W Tarnobrzegu

Plan, na który czekają inwestorzy radni zawiesili na kołku

Plan, na który czekają inwestorzy radni zawiesili na kołku

Tarnobrzeskie osiedle Mokrzyszów, gdzie duża firma planuje budowę centrum handlowego wciąż pozostaje bez miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Wygląda na to, że inwestor obrywa rykoszetem po aresztowaniu prezydenta miasta przez CBA.

Podczas wznowionych w piątek obrad przerwanej 22 lutego sesji rady miasta radni uchwalili MPZP dla terenu Jeziora Tarnobrzeskiego i Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 przy ul. Kopernika. Dyskusja nad tym, czy plan dla Mokrzyszowa procedować czy nie była burzliwa. Niektórym radnym puściły nerwy. Jeszcze po obradach Leszek Ogorzałek z komisji techniczno-inwestycyjnej sprzeczał się z Witoldem Zychem (na zdjęciu). Zych zarzucił członkom tej komisji, że na posiedzeniu poprzedzającym lutową sesję pozytywnie zaopiniowali uchwalenie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego osiedla Mokrzyszów.

Tymczasem przed piątkową sesją 1 marca już nie wszyscy byli przekonani, czy tak stać się powinno. A to dlatego, że dokumentację w sprawie planu dla Mokrzyszowa zabezpieczyło Centralne Biuro Antykorupcyjne podczas zatrzymania prezydenta 21 lutego, któremu prokuratura zarzuciła przyjęcie od przedsiębiorcy 20 tys. zł łapówki w zamian za pozytywne zmiany w owym planie. Dodajmy, że właścicielem działki, na której galerię handlową chce budować duży inwestor jest radny Dariusz Kołek.

radni (1)

Uchwalenie planu zdjęto z porządku obrad, bo większość radnych doszła do wniosku, że sprawa powinna być zawieszona do czasu jej wyjaśnienia. Przeciwny temu jest radny Witold Zych, który uważa, że odkładanie decyzji w czasie to blokowanie rozwoju miasta. Ci, którzy podzielają jego poglądy podkreślają, że od rozstrzygania ewentualnych nieprawidłowości są organy ścigania a nie radni, którzy powinni sprzyjać tworzeniu nowych miejsc pracy. Obawiają się także, że zniechęceni inwestorzy pójdą sobie gdzie indziej.

Wioletta Wojtkowiak

5 komentarzy

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w W Tarnobrzegu

Jak zapłacić za parkowanie?

rta24.eu2 sierpnia 2021

Jarmark Dominikański już wkrótce w Tarnobrzegu

rta24.eu2 sierpnia 2021

Strzelał z wiatrówki do sąsiadki, bo go nie chciała

rta24.eu30 lipca 2021

Ćwiczenia i strzelanie z użyciem ostrej amunicji 

rta24.eu29 lipca 2021

Niebezpieczne zderzenia na drogach powiatu. Policjanci apelują

rta24.eu29 lipca 2021

Mobilny punkt spisowy w Tarnobrzegu

rta24.eu29 lipca 2021

Od 2 sierpnia parkowanie będzie płatne

rta24.eu28 lipca 2021

Kobieta okradła mieszkankę Nowej Dęby. Policja publikuje portret pamięciowy

rta24.eu27 lipca 2021

W Tarnobrzegu kierowca peugeota zderzył się z motocyklistą

rta24.eu26 lipca 2021