W powiecie

Plany płatnego parkowania w centrum Tarnobrzega

Plany płatnego parkowania w centrum Tarnobrzega

W wielu miastach Polski wprowadzone są strefy płatnego parkowania, a nawet zakazy wjazdu dla ruchu kołowego do ścisłego centrum. Pojazdów samochodowych wciąż przybywa, a możliwości budowania parkingów są często ograniczone. Wprowadzanie ograniczeń poprzez ustanawiania miejsc, w których parkowanie jest odpłatne, pozwala na uporządkowanie ruchu w centrum, a także rozwiązanie problemu braku miejsc do pozostawienia samochodu w najbardziej zatłoczonych rejonach miasta. Odpłatne parkowanie pozwala pozyskiwać miastom środki, nie tylko na sama organizację stref, ale także na budowanie w innych częściach miasta ogólnodostępnych bezpłatnych miejsc postojowych.

Pomysł na wprowadzenie miejsc płatnego parkowania pojawił się również i w naszym mieście. Aby mógł zostać zrealizowany konieczne jest przyjęcie przez Rade Miasta Tarnobrzega odpowiednich aktów prawnych. To przepisy prawa miejscowego określałyby położenie wspomnianych stref oraz płatnych parkingów oraz wprowadzałyby cennik opłat za parkowanie w ich obrębie.

Poniżej przedstawiamy rozwiązanie proponowane przez tarnobrzeski magistrat, które wniesione zostałyby pod obrady Rady Miasta, może nawet już podczas najbliższej marcowej sesji. Celem kampanii jest poinformowanie o proponowanych rozwiązaniach mieszkańców Tarnobrzega oraz zebranie ich opinii i ocen, które posłużą do rzetelnego opracowania projektów uchwał w sprawie ustanowienia odpłatności za parkowanie w mieście.

Urząd Miasta Tarnobrzega otwiera się na dyskusję mieszkańców. Wszelkie opinie i oceny na temat prezentowanych rozwiązań można będzie przesyłać do magistratu za pomocą specjalnie opublikowanego na stronie internetowej Urzędu Miasta Tarnobrzega formularza. Formularz zostanie udostępniony już w najbliższy poniedziałek, tj. 3 lutego 2020 roku. Dostępny będzie dla mieszkańców przez kolejne 5 dni, do piątku 7 lutego 2020 roku.

Swoje uwagi będzie można również wnieść osobiście, w specjalnie uruchomionym punkcie konsultacyjnym, zlokalizowanym w budynku Straży Miejskiej, przy ul. Mickiewicza 7a, gdzie w najbliższy wtorek i środę (tj. 4 i 5 lutego 2020 roku), w godzinach 13.00-19.00, dyżurował będzie komendant straży miejskiej. Do wglądu będą mapki oraz projekty uchwał.

Żródło U.M. Tarnobrzeg

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W powiecie

Więcej w W powiecie

Uwaga! Szkolenie żołnierzy WOT na terenie gminy Nowa Dęba

rta24.eu25 lutego 2021

Poziom wód na rzekach powiatu tarnobrzeskiego

rta24.eu24 lutego 2021

Uratowana czapla w Alfredówce

rta24.eu24 lutego 2021

Małgorzata Jonaszek-Dul w gronie 9 osób z całego świata

rta24.eu23 lutego 2021

“Zakręcona akcja” pod OSP Grębów

rta24.eu23 lutego 2021

Jest praca. Iwamet rekrutuje.

rta24.eu22 lutego 2021

PSP w Tarnobrzegu zaprasza do udziału w akcji zbiórki krwi

rta24.eu18 lutego 2021

DEZAMET wsparł ZS 2 w Nowej Dębie

rta24.eu16 lutego 2021

Pożar domu jednorodzinnego w Gągolinie! Wsparcie z Tarnobrzega

rta24.eu12 lutego 2021