W powiecie

Plany budowy obwodnicy Nowej Dęby

Plany budowy obwodnicy Nowej Dęby

Podczas konferencji prasowej w UMiG Nowa Dęba wiceminister infrastruktury Rafał Weber, poseł Zbigniew Chmielowiec, starosta Jerzy Sudoł i burmistrz Wiesław Ordon poinformowali o rządowych planach budowy obwodnicy Nowej Dęby w ramach Programu budowy 100 obwodnic.

Gości przywitał burmistrz Wiesław Ordon, który wyraził satysfakcję z tego, że starania o budowę obwodnicy Nowej Dęby przybierają realne kształty. Wiceminister infrastruktury Rafał Weber potwierdził rozpoczęcie działań mających na celu poprawę bezpieczeństwa mieszkańców Nowej Dęby, redukcji zanieczyszczeń, a także zwiększenia dostępności komunikacyjnej nowodębskiej i chmielowskiej strefy ekonomicznej. Starania, których celem było poprawienie bezpieczeństwa i komfortu życia mieszkańców Nowej Dęby, przedstawił także poseł Zbigniew Chmielowiec. Zarówno minister R. Weber, jak i poseł Z. Chmielowiec podkreślili dobrą współpracę z burmistrzem w. Ordonem i starostą Jerzym Sudołem przy staraniach o uwzględnienie nowodebskiej obwodnicy w programie rządowym 100 obwodnic.

Burmistrz W. Ordon oraz starosta J. Sudoł przypomnieli, że stare plany co do przebiegu obwodnicy Nowej Dęby sprzed blisko 40 lat są już nieaktualne, a jej nowy przebieg określą prace projektowe prowadzone przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad w uzgodnieniu z lokalnym samorządem. Możliwe jest także to, jak poinformował minister R. Weber, aby projektowana obwodnica została w przyszłości wykorzystana jako część drogi głównej przyspieszonej, oczywiście po odpowiednim dostosowaniu, dlatego jej budowa nie wyklucza starań o budowę w przyszłych latach nowej drogi między Rzeszowem a Radomiem. Już w tym roku ruszą wstępne prace przygotowawcze – wskazanie korytarzy drogowych, wariantów, a także procedur środowiskowych. Wykonanie zadania planowane będzie w formule “zaprojektuj i wybuduj”, a procedura przetargowa ma ruszyć na przełomie 2023/2024 roku.

Źródło M.i G. Nowa Dęba

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W powiecie

Więcej w W powiecie

W Tarnobrzegu zbadasz gęstość kości

rta24.eu3 czerwca 2020

Motocyklista wjechał do rowu

rta24.eu2 czerwca 2020

Przebudowa rynku w Baranowie Sandomierskiem

rta24.eu2 czerwca 2020

Zatrzymał pijanego sprawcę kolizji

rta24.eu2 czerwca 2020

Pijany spowodował kolizje, uszkodził latarnie i uciekł

rta24.eu1 czerwca 2020

Czwórmiasto proponuje przebieg Szprychy 6 m.in. przez Tarnobrzeg

rta24.eu1 czerwca 2020

Bezpieczna sesja w hala sportowej

rta24.eu1 czerwca 2020

Pies policyjny Leser trafił do tarnobrzeskich policjantów

rta24.eu1 czerwca 2020

Tarnobrzeg otrzymał maseczki od skazanych

rta24.eu1 czerwca 2020