W powiecie

Plany płatnego parkowania w centrum Tarnobrzega

Plany płatnego parkowania w centrum Tarnobrzega

W wielu miastach Polski wprowadzone są strefy płatnego parkowania, a nawet zakazy wjazdu dla ruchu kołowego do ścisłego centrum. Pojazdów samochodowych wciąż przybywa, a możliwości budowania parkingów są często ograniczone. Wprowadzanie ograniczeń poprzez ustanawiania miejsc, w których parkowanie jest odpłatne, pozwala na uporządkowanie ruchu w centrum, a także rozwiązanie problemu braku miejsc do pozostawienia samochodu w najbardziej zatłoczonych rejonach miasta. Odpłatne parkowanie pozwala pozyskiwać miastom środki, nie tylko na sama organizację stref, ale także na budowanie w innych częściach miasta ogólnodostępnych bezpłatnych miejsc postojowych.

Pomysł na wprowadzenie miejsc płatnego parkowania pojawił się również i w naszym mieście. Aby mógł zostać zrealizowany konieczne jest przyjęcie przez Rade Miasta Tarnobrzega odpowiednich aktów prawnych. To przepisy prawa miejscowego określałyby położenie wspomnianych stref oraz płatnych parkingów oraz wprowadzałyby cennik opłat za parkowanie w ich obrębie.

Poniżej przedstawiamy rozwiązanie proponowane przez tarnobrzeski magistrat, które wniesione zostałyby pod obrady Rady Miasta, może nawet już podczas najbliższej marcowej sesji. Celem kampanii jest poinformowanie o proponowanych rozwiązaniach mieszkańców Tarnobrzega oraz zebranie ich opinii i ocen, które posłużą do rzetelnego opracowania projektów uchwał w sprawie ustanowienia odpłatności za parkowanie w mieście.

Urząd Miasta Tarnobrzega otwiera się na dyskusję mieszkańców. Wszelkie opinie i oceny na temat prezentowanych rozwiązań można będzie przesyłać do magistratu za pomocą specjalnie opublikowanego na stronie internetowej Urzędu Miasta Tarnobrzega formularza. Formularz zostanie udostępniony już w najbliższy poniedziałek, tj. 3 lutego 2020 roku. Dostępny będzie dla mieszkańców przez kolejne 5 dni, do piątku 7 lutego 2020 roku.

Swoje uwagi będzie można również wnieść osobiście, w specjalnie uruchomionym punkcie konsultacyjnym, zlokalizowanym w budynku Straży Miejskiej, przy ul. Mickiewicza 7a, gdzie w najbliższy wtorek i środę (tj. 4 i 5 lutego 2020 roku), w godzinach 13.00-19.00, dyżurował będzie komendant straży miejskiej. Do wglądu będą mapki oraz projekty uchwał.

Żródło U.M. Tarnobrzeg

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W powiecie

Więcej w W powiecie

Lądowanie helikoptera medycznego w Gorzycach

rta24.eu23 października 2020

Współpraca tarnobrzeskiego “Rolnika” z Nadleśnictwem Nowa Dęba

rta24.eu23 października 2020

Dymitrowie Dużym bus zderzył się z renault

rta24.eu23 października 2020
koronawirus

23 zakażenia w powiecie tarnobrzeskim – 852 na Podkarpaciu

rta24.eu23 października 2020
koronawirus-chory

Nowych 777 chorych na Podkarpaciu, 16 zakażonych w powiecie

rta24.eu22 października 2020

Remont zmierza do końca

rta24.eu22 października 2020

Kampania policji – możesz sprawdzić światła w aucie za darmo

rta24.eu22 października 2020

Przebudowa i rozbudowa oczyszczalni ścieków w Baranowie

rta24.eu22 października 2020

Akcja humanitarna „Samorządowcy na ratunek życiu”

rta24.eu21 października 2020