W powiecie

PLAC ZABAW NA MIKOŁAJA

PLAC ZABAW NA MIKOŁAJA

Dzisiaj najmłodszym mieszkańcom gminy Gorzyce oficjalnie przekazano plac zabaw w Technicznym Ogrodzie. Na uroczystość przybył Św. Mikołaj, który obdarował wszystkie dzieci prezentami.

5 lat mrówczej pracy w końcu przyniosło efekt w postaci nowoczesnego placu zabaw. – Kiedy podjąłem decyzję o tym, że będę ubiegał się o urząd wójta, zgłosił się do mnie nasz mieszkaniec, architekt Bartek Bukowski, który powiedział, że chciałby przygotować koncepcję zagospodarowania przestrzeni osiedla Gorzyce. Chciał to zrobić dla mieszkańców Gorzyc i jak wielokrotnie podkreśl, w podziękowaniu nauczycielom i wszystkim, którzy wpłynęli na jego rozwój zawodowy.

Dokładnie 5 lat temu przystąpiliśmy do pracy. Bartek razem ze swoim kolegą Łukaszem Pawlickim opracował koncepcję Technicznego Ogrodu. Dzisiaj, w dniu Świętego Mikołaja oddajemy plac najmłodszym mieszkańcom gminy Gorzyce. Ten plac rozpoczyna wielką przebudowę przestrzeni naszego osiedla – mówił podczas otwarcia Leszek Surdy, wójt gminy Gorzyce.

Techniczny Ogród pewnie nigdy by nie powstał gdyby nie zaangażowanie architektów radnych poprzedniej i obecnej kadencji, zarządu osiedla na czele z przewodniczącym, pracownikami urzędu, ale również mieszkańcami, którzy zostali zaproszeni do współtworzenia koncepcji Ogrodu.

Swoimi pomysłami na wymarzoną przestrzeń dzieliły się dzieci, młodzież, swoje pomysły przedstawiali seniorzy, przedsiębiorcy oraz przedstawiciele różnych organizacji i instytucji.

Realizację zagospodarowania osiedla podzielono na kilka etapów. Ten zrealizowany nosi nazwę „Techniczny Ogród – kształtowanie przestrzeni publicznej poprzez zagospodarowanie centrum osiedla mieszkaniowego Gorzyce – etap IIB”. Wartość zadania to 2 mln 500 tys. zł, z tego 500 tys. zł to dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

W piękny, choć nieco mroźny poranek w towarzystwie blisko 350 uczniów klas I-III ze szkół podstawowych z terenu całej gminy dokonano poświecenia i uroczystego otwarcia Ogrodu.

Do symbolicznego przecięcia wstęgi zostali zaproszeni najmłodsi mieszkańcy gminy. Szkołę Podstawową nr 1 im. ks. Adama Osetka reprezentowała Zosia Tabor, Szkołę Podstawową nr 2 im. Jana Pawła II – Emilia Sieniawska, Szkołę Podstawową im. Stanisława Jachowicza w Furmanach – Oliwia Walska, ze Szkoły Podstawowej we Wrzawach wstęgę przecinał Jakub Fuc, z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Sokolnikach – Małgosia Korniak, zaś z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Trześni – Martyna Fajt.

Dzieciom towarzyszyli dorośli – wójt gminy Gorzyce – Leszek Surdy, rodzicie architekta Bartka Bukowskiego – Helena i Dariusz Bukowscy, radni z Gorzyc, którzy pracowali w poprzedniej i pracują w obecnej radzie – Barbara Kaczor, Marcin Krzemiński i Robert Pasieczny, przewodniczący osiedla Marian Zimnicki, Marcin Wnuk z firmy Now-Bud – wykonawca Technicznego Ogrodu oraz projektant i inspektor nadzoru Wojciech Rynduch.

Po części oficjalnej pojawił się długo wyczekiwany Mikołaj, który wszystkim dzieciom rozdał prezenty.

Prace przy kolejnym etapie Technicznego Ogrodu rozpoczną się wiosną przyszłego roku i będą obejmowały teren między ulicą 3 Maja, a placem handlowym.

Źródło/UG Gorzyce

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W powiecie

Więcej w W powiecie

Boisko z nową instalacją do nawadniania

rta24.eu3 marca 2021
policja baranów

Nowy Kierownik Posterunku Policji w Baranowie Sandomierskim

rta24.eu3 marca 2021

Sytuacja hydrologiczna i meteorologiczna na naszym obszarze jest korzystna

rta24.eu3 marca 2021

Remont wieży strażackiej w Dąbrowicy

rta24.eu2 marca 2021

Nietrzeźwa seniorka spała przy drodze

rta24.eu2 marca 2021

Konkurs – Znów dobrze się czuję, gdy o bezpieczeństwie rymuję!

rta24.eu2 marca 2021

Pamieć o Żołnierzach Wyklętych

rta24.eu1 marca 2021

Huta Stalowa Wola na rzecz walki z Covid-19

rta24.eu1 marca 2021

Uwaga! Szkolenie żołnierzy WOT na terenie gminy Nowa Dęba

rta24.eu25 lutego 2021