyli impreza z zadęciem

250 muzyków zagrało wspólnie w niedzielę na Placu Bartosza Głowackiego w Tarnobrzegu, gdzie odbyła się I Parada Orkiestr Dętych i piknik rodzinny zorganizowany przez Gimnazjum nr 1.

Wiadomo, że orkiestrach jest siła, ale wczoraj przed ich występem najpierw zadął silny wiatr. Powietrze zawirowało i uniosło wysoko ponad dachy kamienic namiot ze sceny, a kilka stoisk rozsypało się na oczach zaskoczonych uczestników. Na szczęście nikomu nic się nie stało i żartowano potem, że była to impreza z rozmachem i zadęciem.

Przez osiedla przemaszerowały Miejska Orkiestra Dęta z Tarnobrzega, Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Chmielowa i mażoretki, Olek Orkiestra z Janowa Lubelskiego, Orkiestra Dęta OSP Gać z zespołem tanecznym, Orkiestra Dęta z Niebylca razem z mażoretkami, Orkiestra Dęta Gminy Miejsce Piastowe z zespołem tanecznym Black Stars, Młodzieżowa Parafialna Orkiestra Dęta w Komorowie i Parafialna Orkiestra Dęta z Gwoźnicy Górnej. Kulminacyjnym punktem wydarzenia było wspólne odegranie kilku utworów.

Parada, której inicjatorem był Marek Kosior, od ponad 20 lat kapelmistrz Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Chmielowa wywarła niesamowite wrażenie. – Kolor, piękno, muzyka, młodość. Jest w orkiestrach wszystko, co najpiękniejsze – mówi Marek Kosior, który poświęcił muzykowaniu 35 lat życia i którego dziadek grał w przedwojennej chmielowskiej orkiestrze.

Innych atrakcji podczas pikniku nie brakowało – były konkursy, loterie, malowanie twarzy, wata cukrowa za darmo oraz najbardziej oczekiwane przez rodziców występy przedszkolaków i uczniów z tarnobrzeskich szkół. Wcześniej mieszkańcom zaprezentowały się zawodniczki Klubu Tenisa Stołowego SPAR ZAMEK Tarnobrzeg, które w sobotę wywalczyły po raz 25. tytuł Drużynowych Mistrzyń Polski.


Wioletta Wojtkowiak

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Fotorelacje

Więcej w Fotorelacje

Uczcili pamięć Kawalerzystów

rta24.eu21 września 2021

Szpital wznawia przyjęcia pacjetów

rta24.eu2 kwietnia 2020

Zapłacą po 30 tysięcy. Nie przestrzegali Kwarantanny

rta24.eu24 marca 2020

Twoje auto nie musi czekać w kwarantannie – dzięki usłudze door to door

rta24.eu24 marca 2020

Bal Mistrzów Sportu. Fotorelacja

rta24.eu10 lutego 2020

Juwe, juwe… Juwenalia tarnobrzeskie

rta24.eu20 maja 2019

Niezapomniana noc z gwiazdami sportu – fotorelacja

rta24.eu11 lutego 2019

Piersi zagrały w Gorzycach. Była zabawa!

rta24.eu25 czerwca 2018

Tak Gorzyce kibicowały biało-czerwonym

rta24.eu25 czerwca 2018