Kronika Policyjna

Piła domowe nalewki i “opiekowała” się synkami

Piła domowe nalewki i “opiekowała” się synkami

“Kompletnie pijana matka opiekuje się dwójką małoletnich dzieci…”- taką informację otrzymali tarnobrzescy policjanci. Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości 32-latki. Badanie wykazało 3,5 promila w jej organizmie. Policjanci zaopiekowali się 3 i 6-latkiem i ustalili dla nich czasowe miejsce pobytu. Nieodpowiedzialna matka już usłyszała zarzut popełnienia przestępstwa. Za ten czyn grozi jej kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W minioną sobotę, przed godz. 20, tarnobrzescy policjanci otrzymali zgłoszenie o tym, że pijana kobieta opiekuje się dwójką małych dzieci. Do zdarzenia doszło w jednym z mieszkań, na tarnobrzeskim osiedlu Serbinów.

Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci, którzy potwierdzili zgłoszenie. Po wejściu do mieszkania zastali w nim kobietę, która miała trudności z utrzymaniem się na nogach, jej mowa była bełkotliwa i niespójna. Okazało się, że jest to 32-letnia mieszkanka Tarnobrzega. Obok w pokoju bawiło się dwóch chłopców, w wieku 3 i 6 lat. W czasie prowadzonej interwencji kobieta od nadmiaru wypitego alkoholu zasłabła. Na miejsce wezwano służby medyczne, które udzieliły jej pomocy. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że kobieta ma 3,5 promila. 32-latka oświadczyła, że piła tylko domowe nalewki na spirytusie.

Pijana matka trafiła do policyjnego aresztu. Gdy wytrzeźwiała, została przesłuchana i usłyszała zarzut popełnienia przestępstwa. Policjanci ustalili tymczasowe miejsce pobytu chłopców.

Postanowieniem Sądu Rodzinnego w Tarnobrzegu, dwójkę dzieci umieszczono w placówce opiekuńczej.

Pamiętajmy, że nietrzeźwi rodzice i opiekunowie narażają dzieci na niebezpieczeństwo utraty zdrowia, a nawet życia. W przypadku, gdy na sprawcy ciąży szczególny obowiązek opieki, przestępstwo takie zagrożone jest surowszą karą, nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

 

 

 

 

Źródło KMP Tarnobrzeg

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

W terenie zabudowanym jechał 131 km/h, zatrzymany przez SPEED

rta24.eu6 maja 2021

W majowy weekend było bezpiecznie

rta24.eu4 maja 2021

Czujność sąsiada uratowała życie mężczyźnie

rta24.eu29 kwietnia 2021

Dbajmy o mienie w naszych ogródkach działkowych

rta24.eu29 kwietnia 2021

8 osób zajmujących się „biznesem narkotykowym”, w rękach policji

rta24.eu28 kwietnia 2021

Wypadek w Chmielowie

rta24.eu27 kwietnia 2021

Osiem osób rannych w wypadku w Suchorzowie

rta24.eu26 kwietnia 2021

Szynobus najechał na peugeota

rta24.eu26 kwietnia 2021

kierowca hondy przewoził nielegalną amunicję

rta24.eu23 kwietnia 2021